Dokonalá detektivka? Dokonalé ticho!

Dokonalá detektivka? Dokonalé ticho!

dokonale ticho 200V dubnu vydalo nakladatelství kniha Zlín další dokonalou knihu britské autorky Helen Fieldsové, tentokráte s názvem Dokonalé ticho. Pojďte se začíst do policejního vyšetřování, kterému nechybí spád, napětí a kde policisté musí vynaložit veškeré úsilí, aby zastavili zlo, jenž právě řádí.

 Znáte autorku?

Helen Fieldsová třináct let pracovala jako právnička, poté si s manželem založili filmovou produkční společnost, kde se uplatnila jako scenáristka i producentka. Vlastním nákladem si vydala první dvě fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla právě se sérií Inspektor Luc Callanach, která v originále čítá už osm dílů. Fieldsová žije s rodinou v Hamsphiru, má ráda divadlo, filmy, karate a létání ve větrném tunelu.

O čem je tento díl?

V okrajové části hlavního města Skotska je nalezeno tělo mladé ženy, které chybí cáry kůže. Navíc někdo cílí na bezdomovce a vyřezává jim na obličej písmeno Z. Souvisí to s novou drogou Spice, která uživatelům působí halucinace a psychózy a po které se chovají skoro jako zombie? Nesouvisí náhodou všechno se vším? Na to bude muset přijít zkušený vyšetřovací tým v čele s inspektorkou Turnerovou a inspektorem Callanachem. Samozřejmě nebudou chybět ani další oblíbené postavy z týmu a můžu slíbit, že se dozvíte víc i o jejich soukromí.

Proč knihu pochválit?

Za velmi vydařenou hodnotím již obálku, kterou vytvořila Tereza Králová. Na ní najdeme označení, že se jedná o Top thriller – a v tomto případě tomu doopravdy tak je. Autorce nejde vytknout, že by jí chyběly nápady. Vše funguje, jak má a to i proto, že zde máme snad ideální balanc mezi detektivní prací, myšlenkami obětí, stejně jako nakoukneme pod pokličku vztahů mezi podstavami. Některé jedince snad zamrzí vztah Luca a Avy, ale při práci, kterou dělají a při tom, čím vším si prošli, bych řekla, že jde o normální vývoj událostí.

Proč knihu doporučit?

Tato detektivka nesází na hektolitry krve, ale šokuje tím, čeho všeho je schopen člověk. Nacházíme tu zrcadlo doby, ale taky houževnaté jedince, kteří prosazují zákon a spravedlnost a to vše v barvité metropoli Skotska. Pokud hledáte promyšlený příběh s komplexními postavami, rozhodně zkuste tuto sérii o Inspektoru Lucu Callanachovi. Nebudete zklamáni!

dokonale ticho

Název: Dokonalé ticho
Autor: Helen Fieldsová
Žánr: detektivka
Originální název: Perfect Silence (2018)
Nakladatelství: Kniha Zlín
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 392
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/55253415/dokonale-ticho/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Melancholie Štefana Margity

200maAlbum plné slavných melodií od šansonu po muzikál, to je nová nahrávka světově proslulého operního pěvce Štefana Margity. Dostala název Melancholie a jde, jak sám pěvec říká, o jeho první album se skladbami na pomezí žánrů. „Když jsem v prodejně Metropoli...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Marek Řezanka – Procházky po Jelení

prochazky po jeleni200

Máte rádi poezii a baví vás hledání příběhů ukrývajících se ve veršech? Jestli jste na obě otázky odpovědeli “ano”, básnická sbírka Marka Řezanku s názvem Procházky po Jelení vás určitě zaujme.

 

 

...

Literatura

Svět Percyho Jacksona

200littMilovníci fantasy a příběhů s netradičními zvraty i postavami si nyní mohou opět přijít na své. Vydavatelství Fragment se totiž rozhodlo k příležitosti nedávno do kin uvedeného druhého filmu s názvem Percy Jackson: Moře nestvůr zaměřit na celou sérii P...

Divadlo

Divadelní hra „Spoutaný trávou“ zve děti i dospělé na originální loutky i stínohru

Spoutany travou 200Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o životě, smrti i drobném hmyzu. Divadelní odpočinutí od světového chaosu s křehkými kovovými loutkami, zvuky a stíny. Již toto úvodní motto nastiňuje charakter divadelní hry „Spout...

Film

Svět podle Daliborka – slzy ve vaně i neonacistická rétorika

daliborka 1Jeden den jako druhý, brzké vstávání, tvrdá manuální práce… Snímek Víta Klusáka Svět podle Daliborka není jen, jak hlásají poutače, „filmový portrét autentického českého neonacisty z Prostějova“, ale především příběh o tom, že každý důsledek má sv...