Pipes and Pints vám dovolí upustit páru

Pipes and Pints vám dovolí upustit páru

Tisk

pipes and pints200Zimní verze jarního majálesu v Brně přinesla překvapivě dobrá vystoupení a slavnostní odhalení Line – upu VUT Majálesu pro rok 2013. Menší ochutnávka v dlouhých zimních večerech znamenala pozvolný rozjezd zúčastněných, který vyvrcholil vystoupením nefalšované punkové kapely Pipes and Pintes, která ukázala, co je to pravé řádění jak na pódiu, tak hlavně pod ním.

 

Na Flédě jsem dlouho nebyl, šli tam dva moji známí, přišlo mi to jako spojení příjemného s ještě příjemnějším. Co ovšem bylo trošičku šokující, bylo zjištění, že nás překvapily dvě kamarádky, protože se o akci dozvěděly na sociální síti, když to jeden z kolegů prásknul. Čistě chlapská akce se rázem změnila v příjemnou společnost dvou krasavic, což nemůže být nikdy na škodu. Zástupkyně něžného pohlaví se těšily na rakouského hudebníka, který si říká Rocky Leon, protože slyšely ukázku jeho tvorby na internetu. Já jsem vůbec nevěděl, o koho jde, přišel jsem kvůli hlavnímu programu, ale když šli všichni, byla by blbost sedět sám někde v koutě u stolu. A nelitoval jsem. Tento veselý dredatý chlápek s ukulelem v ruce začal pěkně od podlahy.

Když jsem byl na základní škole, tak mi bylo vysvětleno, že smích a zpěv nejdou dohromady, jenže tento chlapík si z toho žádnou hlavu nedělal a nejen že se při zpěvu neustále smál, ale on ten úsměv dokonale přenášel do publika, které bylo ještě poněkud prořídlé, ale v prvních řadách bylo pár nadšenců, kteří tančili, zpívali a nadšeně se pohybovali do rytmu.

Fajn, na nažhavení lidí ideální typ člověka. Jenže to zdaleka nebylo všechno, co se Rocky Leon ten večer chystal vytáhnout. Najednou si vzal elektrickou kytaru a hrál nekonečné smyčky, které efektně kombinoval. Beatboxově nahrál basy, na klávesy dodal rytmickou linku a do toho všeho zpíval, hrál na tu kytaru a neustále přepínal pedály a kombinoval nejrůznější nahrávky dokola. Nevěřil bych, co všechno zvládne obsluhovat jeden člověk a ještě se u toho tvářit, jako by neexistovalo na světě cokoliv, co by ho dokázalo byť jen trošičku rozhodit. I když druhá půlka jeho vystoupení nebyla tak dobrá jako první, pořád to byl skvělý nářez.

Následoval menší odpočinek v chillout zóně, kde k naší nelibosti hrál zrovna ne moc šikovný DJ. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale míchat Loď John B dohromady se Smells Like Teen Spirit a ještě se u toho tvářit, jak to kdovíjak nezní, je brnkání na nervy snad všech, kdo mají alespoň trochu hudební sluch. Když pouštěl asi pátou podobnou slátaninu, tak jsem to nevydržel a šel jsem se ho zeptat, jak dlouho nás chce ještě trápit. Zeptal se mě, co teda má hrát, a já mu řekl cokoliv, jen když to nebudou dvě písničky dohromady. Přestal hrát úplně. Ale po vystoupení hlavní skupiny se vrátil, vzal má slova v potaz a to už bylo jiné kafe.

Následovaly skupiny Zoči Voči a UDG, ale ty jsem vynechal a plně se soustředil v klidné chillout zóně na zlatý hřeb večera, Pipes and Pints.

O půlnoci nastalo slavnostní odtajnění Line-upu VUT Majálesu 2013 a následovali tolik očekávaní Pipes and Pints, kluci, kteří to doopravdy umí rozjet. Pro mě jako nijak zvlášť velkého nadšence punkové muziky se prvních pár kousků jevilo jako celkem melodický a hodně nakopávající materiál. Jen se mi trochu zdálo, že krotitel čerta hrající na dudy asi trochu přebral nebo byl nějak mimo, ale to se u punkáčů dá celkem snadno pochopit.

Každopádně hlavní pozornost byla upřena na potetovaného frontmana kapely, který dělal z brněnské Flédy jeden dav nespoutaných lidí. Každý určitě ví, jak vypadá punkerský kotel, kde jeden vráží do druhého a všichni navzájem, otrlejší vepředu se kymácejí jak obilí ve větru a nechybí nějaký ten kopanec, škrábanec a o strkancích ani nemluvě. Někdo to nechápe, ale já vám řeknu jedno. Běžte tam, nechte se chvíli unášet davem a poznáte tu čistou pudovou energii, která všechny spojuje. Já osobně jsem si tam párkrát taky vletěl, ale nejsem už nejmladší, takže jsem nemohl ignorovat protesty svého organismu a musel jsem si dávat delší odpočinkové pauzy.

pipes and pints

Celkově akce vydařená a pro ty z vás, kteří si chtějí vybít negativní energii řáděním v kotli pod pódiem, jsou Pipes and Pints výbornou možností, jak upustit páru. Na jaře pojedou na turné, tak máte nespočet možností, kde si je poslechnout.

S organizátorského hlediska zvládnuto na výbornou, nikde žádné fronty, problémy, prostě pohodička ze začátku, přes lehčí rozjezd v opravdové peklo a to je přesně to, co od takového koncertu každý očekává.

{youtube}Ht6aAGCN164{/youtube}

Zdroj foto: Facebook


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Věřím, že píšu pohádky tak, aby bavily i dospělé

Pohádková LídaOd dětství má ráda pohádky, dlouho se věnovala psaní poezie a chtěla být spisovatelkou. A tou se nakonec stala, když v roce 2014 vydala své první tři knížky věnované dětským čtenářům. V současné době připravuje Ludmila Bakonyi Selingerová ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Kniha dvou cest. Kterou z nich se vydat?

big kniha-dvou-cest-K0A-462265

Zkuste si představit, že máte svůj život zcela pod kontrolou. Máte životního partnera, dítě a práci. Najednou někam letíte v letadle, to letadlo se zřítí a vidíte přitom umír...

Divadlo

Městské divadlo v Mladé Boleslavi představí premiéru muzikálu Miluju tě, ale…

premiera200První premiérou roku 2023 bude muzikál Miluju tě, ale…, který bude mít premiéru v pátek 17. února od 19 hodin na velké scéně Městského divadla v Mladé Boleslavi. Hra mladoboleslavskému divákovi představí ne neznámého autora Joea DiPietra (hraje se tu...

Film

Mumie omotaná temnými silami

Mumie perexKdyž dobrodruh Nick Morton (Tom Cruise) a archeoložka Jenny Halsey (Annabell Wallis) objeví sarkofág egyptské princezny Ahmanet (Sofia Boutella), netuší, co bude následovat. Ahmanet totiž před dvěma tisíci lety chtěla převzít vládu v Egyptu po sv...