Metalové okénko srpen
Kultura21.cz

Metalové okénko srpen

mo 200Zdá se, že podzim bude pořádně metalový a celá řada kapel se chystá vydat něco nového. Čekání si můžete zkrátit videoklipy - a že je jich tedy požehnaně. Věřím, že si každý vybere něco, co ho chytí!

 

 

Celých dvanáct let jsme si museli čekat na nové album britské legendární kapely Benediction, ale v 16. října je čekání u konce a my budeme mít možnost zaposlouchat se do desky nazvané Scriptures s 12 novými skladbami. Obrázek o novém materiálu si můžete udělat díky videoklipu k písničce Rabid Carnality:

Machine Head o sobě v poslední době dávají vědět, třeba videem k písni Bulletproof, které reaguje na sociální nepokoje v Americe. Jen škoda, že byli nuceni zrušit evropské turné a tedy i plánovaný koncert v Praze.

Další klip přináší industriální Powerman 5000, kteří 28. srpna vydali desku The Noble Rot. Zvláštní klip k zajímavé písni Brave New World je zde:

Svou polívčičku si přihřívají i kalifornští nezbedníci Devildriver. Ti již před několika měsíci ohlásili dvojalbum s titulem Dealing With Demons s tím, že Dealing With Demons I vyjde 9. října. Navnadili nás už dvěma klipy, Keep Away From Me a Iona, teď tu máme skladbu Nest Of Vipers:

(HED) P.E. vydali dvanáctou studiovku 21. srpna a já mám velkou radost, že Class of 2020 opravdu přináší návrat ke kořenům a oproti desce Stampede z loňského roku se téměř vykašlali na moderní styl, kterým si chtěli šplhnout u mladých fanoušků. K poslechu tu máme singl Death Awaits:

Nový matroš nám 2. října představí i legendární Six Feet Under. Dvanáct skladeb pod názvem Nightmares Of The Decomposed určitě potěší fandy řízného death metalu a já jen doufám, že se kapely dočkáme o Velikonocích v Olomouci.

mo sfu

Po čtyřech letech od desky Gore na nás 25. září vyvalí nové věci i Američani Deftones. Deska Ohms bude obsahovat deset fláků, přičemž zde máme videoklip k eponymní skladbě:

En Minor, jeden z nepřeberného množství projektů Philipa Anselma, vydá 4. září debutové album When The Cold Truth Has Worn Its Miserable Welcome Out a rovnou tu máme o ofiko hudební klip k písni Mausoleums:

Novou fošnu propagují i nestoři grindcoreu Napalm Death, konkrétně jde o desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, jež má vyjít 18. září. Nejnovější klip ke k písni Amoral:

A jak je to u další britské legendy, u Carcass? Ti měli původně v srpnu vydat plnohodnotnou desku, Torn Arteries, ale kvůli koronaviru od toho sešlo a místo toho se 30. října dočkáme EP s názvem Despicable.

Američtí Sevendust plánují 23. října vydat své třinácté album s třinácti skladbami, které pojmenovali Blood & Stone. Jako ochutnávku nové tvorby nám předkládají píseň Blood From A Stone:

Kanaďani Kataklysm nás 25. září potěší svou čtrnáctou deskou, kterou pojmenovali Unconquered. Nalákat na novinku vás může singl Underneath The Scars:

Nové album propaguje i banda Ascension Of The Watchers, což je projekt zpěváka známé industrial kapely Fear factory Burtona C. Bella. Začátkem října jim vyjde deska Apocrypha a pokud nevíte, co od tohoto uskupení čekat, poslechněte si klip k písni Ghost Heart:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Vzhůru s dětmi do přírody
rok 3Nakladatelství Albatros představuje dvě zcela jedinečné dětské knihy, které vám pomohou s vysvětlováním, jak to po celý rok chodí na zahradě a v lese. Obě knihy jsou doplněny mnohými ilustracemi a dalšími aktivitami, které zaujmou nejenom děti, ale i jej...

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Antropologický výzkum v kuchyních starých mládenců

kitchen 200Nedávno jsem se přesvědčila o tom, že inspirace může přijít opravdu kdekoliv a kdykoliv. Na přednášce o antropologii nám byl v rámci metod zkoumání doporučen norsko-švédský film Povídky z kuchyně. A jako správný zapálený fanoušek antropologick...