Metalové okénko srpen

Metalové okénko srpen

mo 200Prázdninový měsíc srpen se s námi rozloučil a zanechal nám pěknou fůru klipů a přísliby věcí budoucích. Máme spoustu věcí, na které se můžeme těšit – ať už nová alba, ale taky hojnost koncertů. Tak užívejte!

 

 

Švédští melodici In Flames plánují do konce roku vydat svou čtrnáctou studiovku a na její podporu oznámili evropské turné, kdy 16. listopadu vystoupí i v Praze v Malé sportovní hale. A aby toho nebylo málo, můžete si poslechnout i nový song The Great Deceiver:

Ve Švédsku se ještě zdržíme a podíváme se, co nového u Vikingů Amon Amarth. Nedávno vydali dvanácté řadové album pod názvem The Great Heathen Army a taky se objeví v Praze (konkrétně 16. října v TipSport Areně) a také přináší videoklip – konkrétně k písni Find A Way Or Make One:

U příležitosti 40. výročí vydá německá banda Sodom koncem října desku těch největších fláků, tedy 40 Years At War – The Greatest Hell Of Sodom, celkem 17 písní, nově nahraných v nynější sestavě.

mo sodom

Hodně se opět mluví o kapele Slipknot, jednak měli koncert v Praze a vydávají 30. září desku The End, So Far. Aby nalákali, nabízí nám videoklip k písni Yen:

Návrat do nu metalových vod může být poslech kapely Face Without Fear a jejich videoklipu k písničce My Parasite:

Co na to říkáte?

Začátkem října se dočkáme nové studiovky hororové bandy Wednesday 13. Deska ponese název Horrifier a najdeme na ní 11 písniček, z nichž You're So Hideous tu máme už i ve formě videoklipu:

V srpnu vyšla novinka Deceivers kapele Arch Enemy a na její podporu tu máme videoklip k písni The Watcher:

Poláci Behemoth vydávají v půli září svou dvanáctou studiovku Opvs Contra Natvram a pořádně se zapojili do její propagace, o čemž svědčí i to, že už teď tu máme čtvrtý singl. Takže okoukněte song Thy Becoming Eternal:

A v půli října nás čeká deska Return Of the Dream Canteen od funky kapely Red Hot Chili Peppers. Abychom se nenudili, máme tu psychedelický klípek k pohodářské skladbě Tippa My Tongue:

Po nějaké době je slyšet i o americkém seskupení Dope a důvod je vydání jejich semdé studiovky. Koncem února jim vychází Blood Money Part Zer0 a z tohoto alba si můžete poslechnout a pokochat se klipem k písni Believe:

Of Kingdom And Crown je název novinkového alba, kterým se prezentuje americká banda Machine Head. Ofiko klip k písni No Gods, No Masters máte tady:

Nový klip na nás zkouší i deathcoreoví Suicide Silence, kterým v nadcházejícím roce má vyjít album Remember…You Must Die. Jedná se o písničku You Must Die a musím říct, že za mě spokojenost. Jak je tomu u vás?

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Cocotte Minute: Baví mě, jaký mají Pio texty, a jak pracují s češtinou

cocotte-pio-700x420Cocotte Minute zanedlouho vyjedou na své další turné. Tentokrát sebou na něj vezmou hiphopery Pio Squad a slovenské BijouTerrier. O turné, dětech i kariéře jsme si povídali s Martinem Zellerem a Czendou....

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Politika a pohádky podle mě nepatří k sobě

certi-brko 200V nakladatelství Presco Group vyšla v prosinci kniha Čertí brko – Příběh na motivy filmové pohádky. Tu jsem sice neviděla, ale říkala jsem si, že se před Vánoci ráda pustím do takového čtení.

 

...

Divadlo

V Tramtarii se tygrů nebojí

altV nezávislém olomouckém Divadle Tramtarie se 16. května konalo představení inscenace ...a za Tracym tygr. Jednalo se o předposlední podání této hry v sezóně, a nejen proto bylo vyprodáno.

 

...

Film

Kouzelný svět cirkusu ožívá na stránkách knihy Orbis cirkus

Orbis cirkus 200O cirkusu vyšla už řada knížek i časopiseckých úvah, ovšem důsledně shrnující publikací je teprve Orbis cirkus. Skládá ze dvou rozsáhlých textů, jednak Hanuše Jordana (Příběh českého cirkusu), jednak Ondřeje Cihlá...