Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až
Kultura21.cz

Chcete napětí? Zmizení vám ho dopřeje až až

zmizeni 200V červnu vydalo nakladatelství Ikar další knihu populární německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní román Zmizení překypuje napětím i akcí, je čtivý a nedá se říct, že by šlo o předvídatelný příběh. Tak se do toho pusťte!Autorka je pro mě neznámá, ale…

Charlotta Linková se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem a je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost. Euromedia Group vydala její bestsellery Šmírák, Zapomenuté dítě, V údolí lišek, Ctitel, Podvedená a Rozhodnutí.

Zmizení, únos, vražda…

Nespoutaná příroda severní Anglie, zaběhlá policistka Kate Linvillová ze Scotland Yardu, mírně nerudný šéf místní policie Caleb Hale a záhada pohřešovaných dívek – to jsou hlavní přísady spletitého a napínavého románu plného zvratů. Kate přijíždí do Scarborough aby se pokusila prodat dům po rodičích a zcela náhodně se nachomýtne k případu zmizelé dívčiny. Začíná vyšetřovat na vlastní pěst, což se nelíbí místní policii, ale její dedukce se ukáží být správné. Dokáží vyšetřovatelé zastavit toto běsnění?

Ach, ty správné ingredience!

Čím se Zmizení liší od stovek ostatních tuctových příběhů, které se točí kolem policie a zmizení dětí? Předkládá nám netuctové hrdiny, ne dokonalé ale pošramocené, se kterými se dá lehce ztotožnit - a vy jim prostě fandíte. Zápletka možná zní nudně až tuctově, ale autorka dokázala vymyslet komplexní příběh, kde hraje prim logika a nás čtenáře natahuje až k prasknutí, jak že to vlastně dopadne.

Přečtěte si to i vy!

Bez mučení přiznávám, že autorka pro mě byla velkou neznámou, ale po přečtení Zmizení to hodlám napravit a budu její práci odporučovat dál. Pokud hledáte originální vyprávění, u kterého se nebudete nudit a které jen tak nedokážete odložit, Zmizení je tím pravým pro vás!

zmizeni

Název: Zmizení
Autor: Charlotte Linková
Žánr: detektivka, krimi, román
Originální název: Die Suche (2018)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 416
Hodnocení: 90 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zmizeni/kniha/10887/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Zpráva z jednoho divadla v časech korony

Divadlo Viola Robert Tamchyna perexJaké problémy řeší ředitel divadla Viola Robert Tamchyna a jaké pozitivní impulzy, zkušenosti či inspirace přicházejí a ovlivňují chod Viloly, o tom si přečtěte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Historický román, jemuž náleží přívlastky: děsivý, mrazivý, dech beroucí

ZlaZena perexPřesně tato slova se mi honila hlavou, když jsem četla historický román Zlá žena Marka Pastora. Navíc byly umocněny informací, že jde o zpracování skutečných událostí, které se stal...


Literatura

Věra Čáslavská a dějinné přemety

altJsou knihy, které by člověk neměl minout. Novinka Pavla Kosatíka nazvaná Věra Čáslavská – Život na Olympu patří mezi ně. Příběh slavné gymnastky se dá číst doslova jedním dechem.

Divadlo

Halloweenská noc patřila ve Zlíně premiéře hry Kráska z Leenane

kraska200Městské divadlo Zlín se rozhodlo právě na Halloweenský večer, 31. října, uvést tragikomedii irského autora Martina McDonagha Kráska z Leenane. Jak se povedlo převést tuto trýznivou hru, nabitou referencemi na nelehký život v zapadlém Irsku, na zlín...

Film

Příběh o literatuře, životě a vášni

Colette perexFrancie, konec 19. století. Gabrielle Colette (Keira Knightley) je obyčejná dívka z malé vesnice. Její život se ale změní, když se do ní zamiluje populární spisovatel Willy (Dominic West). Ožení se s ní, a tak se Gabrielle přestěhuje za ním do...