STO ZVÍŘAT vydává nové album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH
Kultura21.cz

STO ZVÍŘAT vydává nové album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH

sto zvirat 200Třaskavou směs ska, rocksteady, swingu a dalšíchžánrů roztáčí nové album skupiny STO ZVÍŘAT. Pod názvem 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH vychází 10. října k oslavám kulatého výročí vzniku kapely.

 

 

 

Deska obsahuje 12 písní, které jsou pestrým koktejlem tragikomických postav a jejich příběhů. Autorem dvou z nich (Čtvero ročních období a Praha) je bývalý dlouholetý člen, zpěvák a kytarista Petr Ostrouchov, který byl loni na podzim součástí velkolepého úspěchu alba Vladimíra Mišíka.

“Obávám se, že Petr nám napsal dva největší hity. Štve mě to, ale nedá se nic dělat,” směje se s nadsázkou kapelník Jan Kalina. Poeticky hrubozrnné texty opět napsal výhradní textař kapely Tomáš Belko, kreativní ředitel známé reklamní agentury Ogilvy, který si po letech na albu zahrál i na saxofon. “Jednu pecku navíc přidal jeho syn Matěj Belko,” zmiňuje Kalina mladého šikovného hudebníka, který hraje i s Davidem Kollerem, Lenko Dusilovou, či Oskarem Petrem.

Čtvero ročních období
Petr Ostrouchov / Tomáš Belko

je zima, hele, nebejt rumu
snad zhebnu, děsná tma je tu
dojdu si pro něj do konzumu
a nechám si zdát o létu
na jaře všechno kolem pučí
mám toho dost a dávno vím
že mít rád se ho nenaučím
a tak se těším na podzim
to se přečká, to se nějak přečká
to se přečká, to se nějak přečká
dnešek, měsíc, rok, život, tečka
je léto, slunce kreslí černou
u nohou stíny děsí mě
to vedlo není žádný terno
tak se mi stejská po zimě
je podzim, barvy přetékají
skoro bych řek až přes čáru
jsem rád, že už je léto v háji
jen se mi stejská po jaru
to se přečká, to se nějak přečká
to se přečká, to se nějak přečká
dnešek, měsíc, rok, život, tečka
to krásné lidské pokolení
hlavně že tu jsme mezi svýma
chceme jen to, co tady není
co tu je, to nás nezajímá
to krásné lidské pokolení
hlavně že tu jsme mezi svýma
chceme jen to, co tady není
co tu je, to nás nezajímá
to se přečká…

Právě v těchto dnech zbývá šest týdnů do vydání alba, které vznikalo letos z jara v době koronavirové velmi netradičně. ”Byl jsem v minulosti zvyklý naběhnoutdo nahrávacího studia a všechno to namastit v kuse za týden, za dva. Kvůli korona-omezením jsme tam ale chodili víckrát, vždy na tři dny. Udělali jsme pokaždé komplet tři písničky, bylo to příjemně rozdělené,” pochvaluje si Kalina, který je také výtvarník a stojí i za výraznou vizuální tváří novinky, kde si pohrál zejména s piktogramy.

sto zvirat obalka

Zvířata a změny

Skupina vznikla v roce 1990 ze studentského rocknroll bandu Matěj Čech a představila se pražskému publiku podzimním dvojkoncertem v Malostranské besedě. Nové album je v pořadí dvanácté. “Už z poslechu předmasteringových verzí mohu s radostí říct, že vzniká parádní album,”uvedl Šimon Kotek z vydavatelství 100PROmotion. Vychází po pěti letech od alba Ministerstvo mýho nitra a po třech letech od doprovodu sólového projektu zpěvačky Jany Jelínkové pod názvem Dáma s čápem.

Velkou stozvířecí novinkou letních prázdnin se stala informace o odchodu tří členů kapely z celkového počtu devíti hudebníků. “Miki, Beruška a Willy mají nový soulový projekt. Děkujeme za roky skvělé spolupráce a těšíme se z nového alba, které jsme spolu ještě stihli natočit,” komentoval Honza Kalina situaci na sociálních sítích. Změna nezasáhne chod kapely ani plánované podzimní turné. Skupina totiž může vybírat z mnoha mladých hudebníků, kteří na uvolněných postech už v minulosti hostovali.

Album 30 LET TESTOVÁNO NA LIDECH vyjde 10. 10. 2020 na labelu 100PROmotion.

Křest alba se koná v listopadu podle "koronavirové" situace ve Foru Karlín nebo v Paláci Akropolis.

stozvirat koncerty

Více informací: www.stozvirat.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

MetaLinda: „Bola iná doba, asi aj lepšia, ako je teraz.“

Metalinda perexSkupinu MetaLinda založili v Bratislave v roku 1983 členovia skupiny Halušky a Regata Peter Sámel, Ján Lapoš, Vlado Suchán a Dušan Horecký. Ich začiatky ako uviedol Peťo Sáme

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Z archivu...


Literatura

Šachový génius nebo šílenec?

koncovka perexRok 1972 se poprvé zapsal do dějin Spojených států amerických v prvenství hry v šachy. Zasloužil se o to geniální mladík z chudých poměrů – Robert „Bobby“ James Fischer, který zvítězil jako první Američan v tét...

Divadlo

Klíště. Nová hra Boleslava Polívky

Kliste perexVím, že známý herec, režisér, dramatik, klaun a divadelní principál Boleslav Polívka byl asi před rokem postižen lymskou boreliózou. Je to děsně hloupá nemoc, infekce od klíšťat, u které člověk až do doléčení je téměř ochrnutý. Chápu, že ho to...

Film

V druhé půli února začne přehlídka španělsky mluveného filmu

pelicula logoNa letošní přehlídce španělsky mluvených filmů LA PELÍCULA (v Praze ji zastihneme mezi 18. a 23. únorem, poté se přesouvá do Brna, Hradce Králové a Ostravy) si zopakujeme tragikomedii Pedra Almodóvara Bolest a sláva. Do tuzemských kin se sice ...