Chinaski startují oslavy 30 let. Pro fanoušky spouští kanál na Herohero a chystají další dárky

Chinaski startují oslavy 30 let. Pro fanoušky spouští kanál na Herohero a chystají další dárky

Tisk

chinaski 200Kapela Chinaski právě oficiálně zahajuje oslavy 30 let na scéně. Fanouškům se mimo jiné po-prvé v historii představí prostřednictvím podcastů, kde se netradičně objeví v roli moderáto-rů. Nový kanál kapely na Herohero kromě toho přinese i další exkluzivní obsah jako napří-klad premiéry videoklipů, backstage záběry, příběhy písní i další zajímavosti. Třicátiny pak řádně oslaví v prosinci na dvou velkolepých koncertech v O2 areně, kde nabídne to nejlepší z celé své kariéry.

Vedle toho fanouškům i sobě nadělí také speciální album, které bude obsahovat deset starých hitů v novém provedení a tři novinky. Kapela také natočí deset videoklipů a vyrazí pozdravit krajany do USA, kde na podzim odehraje turné s pěti koncerty. Oslavy 30 let Chinaski pak vyvrcholí v roce 2025 dalšími aktivitami, které kapela odtajní v průběhu letošního roku.

V prosinci tomu bude přesně třicet let od vydaní prvního alba s legendárním singlem Punčocháče. Za tři desetiletí na hudební scéně kluci z Chinaski stihli odehrát dva tisíce koncertů a vydat 12 řadových desek s asi 150 písněmi, z nichž se téměř padesát stalo rádiovými hity a většina z nich téměř zlidověla. Nejen proto se kapela rozhodla fanouškům odvděčit ve velkém stylu a zahrnout je spoustou dárků v průběhu letošního i nadcházejícího roku. „Čeká nás toho opravdu hodně. Velké koncerty, nové klipy ke starým písním, i spousty rozhovorů, v nichž jsme se poprvé v životě postavili na stranu těch, kteří se ptají. To všechno je pro nás nejen velká výzva, ale hlavně radost, se kterou si užijeme tenhle rok oslav,“ říká k plánům frontman Chinaski Michal Malátný.

Chinaski 1

Album nahrané v Rockfieldu a oslavy v O2 areně

Na začátku letošního roku kapela Chinaski vyrazila na britské ostrovy do Walesu do světoznámého studia Rockfield, kde už v roce 2014 vzniklo jejich stejnojmenné album. Pod vedením producenta Grega Havera, se kterým již v minulosti pracovala na deskách Rockfield, Není nám do pláče a Frihet, tady nahrála desítku zásadních písní z historie s aktuálním zvukem a tři nové songy. Písně budou v průběhu roku vydávat společně s videoklipy, které natočí mimo jiné třeba Jan Hřebejk nebo Jakub Kohák.

Deska vyjde v prosinci, kdy se také uskuteční dva narozeninové koncerty v pražské O2 areně. Největší show v třicetileté historii Chinaski se odehraje 11. a 12. prosince 2024. První koncert je už vyprodaný, vstupenky jsou aktuálně ještě k sehnání na 12. prosince. Fanouškům i sobě muzikanti v O2 areně připraví dárek, který mimo jiné nabídne symbolický výběr 30 písní, největších hitů skupiny. Dostane se na i písně, které se na koncertech roky nehrály. Dojde i na songy s dechovou sekcí, bývalými členy kapely Petrem Kužvartem a Štěpánem Škochem, kteří se při této příležitosti připojí na část koncertu.

„Českým éterem za těch 30 let prolétly desítky a desítky písní od Chinaski. My jsme se rozhodli jich na koncertech zahrát hned 30, ale vybrat je se ukázalo jako náročný, ale samozřejmě příjemný úkol. Momen-tálně máme připravený výběr písní, který dává dohromady hodně přes dvě hodiny hudby. Koncert rozdělíme do několika tematických bloků; v jednom se ke kapele přidá dechová sekce, v jiném bude Mi-chala doprovázet pouze smyčcové kvarteto. Diváci se dočkají i bloku se starými písněmi, které jsme před několika měsíci znovu natočili v novém hávu ve studiu v Rockfieldu,” odhaluje dramaturgii koncertů v O2 areně Jan Steinsdörfer z kapely Chinaski.

chinaski o2arena

Kanál pro fanoušky na Herohero přinese exkluzivní obsah i další výhody

Nyní kapela oficiálně startuje oslavy 30 let spuštěním kanálu pro fanoušky na Herohero. „Jde o první takto ucelený projekt v Česku, kdy kapela přichází s vlastními rozhovory, předpremiérami klipů a dokumenty. Moc se těšíme a dopředu děkujeme všem, kteří nás podpoří v tom, abychom mohli exkluzivního obsahu v příštím roce natáčet co nejvíce,“ říká Martin Pokorný z managementu kapely Chinaski. „Herohero již třetím rokem poskytuje prostor pro svobodnou kreativní práci jak etablovaným, tak začínajícím tvůrcům různého zaměření. Chinaski jsou první kapelou, která se rozhodla umístit svůj nový projekt exkluzivně na naši platformu, čehož si opravdu velmi vážíme a těšíme se na naši další vzájemnou spolupráci,“ doplňuje Ester Malenová, manažerka platformy Herohero.

Chinaski chtějí na svém Herohero kanálu v rámci oslav 30 let fanoušky zahrnout obsahem vytvořeným speciálně pro ně. Předplatitelé budou mít možnost vidět všech deset nových videoklipů kapely v exkluzivní předpremiéře. Těšit se mohou například na legendární Punčocháče pod taktovkou Jakuba Koháka nebo na dílo Jana Hřebejka, který v minulosti natočil vůbec první klip kapely. K vidění budou také backstage dokumenty z nahrávání alba v Rockfieldu, příprav na O2 arenu či turné po USA, kam se Chinaski vypraví letos na podzim za krajany do pěti měst.

Všichni členové kapely se také objeví v netradiční roli moderátorů, kteří vyzpovídají své hosty. První díl je v nadsázce vedený rozhovor Michala Malátného s jeho civilním já Michalem Novotným, v dalších se dostane na zajímavé osobnosti české i světové hudby, filmu, sportu i gastronomie. Už teď je zde k vidění rozhovor Honzy Steinsdörfera s Ewou Farnou. Kanál kapely Chinaski startuje 23. dubna a přinese každý týden minimálně jeden exkluzivní obsah. Fanoušky tu čekají také soutěže o merch, vstupenky či setkání s kapelou. Předplatné lze pořídit za 6 EUR měsíčně.

chinaski herohero

Oslavy 30 let vedle Herohero kanálu, koncertů v O2 areně, videoklipů a narozeninové desky přinesou ještě další překvapení. Protáhnou se totiž až do roku 2025, kdy se fanoušci také mají rozhodně také na co těšit. Co přesně rok 2025 přinese, kapela odtajní v průběhu nadcházejících měsíců.

Chinaski Herohero kanál: herohero.co/chinaski30

Vstupenky na koncert do O2 areny jsou k zakoupení zde.

Zdroj foto: Radoslav Vnencak, Roman Černý


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Zuzana Stirská: V Německu mi přezdívali Malá dáma s velkým hlasem

stirska 200Jméno zpěvačky Zuzany Stirské se v posledních letech pojí především se stále populárnějším pěveckým souborem Fine Gospel Time, který pravidelně účinkuje – v rámci tradičních Gospel Time Party – v pražském divadle Rokoko, na koncertech po celé rep...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

S kým by si rádi promluvili návštěvníci z vesmíru

Vesmirny posel perexJak snadné je nalepit na kohokoliv neznámého nálepku jen proto, že jsme se rozhodli, že o něm vlastně víme všechno, to už asi poznal každý z nás na vlastní kůži. Aby Neil deGrasse Tyson ukázal absurditu stereotypizace, naplnil svo...

Divadlo

Lekce angličtiny od Shakespeara pouze 29. a 30. července v Královské zahradě Pražského hradu

shakespeare200Ani letos nebude na Letních shakespearovských slavnostech chybět hra v angličtině. Prague Shakespeare Company připravila hravé a v mnohém až neskutečně současné představení A Midsummer Night’s Dream (Sen noci svatojánské).

...

Film

Scandi 2022 nabídne průřez současnou i dávnou skandinávskou tvorbou

Scandi perexSCANDI, první tuzemská filmová přehlídka, uspořádaná v letošním roce nejen v sedmi pražských kinech (a jednom virtuálním), ale také v dalších dvaceti českých, moravských i slezských městech, přibližuje skandinávské kinematografie. Odehraje se mezi...