Vladimír Merta oslaví pětasedmdesáté narozeniny koncertem se svými hosty v divadle Archa a vydá kolekci archivních nahrávek

Vladimír Merta oslaví pětasedmdesáté narozeniny koncertem se svými hosty v divadle Archa a vydá kolekci archivních nahrávek

merta 200Dvacátého ledna 2021 oslaví stálice naší písničkářské scény Vladimír Merta svoje sedmdesáté páté narozeniny a vydá kolekci historických domácích nahrávek.Vláďa.... 75?

Písničkář, filmař a publicista Vladimír Merta (* 20. ledna 1946) oslaví sedmdesáté páté narozeniny, k nimž uspořádá jeden narozeninový koncert v pražském divadle Archa. Ve středu 20. ledna 2021 se na jevišti tříhodinového koncertního maratónu setká oslavenec s řadou pozvaných kolegů, které postupně odtajníme až před konáním koncertu. Během večera Vladimír Merta představí své písně nejen v divácky oblíbené čistě akustické podobě, ale i v bohatší instrumentaci se svými hosty.

Koncert je určen Mertovým příznivcům a nebude se opakovat. Kapacita sálu je bohužel s ohledem na současnou složitou situaci omezena pouze pro tři stovky diváků, navýšení kapacity bude možné pouze v případě optimální epidemiologické situace.

merta2

Vykopávky z Korintu

K Mertovým pětasedmdesátinám je připraveno vydání edice domácích nahrávek z počátku devadesátých let minulého století. Komplet tří CD nabídne téměř čtyři desítky nahrávek méně známých písní nebo písní, které Vladimír Merta napsal pro jiné interprety (Vladimír Mišík, skupina České srdce ad.).

Trojalbum bude představeno divákům poprvé na koncertě v divadle Archa.

VSTUPENKY: https://www.divadloarcha.cz/cz/

Více informací: www.galen.cz, www.vladimirmerta.cz

Zdroj foto: www.vladimirmerta.cz


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Porotkyně Diana Mórová: „Aj keď som kritická, budem taká, aby som nikoho neurazila.“

Talent rozhovor 200Přinášíme vám rozhovor s dlouholetou tváří TV JOJ Dianou Mórovou, kterou v těchto dnech můžete vídat v Televizi Prima. Je totiž novou porotkyní v soutěži Česko Slovensko má talent. Kromě herectví je známá také z různých zábavných sh...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Způsobí Krvavý polibek zkázu Říše temnot?

RiseTemnot perexNakladatelství Fragment přináší náctiletým čtenářkám Krvavý polibek. Jedná se již sedmou knihu young adults fantasy série Říše temnot oblíbené americké autorky L. J. Smithové, kterou na výsluní popularity vynesla série ...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Co nás přitahuje na Zemi vycházejícího slunce

nakladatelstvi crewV předvánočním období loňského roku se ke čtenářům dostala kniha Planeta Nippon, vydaná nakladatelstvím Crew, které se jinak soustředí především na vydávání comicsů. Trojice autorů – Anna Křivánková, spjatá s ...