Vychází SelfSabotage: debut zpěvačky a skladatelky s osobitým hlasem Valerie MOOD

Vychází SelfSabotage: debut zpěvačky a skladatelky s osobitým hlasem Valerie MOOD

Tisk

ValerieMood 200Čtvrt roku poté, co se v hudebním online prostoru úspěšně objevil první singl Rain, vydává nová tvář na českém hudebním poli, Valerie MOOD, 10. září své debutové album “SelfSabotage”, které produkoval uznávaný český skladatel a producent se zkušenostmi ze zahraničí, Karel Mařík. Album vedle hitu Rain předznamenávaly také skladby Fly a Lost in the dead end.

“Na albu uslyšíte deset písní inspirovaných vztahy, zážitky, splíny. Je o naší vlastní sabotáži, kterou si komplikujeme život, ale i o hledání cest, jak z ní ven. Při psaní textů jsem vycházela z vlastních zkušeností i z pozorování životů kolem”, popisuje tvorbu alba zpěvačka Valerie MOOD a dodává: “Celé album, které jsme s Kájou Maříkem vytvořili, věnuji svému otci. Je to takové poděkování za všechno, co mi do života dal, a to nejen hudebně. Byl mým největším fanouškem, bohužel se nedožil dokončení mého alba.”

Spolupráce Valérie s Karlem se začala rodit v roce 2015. Karel v té době chystal album se skotskou rockovou legendou, Danem McCaffertym (ex frontmanem The Nazareth).

ValerieMood 1 cover

“Album jsme natáčeli zčásti v Česku a ve Skotsku - tam totiž tehdy Kája natáčel album i s rockovou ikonou Danem McCaffertym. Na nahrávání alba SelfSabotage ve skotském studiu Sub Station se vedle Karla Maříka podíleli tamní vynikající muzikanti jako basista Chris Agnew (syn basisty The Nazareth, Peta) nebo kytaristé Jamie Adamson a Ali Ferguson, sound engineering byl pod vedením Duncana Aitkena” doplňuje Valerie Mood.

Jednu z písní ‘Recycle my soul’ napsal Karel Mařík jako duet. Song s Valérií nazpíval přímo ve Skotsku sám Dan McCafferty.

Valerie Mood 2

“Recycle my soul zaujala nejen Dana, ale také moderátora Graeme Scotta, který nás s Kájou pozval jako jedny z prvních hudebníků z Čech k rozhovoru do své show v rádiu K107 fm. Těším se, až album vyjde, je to příběh několika uplynulých let, které mě v určitém ohledu změnily. Je to ale začátek, na který se chystám navazovat další tvorbou.” uzavírá Valerie Mood.

Valerie Mood (vlastním jménem Valérie Tošerová) je česká zpěvačka a textařka na sólové dráze, žijící v Praze. Pochází z muzikantské rodiny, k hudbě ji od dětství vedl její otec. Vystudovala ekonomii, ale profesně ji to zaválo k hudbě a ke koučinku. Příležitostně se věnuje herectví.

Valerie Mood 3


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Spisovatelka Sylva Lauerová ví, jak zkrotit drzé opice

200lSpisovatelka a básnířka Sylva Lauerová je autorkou, která se rozhodně nebojí otevírat tabuizovaná či hůře stravitelná témata. Ve svých románech i básních se dotýká hlubin lidské psychiky, duchovna, různých podob lásky a sexu, společenských témat. Díky tomu, že ...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...


Literatura

Zpověď inkvizitora – inspirováno Kladivem na čarodějnice

Zpoved inkvizitora 200Současnému lidstvu se musí zdát představa o upalování lidí směšná a zároveň i neuvěřitelná. Přesto to bylo v minulosti skutečností. O hrůzostrašných lidských zvěrstvech vypráví kniha téměř navazující na kultovní Kladivo na...

Divadlo

Halloweenská noc patřila ve Zlíně premiéře hry Kráska z Leenane

kraska200Městské divadlo Zlín se rozhodlo právě na Halloweenský večer, 31. října, uvést tragikomedii irského autora Martina McDonagha Kráska z Leenane. Jak se povedlo převést tuto trýznivou hru, nabitou referencemi na nelehký život v zapadlém Irsku, na zlín...

Film

Jak spolu prchali princezna a budoucí písař

princ 200Z trojice nových pohádek, které přichystala Česká televize, spatříme jako první Princeznu a písaře, a to ve stědrovečerním čase. O den později následuje Kdyby byly ryby a na druhý svátek vánoční se můžeme těšit na slovenský příspěvek Láska na vlásk...