Společný koncert: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Společný koncert: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

hradistan 200Dvojalbum plné písní tak známých, že řada z nich už zcela zlidověla, nese název Společný koncert. Jedná se o live záznam společného koncertu Hradišťanu a Javory Beatu, jejichž repertoár má mnoho společného, a to nejen hudebně, ale i svojí poetikou. Poslechněte si nové a občas i nečekané verze písní, které přinášejí radost posluchačům už desítky let.

 

 

Není třeba zdůrazňovat, že jak Hradišťan s Jiřím Pavlicou, tak i Hana a Petr Ulrychovi a "jejich" Javory patří mezi stálice české hudební scény. Vzájemně je spojuje charakter a obsah písní, jejich melodika či inspirační zdroje, a v neposlední řadě také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům. Navíc Jiří Pavlica, který stojí v čele Hradišťanu, byl také po nějakou dobu členem skupiny Javory, jak se zmiňuje v úvodním slovu k albu: „Poprvé jsme se s Petrem setkali ve skupině Javory už koncem 70. let minulého století. Pak jsme se vydali každý svou vlastní cestou hledání a objevování, cestou autorské tvorby a usilování o originální výpověď, která se na jedné straně silně inspirovala kořeny zejména moravské tradiční hudební kultury a na druhé straně chtěla rezonovat se současným světem. Možná už tenkrát zde byly počátky toho, čemu se později začalo říkat world music.”

Není překvapením, že soubory připravily sérii společných koncertů, ale především to, že se tak stalo až nyní. Pro tuto příležitost vznikl speciální program, kde hlavní a nejzajímavější částí koncertů tvoří písně interpretované oběma kapelami společně. Nahrávka vycházející na CD pochází z jednoho z mnoha koncertů, jež se uskutečnily v posledních dvou letech – konkrétně 21. 11. 2021 v Domě kultury v Kroměříži. Na nahrávce rezonují písně, které se během let nezávisle na sobě staly hity a naplnily repertoár obou kapel – Ideál, Zvláštní znamení, Modlitba za vodu, Javory, Krátký popis léta, Modlitba. Tyto, ale i další písně mají však daleko širší vyznění – dotýkají se duše člověka, jeho tužeb i snah o harmonii v nás i kolem nás.

Album: Společný koncert

Umělci: Hradišťan & Jiří Pavlica, Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat
účinkují:

HRADIŠŤAN
Jiří Pavlica — housle, zpěv
Alice Holubová — zpěv
David Burda — klarinet, flétny, zpěv
Josef Fojta — klávesy, perkuse, zpěv
Milan Gablas — kontrabas, zpěv
Roman Gill — kvinton, zpěv
Milan Malina — cimbál, zpěv

JAVORY BEAT
Hana Ulrychová – zpěv
Petr Ulrych – kytara, zpěv
Milan Strouhal – elektrická kytara, zpěv
Ondřej Strouhal – klávesy, zpěv
Jakub Šimáně – baskytara, zpěv
Ctibor Bártek – perkuse, zpěv

Nahráno na koncertě v Domě kultury v Kroměříži 21. 11. 2021

Mix a mastering: Broněk Šmid
Hudební režie: David Burda, Jakub Šimáně
Zvuk: Vladislav Švestka, Martin Štěpánek
Záznam: Jakub Šimáně
Grafické zpracování obalu: Zuzana Hřebíčková

Datum vydání: 20.5.2022

hradistan

Více informací:

Link: www.indies.eu/alba/5930/spolecny-koncert-2cd/
Multilink: www.indies.eu/support/tunevoyage/hradistan22
www.hradistan.cz
www.javory.cz/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Albert Černý (Charlie Straight)

200 albertPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě Charlie Straight na Benátské noci se podařilo na chvilku odchytit frontmana a zpěváka Alberta Černého!

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Nejpodceňovanější autor thrilleru a jeho Ďábel si počká

dabel si pocka200Po více než roce jsme se dočkali druhého dílu vyprávění o odvážné policistce Ludivine Vanckerové od francouzského autora Maxima Chattama. Bichle Ďábel si počká vyšla v dubnu u nakladatelství Metafora tentokrát ve svých úvahách o kořen...

Divadlo

Dům jako živá bytost?
ImageCo je to “domov”? Nelehká otázka, viďte? Pro každého z nás tento pojem může představovat něco naprosto odlišného, ale vždy velice osobního. Je to hnízdo, ze kterého jsme, sotva plnoletí, vyletěli vstříc nástrahám života? Nebo možná malá garsonka, ve k...

Film

Malí Nezbedové - velká dobrodružství na malém dvorku
ImageDistribuční společnost Intersonic připravila pro malé diváky DVD s oblíbeným animovaným seriálem Malí Nezbedové (v originálu The Backyardigans). Nyní jsou na pultech obchodů k dispozici již dvě DVD se šesti...