Muzika hraje, Haně Zagorové a Štefanu Margitovi to společně ladí
Kultura21.cz

Muzika hraje, Haně Zagorové a Štefanu Margitovi to společně ladí

konecne spolecne perexZajímavý hudební výlet učinili Hana Zagorová a Štefan Margita, kteří natočili album Konečně společně. Původně mělo doprovázet jejich megakoncerty v O2 Aréně, jež se ale kvůli šíření koronavirové infekce (kterou si mimochodem oba zpěváci prošli) letos nekonají. Na příští rok je plánován jediný – na 19. května. Jinak už zase každý půjde svou hudební cestou…


Hana Zagorová opakovaně zdůraznila, že společný hudební výlet se nebude opakovat. Album je tedy vzácnou příležitostí, jak si manželský pár užít ve společných písních. Mimochodem, není to poprvé, kdy spolu něco nazpívali, na albu je písnička Ave Maria (Vítězslav Hádl / Zdeněk Borovec), kterou jejich posluchači důvěrně znají. Dříve nazpívaným duetem je i Ztracená láska (Leonel Richie, Walter Afanasieff / český text Hana Zagorová).

Nový kabát
Známé jsou i další písničky, co je ale nové, je jejich interpretace, dostaly nový kabát. Kupříkladu píseň Sláva, je bál (Seweryn Krajewski / český text Hana Zagorová), kterou devítinásobná Zlatá slavice nezřídka zpívá na svých koncertech, zní coby duet zase trochu jinak. A moc hezky. Změněn je kousek jedné ze slok, kterou zpívá Štefan Margita: „Život, můj Bože, je štěstí i hoře…“.

Na albu se objevuje i nově provedená píseň Mží (Michal David / Zdeněk Borovec), kterou Hana Zagorová v minulosti nazpíval s Karlem Gottem. Nelze říct, jestli je hezčí původní verze, nebo ta se Štefanem Margitou, a nikdo asi ani takové hodnocení neočekává, každá má něco do sebe a je jiná. Osvěžující je Jesenná láska (Miroslav Žbirka / Miroslav Válek), známá z repertoáru Miroslava Žbirky, kdy Hana Zagorová část slok (ty, které nazpívala ona) upravila do češtiny.

Album uzavírá duet, který složila Radůza a Hana Zagorová jej sólově nazpívala na album O Lásce…, které vyšlo k jejím sedmdesátinám. Vstup Štefana Margity melodickou píseň okořenil, zůstaly jí grády a člověku se chce tancovat. Skvostem je píseň Adieu (Jena Pierre Quemere / český text Hana Zagorová), kterou znají posluchači z alba Hany Zagorové Zloděj duší. I ta zní ve dvou nově.

Z jedenácti písní, které album obsahuje, si každý z manželské dvojice nechal dvě jen pro sebe. Hana Zagorová písně Mít tě ráda (Patrick Bruel / český text Hana Zagorová) a Já nemá strach (Marek Ztracený), Štefan Margita Máma (Charles Aznavour, český text Jiřina Fikejzová) a Les temps des cathédrales (Ricardo Cocciante / Luc Plamondon).

Mimochodem, Štefan Margita se v jednom z četných rozhovorů nechal slyšet, že Mámu, nazpívanou Marií Rottrovou, si v jeho provedení stihla poslechnout nedávno zesnulá Jiřina Fikejzová, které se nové aranžmá i interpretace moc líbily. Album stojí za to a určitě navnadí na společný koncert, který se – pokud ho nezhatí covidová pandemie – snad už příští květen uskuteční.

konecne spolecne

Konečně společně
Hana Zagorová & Štefan Margita
Producent alba Luboš Kříž
Vydal SUPRAPHON a. s. ve spolupráci s WATERSTONE s. r. o. 2020
Foto Anna Kovačič, 2019
Design HMS design, 2020
Fotografie poskytl Tomáš Ságl, společnost SÁGL PRODUCTION s. r. o.

Hodnocení 90 %Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Přes překážky ke hvězdám

vojtech senkyr 200Vojtěch Šenkýř je začínajícím zpěvákem na české hudební scéně, který se dostal do povědomí diváků nejen díky známé hudební soutěži SuperStar. Vojtěch je velice usměvavý, charismatický a pohodový týp...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Temná akademie Gabrielle Pooleové

200lRozpolcení je již třetím dílem napínavé tajemné série Temná akademie. Po předešlých obalech rudých očí dívky nad městem, rudých očí chlapce nad městem přichází, světě div se, rudé oči dívky a chlapce nad městem, kde se děj odehrává. Istanbul. A tak, jak se ...

Divadlo

Tereza Ramba a Eliška Křenková odehrají Amerikánku: V kleci už tento čtvrtek ze Safari Parku Dvůr Králové

amerikanka 200Další představení Amerikánky z plánované série Hrajeme pro medici se tento čtvrtek 30. dubna odehraje ve vnitřním výběhu pro hyeny ze Safari Parku Dvora Králové.

...

Film

Amores Perros – velkolepá, i když poněkud drsná podívaná

amoresperros 200Láska je v literatuře, filmu, písních opěvována jako něco nádherného, kouzelného, něco, o co stojí usilovat a bojovat. Proto považuji docela za odvahu dát jako podtitulek filmu Amores Perros „láska je kurva“. Režisér Alejandro Gonzáles I...