Válkotvůrci překvapí pestrou plejádou povídek

Válkotvůrci překvapí pestrou plejádou povídek

Tisk

valkotvurci 200V červenci vyšla v tištěné podobě sbírka povídek Válkotvůrci dnes asi nejoblíbenějšího autora české řeznické fantastiky Františka Kotlety. Povídky žijí samy o sobě, některé jsou zábavné až naivní, jiné čistě akční, či vyzývavé, snad všechny ale spojuje nečekaná pointa.Kdo by neznal Františka Kotletu…nebo Leoše Kyšu?

Rodák z Bruntálu, řezník, dobrodruh, trestanec a vlastně cokoliv, co si ještě vymyslí. Hlavně je to však autor fantastických románů, ve kterých bojují upíři s mimozemšťany, bohové se žoldáky, superpadouši proti superhrdinům a nakonec se s ním můžete vypravit i do šíleného postapokalyptického světa. Kultovní stále zůstává jeho série Bratrstvo krve, k jejímž zásadním třem dílům Hustej nářez, Fakt hustej nářez a Mega hustej nářez přibyly prequely Vlci a Stalingrad. Zářezů má ale mnohem víc, z novější tvorby doporučuji hlavně sérii Spad.

Technické postřehy

Za zajímavou poznámku považuji fakt, že tato kniha vyšla jako ekniha už v roce 2011, poté byla opět jako kniha vydána letos (spolu s jednou letošní povídkou navíc), následně vyšla jako příloha v časopisu Pevnost 6/2020 a konečně v červenci jsme se jí dočkali i my staromilci, kteří si potrpí na vůni knih a šustění stránek mezi prsty. Také jsme se dočkali tradičně fajnové obálky od Lukáše Tumy. Navíc tato knížka obsahuje i ukázku z autorovy postapo knihy Spad, na kterou já nedám dopustit.

První dojmy

Sám autor nás v předmluvě vtipně nazvané předmluvy Ve stínu viru napomíná, že povídky zde obsažené jsou „spíš kyšovské než kotletovské.“ Takže nečekejte prosím hektolitry krve a samoúčelné násilí a hrdiny, kterým ženy skáčou do postele jak na běžícím pásu. Máme tady různorodé příběhy, které spojuje nečekaná pointa a právě ta rozmanitost je určitě nejen pro mě příjemným prvkem. I když každý máme jiné vnímání a dáváme přednost jiným věcem, díky rozličnosti si můžeme uvědomit, co máme rádi a co třeba nemusíme.

Vaše představy

Pokud vám jméno Františka Kotlety není cizí, třeba nad povídkovou sbírkou z jeho literárních začátků nazdvihnete obočí. Ale ono to vážně má něco do sebe a působí to jiným dojmem, než na co jsme od autora zvyklí, navíc první povídkou trefně reaguje na corona dobu. Bylo by rozhodně škoda, přijít o tak rozmanitý kousek Františka Kotlety, tak dejte těmto povídkám šanci i vy!

valkotvurci

Název: Válkotvůrci
Autor: František Kotleta
Žánr: povídky, akční, fantasy
Nakladatelství: Epocha
Ilustrace na obálce: Lukáš Tuma
Rok vydání: 2020, brožovaná vazba
Počet stran: 248
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.epocha.cz/kniha/frantisek-kotleta-valkotvurci-prvni-vydani-brozovana/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Robert Rohál: Oblast československé pop music mě zajímá léta

robert rohal 200Legendy československé populární hudby a Hvězdy odvedle – to jsou názvy dvou knih, které vyšly teprve nedávno a pod nimiž je podepsán Robert Rohál. Tento autor, žijící prakticky celý život v moravském Holešově mnoho let působí v kultu...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Will Bowen: Dopisy od Boha

dopisy-od-boha 200Co moudrého je v nás? Will Bowen to sepsal. Jednoduše tak, že se můžete nechat okouzli aha efektem při jeho čtení nebo se pustit do napsání svého vlastního notesu plného své moudrosti.

...

Literatura

Pobaví Muže 18+ miniaturní příručka?

muz18 perexVzala jsem do ruky tenkou knížku malého formátu jenom proto, že mě zaujala červená obálka a netradiční čtvercový formát. Muž 18+ s dovětkem Co už nemusí řešit je celkem vtipně pojatá publikace. Je sympaticky malá a ...

Divadlo

Muzikál Mamma Mia! na prknech divadla Hybernia

Mia 200Muzikál Mamma Mia! patří bezesporu k nejslavnějším muzikálům světa. I u nás má tento muzikál úspěch. Prodalo se přes 250 000 vstupenek. Proto je muzikál obnoven a během léta se dočkáte 32 exkluzivních představení. V českém znění. Hra...

Film

Někdy smrt není tím nejhorším, co nás může potkat

hrbitov 200Román Řbitov zviřátek (název je skutečně gramaticky špatně, protože je odvozen z nápisu na hřbitově, který napsaly malé děti, které ještě neumí pravopis) patří k tomu nejlepšímu a zároveň nejděsivějšímu, co kdy nap...