VEN vydává debutové album Silent Avenue plné emocí, taneční hudby i houslí

VEN vydává debutové album Silent Avenue plné emocí, taneční hudby i houslí

ven 200Česká multižánrová umělkyně VEN po třech singlech, které ve formě skvělých videoklipů obletěly svět na YouTube, vydává své debutové album Silent Avenue. Kmotrem alba i jejím patronem a spolupracovníkem je již déle jak 3 roky Jiří Burian alias Kapitán Demo. Křest alba se uskuteční 23. září na palubě lodi Cargo Gallery na pražské náplavce.

 

Název Silent Avenue v sobě kombinuje iniciály VEN, ale symbolizuje i ztišení k intimní výpovědi o životních zkušenostech a bolesti, kterou zpěvačka autenticky umělecky přetvořila. Ale každá ulice – avenue se může opět rozzářit novou energií a životem, tak jako v dalších traccích na albu tepe taneční rytmus, který je pro VEN tak typický a doslova životadárný. „Vyrostla jsem obklopena folklorem, zpěvem a tancem, to vytvářelo moje hudební kořeny. Baví mě fúze elektroniky a živých houslí a zpěvu,“ vyznává se ze své lásky k hudbě umělkyně, která pochází z Orlických hor. Její tvorba je na pomezí elektronické taneční hudby s prvky popu, RnB a future base. Housle a hlas však pronikají žánry a přinášejí intimní výpověď o světě, ve kterém žije.

Vendula Nedělová – VEN je mladá talentovaná zpěvačka, tanečnice, choreografka a houslistka. Svoji kariéru začala na hradecké hudební scéně, ale hned první videoklip Don't get me wrong natočila v Berlíně. Její citlivý a zároveň energický projev očaroval i hvězdu francouzské hudební scény Adama Naase a VEN se se svým týmem stala součástí jeho české tour.

ven 1

Don't get me wrong vizuálně symbolizují opuštěné lunaparky, uhrančivý taneční projev, magická kamera a potemnělá atmosféra na berlínské periferii. Nad tím vším se klene smyslný hlas a housle VEN. Zcela opačnou atmosféru má doslova bílý videoklip Take it, který VEN vydala jako druhý v pořadí. Take it je hravý, plný taneční hudby a zábavného poppingu v podání tanečních mágů Berryho a Mathewa. VEN je v něm v poloze skvělé a zároveň sexy zpěvačky, tanečnice i houslistky.

Na rozdíl od bílého, hravého Take it jde VEN ve třetím vydaném singlu i videoklipu Lake doslova až na dřeň. VEN se v klipu Lake přenáší do symbolického světa vzpomínek i vizí budoucnosti a také do náročného exteriérového natáčení. Surrealistická a až seversky syrová atmosféra černobílého klipu opět nechává VEN excelovat také jako tanečnici a herečku. Lake je na jejím novém albu Silent Avenue jako poslední 11. track, který uzavírá celou osobní zpověď mladé ženy a umělkyně VEN.

Jejím guru, patronem, inspirací, dvorním skladatelem i kamarádem je český hudebník, skladatel, performer a dnes už i legenda Jiří Burian alias Kapitán Demo. Právě on stál VEN po boku při nahrávání 11 tracků debutového alba Silent Avenue. Právě on je spolutvůrcem hudby i textů. A také on dohlížel na natáčení severskou symbolikou nabitého videoklipu Lake. Tato spolupráce obou umělců, která často oscilovala mezi perfekcionistickým mravenčím úsilím a dokonalým uměleckým souzněním, trvala 3 roky. A výsledek stojí za to.

„Mezi nejsilnější momenty tvůrčího procesu tohoto singlu jednoznačně patří to, když jsme si jedno ráno sedli s Jirkou před chalupu, s výhledem na hory, pustili jsme si na plný pecky refrén, který jsme nahráli přes noc, a věděli jsme, že to funguje, ať už s tím výhledem nebo bez. Přímo tenhle nahraný refrén jsme pak nechali i ve finální verzi samotného singlu,“ popisuje zpěvačka proces tvorby Lake.

Sama VEN se přiznává, že natáčení celého alba Silent Avenue pro ni bylo nesmírně emocionálně náročné. Staví v něm do kontrastu svoje emocionální prožívání životního rozchodu, určitého odmítání umělého facebookového světa a zároveň až živočišnou radost z hudby a tance.

ven cover

Více informací:

Facebook https://www.facebook.com/VeN.Groove
Instagram https://www.instagram.com/ven.groove/


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.

Rozhovor

Andrea Buršová: „Chci zpívat s patřičným ponorem i nadhledem.“

aandrea-bursova200Herečka brněnské scény Husa na provázku Andrea Buršová nedávno vydala báječné album s názvem Nůž na ticho. Dvaadvacet písní svědčí o silném vztahu k šansonu a poezii. Pokud hledáte něco, co se jen tak...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...


Literatura

Jak vychovávat děti – zásady úspěšné vladařky

MACHIAVELLI 200Každý, kdo někdy vychovával děti, ví, co je to za dřinu a kolik emočně náročných situací a případně žaludečních vředů může taková adrenalinová aktivita otevřít. Suzanne Evansová, matka čtyř dětí, o tom ví své. Získala dokt...

Divadlo

Sbor Dejvického divadla přinesl do Zlína hru Kakadu

kakadu 200Zlín ožil již 20. ročníkem mezinárodního kulturního festivalu Setkání/Stretnutie a měl tu čest přivítat i část sboru Dejvického divadla. Ti nám předvedli hru Kakadu, která nám v obrazech a útržcích ze života mladé autistické ženy reflektuje svět.

Film

Vzhůru za Piráty!

altDruhý díl filmu Piráti z Karibiku s názvem Truhla mrtvého muže je možná nejzajímavějším pokračováním z celé filmové série.

...