Metalové okénko červenec
Kultura21.cz

Metalové okénko červenec

mo 200Červenec je nabitý videoklipy nejrůznějších metalových žánrů a také oznámení o novinkách, což se dá považovat za pozitivní důsledek toho všeho bláznovství kolem. Hudba vítězí!

 


Devildriver ohlásili dvojalbum s titulem Dealing With Demons, přičemž Dealing With Demons I vyjde 9. října. Již jsme měli možnost slyšet písničku Keep Away From Me, nyní je tu skladba Iona i s videoklipem:

Ve stejný den má vyjít i druhé album skupiny Ascension Of The Watchers, což je projekt zpěváka známé industrial kapely Fear factory Burtona C. Bella. Tohle uskupení vydalo debut Iconoclast už v roce 2004, novinka se bude jmenovat Apocrypha a podílí se na ní tito pánové: Burton C. Bell – vokály + kytara, John Bechdel – klávesy, Jayce Lewis – bicí, vokály, programování.

mo 1 ascension of the watchers

V září, konkrétně 18., se dočkáme nového matroše britské legendy grindcoreu Napalm Death. Po výborném albu Apex Predator - Easy Meat z roku 2015 nám naservírují dvanáctichodovovou novinku s názvem Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism. A hned jdou do nás s klipem k Backlash Just Because:

O týden později má vyjít čtrnáctá studiovka kanadských Kataklysm a tahle banda nikdy nezklame, takže já osobně už se nemůžu dočkat. Album Unconquered bude obsahovat devět skladeb a jako ochutnávku tu máme videoklip k písni The Killshot:

Static X vydali sedmou studiovku Project Regeneration Vol. 1 a nutno říct, že to má grády! Dvanáct písniček je na desce, nyní představuji ofiko klip k Bring You Down:

(HED) P.E. vydají svou v pořadí již dvanáctou studiovku 21. srpna, což je i datum, které připomíná dvacetileté výročí jejich průlomového LP Broke. Loňská deska Stampede byla děs poslouchat, ale podle prvního singlu to vypadá, že se kapela s deskou Class Of 2020 vrátí ke starému zvuku. Posuďte sami a poslechněte si First Blood:

Body Count, kapela vedená hip hopovou legendou Ice-T vydala animovaný klip k písni Thee Critical Beatdown z jejich posledního alba Carnivore.

Švédské melodické seskupení In Flames letos slaví 30 let výročí vzniku kapely a 20 let od vydání klíčové desky Clayman. Na její počest vydá Nuclear Blast 28. srpna speciální edici Clayman, kde budou písně znovu nahrány a bude i zbrusu nový booklet. Zkuste se zaposlouchat do znovu nahrané klasiky Pinball Map a udělat si obrázek sami:

Američtí Sevendust vydají koncem října své třinácté album (s třinácti skladbami), které pojmenovali Blood & Stone.

Cenu za nejšílenější videoklip měsíce a možná i celého roku poputuje k Marilynu Mansonovi za klip k titulní písni jeho nové desky We Are Chaos. Jedenáctá studiovka vyjde 11. září a bude na ní 10 songů. Jen doufám, že bude tak vydařená, jako Heaven Upside Down z 2017.

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Libor Pešl: „Reakce děti i rodičů při testování Kouzelného čtení nám dodávaly optimismus“

albi kouzelne cteni 200Společnost Albi nedávno přinesla na trh projekt Kouzelné čtení, se kterým jsme vás na našem webu už seznámili. Jde o knihy, k jejichž čtení je potřeba elektronické tužky. Ta dokáže pomocí speciálních senzorů číst a vydávat r...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Příběh, který vás zasáhne

dan200„Uděláš pro mě něco?“ zeptá se jedna ze dvou hlavních postav románu Dánská dívka a rozpoutá tak nečekané, ve své době šokující, dění, které vede k metamorfóze druhé z nich. Malíř Einar Wegener se na naléhání své ženy, rovněž malířky, které nepřišla modelka...

Divadlo

Divadlo v Řeznické zahajuje 38. sezónu

DR perexTak jako celá naše občanská společnost i my budeme slavit významné výročí 17. listopadu a připravujeme „Týden sametových oslav“, který vyvrcholí 16. listopadu na Noc divadel původní českou hrou a světovou premiérou nové inscenace „Sejdeme se pod vocasem...

Film

Do kin míří dokument Tempos – otevřená výpověď Rytmuse o budování československé hip hopové scény

RYTMUS TEMPOS 200Unikátní pohled na hip hop na Slovensku i v Čechách exkluzivně přináší celovečerní hudební dokument Tempos. Nejznámější slovenský raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský v něm odhaluje svou 30letou kariéru, vzpomíná na své vzestupy a pády a ma...