Vychází SelfSabotage: debut zpěvačky a skladatelky s osobitým hlasem Valerie MOOD

Vychází SelfSabotage: debut zpěvačky a skladatelky s osobitým hlasem Valerie MOOD

Tisk

ValerieMood 200Čtvrt roku poté, co se v hudebním online prostoru úspěšně objevil první singl Rain, vydává nová tvář na českém hudebním poli, Valerie MOOD, 10. září své debutové album “SelfSabotage”, které produkoval uznávaný český skladatel a producent se zkušenostmi ze zahraničí, Karel Mařík. Album vedle hitu Rain předznamenávaly také skladby Fly a Lost in the dead end.

“Na albu uslyšíte deset písní inspirovaných vztahy, zážitky, splíny. Je o naší vlastní sabotáži, kterou si komplikujeme život, ale i o hledání cest, jak z ní ven. Při psaní textů jsem vycházela z vlastních zkušeností i z pozorování životů kolem”, popisuje tvorbu alba zpěvačka Valerie MOOD a dodává: “Celé album, které jsme s Kájou Maříkem vytvořili, věnuji svému otci. Je to takové poděkování za všechno, co mi do života dal, a to nejen hudebně. Byl mým největším fanouškem, bohužel se nedožil dokončení mého alba.”

Spolupráce Valérie s Karlem se začala rodit v roce 2015. Karel v té době chystal album se skotskou rockovou legendou, Danem McCaffertym (ex frontmanem The Nazareth).

ValerieMood 1 cover

“Album jsme natáčeli zčásti v Česku a ve Skotsku - tam totiž tehdy Kája natáčel album i s rockovou ikonou Danem McCaffertym. Na nahrávání alba SelfSabotage ve skotském studiu Sub Station se vedle Karla Maříka podíleli tamní vynikající muzikanti jako basista Chris Agnew (syn basisty The Nazareth, Peta) nebo kytaristé Jamie Adamson a Ali Ferguson, sound engineering byl pod vedením Duncana Aitkena” doplňuje Valerie Mood.

Jednu z písní ‘Recycle my soul’ napsal Karel Mařík jako duet. Song s Valérií nazpíval přímo ve Skotsku sám Dan McCafferty.

Valerie Mood 2

“Recycle my soul zaujala nejen Dana, ale také moderátora Graeme Scotta, který nás s Kájou pozval jako jedny z prvních hudebníků z Čech k rozhovoru do své show v rádiu K107 fm. Těším se, až album vyjde, je to příběh několika uplynulých let, které mě v určitém ohledu změnily. Je to ale začátek, na který se chystám navazovat další tvorbou.” uzavírá Valerie Mood.

Valerie Mood (vlastním jménem Valérie Tošerová) je česká zpěvačka a textařka na sólové dráze, žijící v Praze. Pochází z muzikantské rodiny, k hudbě ji od dětství vedl její otec. Vystudovala ekonomii, ale profesně ji to zaválo k hudbě a ke koučinku. Příležitostně se věnuje herectví.

Valerie Mood 3


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Filip Homola (KUNG-FUCIU5): „Líbila se mi ta slovní hříčka, to spojení Kung-Fu a Konfucia“

Filip Homola200Filip Homola, člen elektronického projektu Kora et le Mechanix, přichází se svou zbrusu novou identitou aka KUNG-FUCIU5. Na novém albu 16 Little Stories přináší hudbu na pomezí DJingu, lo-fi hip hopu, jazzu a elektroniky.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Komiksové ztvárnění moderních československých dějin


obrazky dejin 200V poslední době máme řadu možností seznámit se s novodobými českými dějinami komiksovou formou. Patří k nim například série Češi autorů Pavla Kosatíka a Karla Jerieho. Nyní se k nim přidávají svojí troškou do mlýna Jiří Černý a L...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

Včelka Mája slaví 100. narozeniny!
ImageNaše kamarádka včelka Mája bavila naše maminky, nás a teď i naše děti. Dobrodružství včelky Máji, Vilíka, Hopa a mnoho dalších přátel zkrátka nestárne. V českém znění bylo vydáno hned 104 dílů. Animované příběhy vycházej...