VEN vydává debutové album Silent Avenue plné emocí, taneční hudby i houslí

VEN vydává debutové album Silent Avenue plné emocí, taneční hudby i houslí

Tisk

ven 200Česká multižánrová umělkyně VEN po třech singlech, které ve formě skvělých videoklipů obletěly svět na YouTube, vydává své debutové album Silent Avenue. Kmotrem alba i jejím patronem a spolupracovníkem je již déle jak 3 roky Jiří Burian alias Kapitán Demo. Křest alba se uskuteční 23. září na palubě lodi Cargo Gallery na pražské náplavce.

 

Název Silent Avenue v sobě kombinuje iniciály VEN, ale symbolizuje i ztišení k intimní výpovědi o životních zkušenostech a bolesti, kterou zpěvačka autenticky umělecky přetvořila. Ale každá ulice – avenue se může opět rozzářit novou energií a životem, tak jako v dalších traccích na albu tepe taneční rytmus, který je pro VEN tak typický a doslova životadárný. „Vyrostla jsem obklopena folklorem, zpěvem a tancem, to vytvářelo moje hudební kořeny. Baví mě fúze elektroniky a živých houslí a zpěvu,“ vyznává se ze své lásky k hudbě umělkyně, která pochází z Orlických hor. Její tvorba je na pomezí elektronické taneční hudby s prvky popu, RnB a future base. Housle a hlas však pronikají žánry a přinášejí intimní výpověď o světě, ve kterém žije.

Vendula Nedělová – VEN je mladá talentovaná zpěvačka, tanečnice, choreografka a houslistka. Svoji kariéru začala na hradecké hudební scéně, ale hned první videoklip Don't get me wrong natočila v Berlíně. Její citlivý a zároveň energický projev očaroval i hvězdu francouzské hudební scény Adama Naase a VEN se se svým týmem stala součástí jeho české tour.

ven 1

Don't get me wrong vizuálně symbolizují opuštěné lunaparky, uhrančivý taneční projev, magická kamera a potemnělá atmosféra na berlínské periferii. Nad tím vším se klene smyslný hlas a housle VEN. Zcela opačnou atmosféru má doslova bílý videoklip Take it, který VEN vydala jako druhý v pořadí. Take it je hravý, plný taneční hudby a zábavného poppingu v podání tanečních mágů Berryho a Mathewa. VEN je v něm v poloze skvělé a zároveň sexy zpěvačky, tanečnice i houslistky.

Na rozdíl od bílého, hravého Take it jde VEN ve třetím vydaném singlu i videoklipu Lake doslova až na dřeň. VEN se v klipu Lake přenáší do symbolického světa vzpomínek i vizí budoucnosti a také do náročného exteriérového natáčení. Surrealistická a až seversky syrová atmosféra černobílého klipu opět nechává VEN excelovat také jako tanečnici a herečku. Lake je na jejím novém albu Silent Avenue jako poslední 11. track, který uzavírá celou osobní zpověď mladé ženy a umělkyně VEN.

Jejím guru, patronem, inspirací, dvorním skladatelem i kamarádem je český hudebník, skladatel, performer a dnes už i legenda Jiří Burian alias Kapitán Demo. Právě on stál VEN po boku při nahrávání 11 tracků debutového alba Silent Avenue. Právě on je spolutvůrcem hudby i textů. A také on dohlížel na natáčení severskou symbolikou nabitého videoklipu Lake. Tato spolupráce obou umělců, která často oscilovala mezi perfekcionistickým mravenčím úsilím a dokonalým uměleckým souzněním, trvala 3 roky. A výsledek stojí za to.

„Mezi nejsilnější momenty tvůrčího procesu tohoto singlu jednoznačně patří to, když jsme si jedno ráno sedli s Jirkou před chalupu, s výhledem na hory, pustili jsme si na plný pecky refrén, který jsme nahráli přes noc, a věděli jsme, že to funguje, ať už s tím výhledem nebo bez. Přímo tenhle nahraný refrén jsme pak nechali i ve finální verzi samotného singlu,“ popisuje zpěvačka proces tvorby Lake.

Sama VEN se přiznává, že natáčení celého alba Silent Avenue pro ni bylo nesmírně emocionálně náročné. Staví v něm do kontrastu svoje emocionální prožívání životního rozchodu, určitého odmítání umělého facebookového světa a zároveň až živočišnou radost z hudby a tance.

ven cover

Více informací:

Facebook https://www.facebook.com/VeN.Groove
Instagram https://www.instagram.com/ven.groove/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Melancholie Štefana Margity

200maAlbum plné slavných melodií od šansonu po muzikál, to je nová nahrávka světově proslulého operního pěvce Štefana Margity. Dostala název Melancholie a jde, jak sám pěvec říká, o jeho první album se skladbami na pomezí žánrů. „Když jsem v prodejně Metropoli...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Na okraji propasti – náš program myslí za vás

na okraji propasti 200Technologický pokrok je úžasná věc. Stroje a programy nám usnadňují a zlehčují život, díky nim máte život pestřejší. Jedním klikem se na internetu dostanete kamkoliv. Kde je ovšem hranice, kdy nám program život ulehčuje a kdy už nám ho řídí? Jak dalece...

Divadlo

Večeru tříkrálovému něco chybělo

vecer trikralovy 200Do jedné z nejslavnějších komedií od klasika všech klasiků Williama Shakespeara - Večera tříkrálového se pustilo Městské divadlo Zlín.  Jedná se o první velký titul tohoto roku a na svědomí jej má režisér Jakub Nvota oblíbený dí...

Film

KOUZELNÁ TAJEMNÁ CESTA THE BEATLES

the beatles magical mystery tourPřehrávám si LP Magical Mystery Tour a při písni The Fool On The Hill se mi vybaví slova Zdeňka Rytíře, která zpíval Ota Petřina v písni Nebýt tebe z LP Super-Robot (1978): ,,Nebýt...