Festivalové otázky pro: Aneta Langerová
Banner

Festivalové otázky pro: Aneta Langerová

200langPřinášíme další festivalový flashback v podobě festivalových otázek pro Anetu Langerovou. Po jejím koncertě na Benátské noci jsme se sešli v zákulisí, abychom popovídali nejen o čerstvých hereckých zkušenostech, ale i o plánech pro nadcházející podzim.

 

 

 

Letos máte kromě festivalů i jiné povinnosti - a to muzikál Touha jménem Einodis. Co vám tahle nová zkušenost přinesla?

Muzikál mi přinesl spojení s Martou Kubišovou, což bylo moje velké celoživotní přání. Nelituju, že jsem do toho vstoupila, i když je to naprosto jiný žánr, než jsem si představovala, že kdy budu dělat. Vystoupit před lidi a hrát, ztvárňovat nějakou roli je pro mě absurdní, nejsem toho úplně tak schopná. Ale režisér, který se toho ujal, což byl Pavel Ondruch, mě dokázal vyprovokovat a nakonec tam dělám věci, až se někdy stydím (smích). Ale je to velmi příjemné. Je to hezký letní čas.

lang

Vy teď ale pracujete i na filmu 8 hlav šílenství. Jak se cítíte před kamerou v hlavní roli?

To, že se to jmenuje 8 hlav šílenství, mi je docela blízké (smích). Cítím se tam velmi dobře, protože mám dobré vedení, a to v režisérce a zároveň i autorce scénáře, Martě Novákové. Naslouchám jí, snažím se naplňovat její představy o daných scénách, o Anně, často si o tom povídáme, což mi velmi pomáhá. Někdy tomu celému tématu a hlavně Anně, postavě kterou ztvárňuju, trošku podlehnu, někdy z toho nemůžu ven, protože mi přece jenom není úplně vlastní vystupovat v nějakých rolích. Beru je za ‚své‘, jinak to vlastně neumím, což je herecká profese, kterou já nemám. Ale je mi v tom dobře, dokonce mi to pomohlo i v mém životě, vždy, když se na Annu napojím, mám pocit, že jí rozumím, že s ní můžu některá témata sdílet.

Jaký máte vztah k Benátské noci? Vzpomínám si na vaše první vystoupení na festivalu, ještě na Malé skále, na ohromnou podporu fanoušků…?

Já mám Benátskou ráda. Ve Vesci jsem ale poprvé a vyrostl z toho obří festival. Trochu jsem se bála, jak to lidi přijmou, ještě v půl jedenácté večer, ale bylo to super. Mám tenhle festival ráda odjakživa, protože právě tady se mi poprvé stalo, že při Vodě živé byla obrovská bouřka, atmosféra byla nevyslovitelná. Lidi byli na koních a zpívali text. Bylo to jedno z nejdůležitějších vystoupení na mém začátku, tu holku ze soutěže přijalo festivalové publikum. Měla jsem velkou radost. Dodali mi sílu dál vystupovat živě, hrát, zpívat pro lidi, ne pro kamery, i když i to má samozřejmě svůj smysl.Bylo to zkrátka nádherné a mám na to krásné vzpomínky.

Vodou živou jste zakončila i dnešní show. Jaké to je hrát ji po tolika letech a slyšet to zpívající publikum?

Vodu živou hraju už s nadhledem. Dovolím si ji užít, dovolím si to štěstí, že lidé znají slova. Snažím se ji zpívat stále tak, aby byla uvěřitelná, fanoušci si to užívají a to mě hrozně baví.

Na co se můžeme těšit po festivalové sezoně?

Jsem teď v období, kdy připravuju desku. Střádám materiál, píšu texty, témata, která mě zajímají, skládám hudbu. Snažím se nějakým způsobem uchopit to, co mám ráda, co je mi vlastní, to znamená propojování akustických písní s jemnou elektronikou, niterné písně s akustikou, nebo klavírem, které mají svůj příběh doplňovat písněmi, kde se více ukáže síla aranže pro celou kapelu, nebo menší orchestr. Přála bych si, aby další deska byla mnohem víc osobitá, názorově čitelnější. To by mě těšilo. Jenom je důležité tu mojí vizi, kterou teď mám, naplnit. A k tomu potřebuju zkrátka ještě trochu času.

Zdroj foto: Tomáš Šnírer


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Banner

Rozhovor

Zavzpomínejte na ikonu spirituálů Evu Olmerovou

200 olmerovaOrganizátoři akce Festival Evy Olmerové zvou všechny, kteří Evu Olmerovou měli a mají rádi, protože si tu vzpomínku zaslouží a splácíme jí tím dluh, protože společnost se k ní ve své době zachovala macešsky. Více přiblížil Martin Arden v to...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Podmaní si Neptunův syn Tábor Jupiter?

bohove olympu perexPercy Jackson doufal, že se ho už nové proroctví nebude týkat a konečně bude moci strávit klidné chvíle v Táboře polokrevných spolu se svou přítelkyní Annabeth. Bohové ale mají s Percym nakonec jiný záměr a Percymu nezbude nic jiného...

Divadlo

Život je kabaret

Cabaret 200Muzikál. To jest dramatický žánr, který vyvolává rozporuplné emoce. Jedni ho považují za vysoké umění, neboť jeho provedení klade na interprety notné nároky (muzikáloví herci musí být velmi dobří činoherci, zpěváci i tanečníci), jiní jím opovrhuj...

Film

Moje kino LIVE nabízí filmy i v době omezeného pohybu

kinoVybraná menší kina se rozhodla zprostředkovat filmy online a zajímavým způsobem nabídnout i další program. V pátek 27. března to byla třeba beseda s Vítem Klusákem, režisérem filmu V síti. Program bude pokračovat i během dubna. Projekt nese název Moje kino LIV...