Metalové okénko srpen
Kultura21.cz

Metalové okénko srpen

mo 200Zdá se, že podzim bude pořádně metalový a celá řada kapel se chystá vydat něco nového. Čekání si můžete zkrátit videoklipy - a že je jich tedy požehnaně. Věřím, že si každý vybere něco, co ho chytí!

 

 

Celých dvanáct let jsme si museli čekat na nové album britské legendární kapely Benediction, ale v 16. října je čekání u konce a my budeme mít možnost zaposlouchat se do desky nazvané Scriptures s 12 novými skladbami. Obrázek o novém materiálu si můžete udělat díky videoklipu k písničce Rabid Carnality:

Machine Head o sobě v poslední době dávají vědět, třeba videem k písni Bulletproof, které reaguje na sociální nepokoje v Americe. Jen škoda, že byli nuceni zrušit evropské turné a tedy i plánovaný koncert v Praze.

Další klip přináší industriální Powerman 5000, kteří 28. srpna vydali desku The Noble Rot. Zvláštní klip k zajímavé písni Brave New World je zde:

Svou polívčičku si přihřívají i kalifornští nezbedníci Devildriver. Ti již před několika měsíci ohlásili dvojalbum s titulem Dealing With Demons s tím, že Dealing With Demons I vyjde 9. října. Navnadili nás už dvěma klipy, Keep Away From Me a Iona, teď tu máme skladbu Nest Of Vipers:

(HED) P.E. vydali dvanáctou studiovku 21. srpna a já mám velkou radost, že Class of 2020 opravdu přináší návrat ke kořenům a oproti desce Stampede z loňského roku se téměř vykašlali na moderní styl, kterým si chtěli šplhnout u mladých fanoušků. K poslechu tu máme singl Death Awaits:

Nový matroš nám 2. října představí i legendární Six Feet Under. Dvanáct skladeb pod názvem Nightmares Of The Decomposed určitě potěší fandy řízného death metalu a já jen doufám, že se kapely dočkáme o Velikonocích v Olomouci.

mo sfu

Po čtyřech letech od desky Gore na nás 25. září vyvalí nové věci i Američani Deftones. Deska Ohms bude obsahovat deset fláků, přičemž zde máme videoklip k eponymní skladbě:

En Minor, jeden z nepřeberného množství projektů Philipa Anselma, vydá 4. září debutové album When The Cold Truth Has Worn Its Miserable Welcome Out a rovnou tu máme o ofiko hudební klip k písni Mausoleums:

Novou fošnu propagují i nestoři grindcoreu Napalm Death, konkrétně jde o desku Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, jež má vyjít 18. září. Nejnovější klip ke k písni Amoral:

A jak je to u další britské legendy, u Carcass? Ti měli původně v srpnu vydat plnohodnotnou desku, Torn Arteries, ale kvůli koronaviru od toho sešlo a místo toho se 30. října dočkáme EP s názvem Despicable.

Američtí Sevendust plánují 23. října vydat své třinácté album s třinácti skladbami, které pojmenovali Blood & Stone. Jako ochutnávku nové tvorby nám předkládají píseň Blood From A Stone:

Kanaďani Kataklysm nás 25. září potěší svou čtrnáctou deskou, kterou pojmenovali Unconquered. Nalákat na novinku vás může singl Underneath The Scars:

Nové album propaguje i banda Ascension Of The Watchers, což je projekt zpěváka známé industrial kapely Fear factory Burtona C. Bella. Začátkem října jim vyjde deska Apocrypha a pokud nevíte, co od tohoto uskupení čekat, poslechněte si klip k písni Ghost Heart:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Žáček a Born – tandem, ktorý nám závidia nielen v Čechách, alebo o Adolfovi Bornovi s Jiřim Žáčekom

zacek perexIch knihy stoja za to, aby boli v našej knihovničke. Upútajú prostým a krásnym literárnym obsahom a rovnako skvelou ilustráciou, ktorými nás očaria už od prvej stránky. Pre deti páčivé a nadčasové pre dospelých. Obsahovo vždy reflektujú prejav a k...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Vombat Jirka – Knížka na nočník

vombat200Tahle překrásná knížka, určená pro nejmenší děti a jejich zoufalé rodiče v případě, že se ne a nedaří jejich dítěti vykakat se na nočníku, mě velmi zaujala. O vombatech se zcela běžně v dětských knížkách nedočtete. A tenhle vombatí kluk Jirka se značn...

Divadlo

Zničující a krutá láska na Větrné Hůrce

Vetrna hurka perexKdyž Kateřina a Heathcliff společně vyrůstali, slíbili si na svobodných úpětích Větrné Hůrky věčnou lásku. I když byl Heathcliff jen nalezenec, kterého do domu přivedl Kateřinin otec, aby se o něj postaral, Kateřina v tom nevid...

Film

Byl Koniáš jen synem své doby?

temno obalka 200Postava jezuity Antonína Koniáše, nejen v 18. století proslulého ničitele kacířské literatury, odedávna vzbuzuje vášně spojené s výrazně negativním hodnocením. Když se některý veřejný činitel chová "nekulturně" (třeba o...