Rock for People v Plzni ovládli Motörhead a Guano Apes

Rock for People v Plzni ovládli Motörhead a Guano Apes

rfp 200Historicky první ročník festivalu Rock for People Europe se uskutečnil v areálu industriální plzeňské zóny DEPO 2015. Festival dostal podporu od města, které bylo vyhlášeno evropským hlavním městem kultury 2015. Jako hlavní headlineři festivalu vystoupily metalʼnʼrollové legendy Motörhead v čele s Lemmym Kilmistrem.


Zahájení festivalu v pátek 3. července patřilo především britské hudební scéně. První večer ovládla dubstepová parta Modestep. Ze Spojeného království si k nám přijel zadovádět i kokainový král a lamač dívčích srdcí Peter Doherty.


Druhý festivalový den rozproudili především švédští Movits! Už jste někdy slyšeli kombinaci swingu a hip hopu? Movits! jsou toho živým důkazem. A ono to skutečně funguje. Švédy pak na hlavním pódiu vystřídali němečtí Guano Apes, jedni z hlavních headlinerů celého festivalu.

rfp 1


Zpěvačce Guano Apes Sandře Nasic sice už táhne na čtyřicet, ale vůbec na to nevypadá. Předvedla skvělou show, kapela odehrála staré známé pecky, ale i nejnovější songy z alba Offline. Dokonce zazněl i cover písně Ugly boy od Die Antwoord.


Po Guano Apes nastoupilo největší lákadlo festivalu v podobě metalʼnʼrollové legendy Motörhead. Syrové a drásavé decibely se rozléhaly snad celou Plzní. Jediným mínusem celého vystoupení bylo to, že frontmanovi kapely Lemmymu nebylo skoro rozumět. Fanoušci mu to však během show rádi odpustili, stejně jako fakt, že si podle všeho kapela myslela, že vystupuje na Slovensku.
Hvězdou posledního dne se stali energičtí The Parov Stelar, kteří svým elektroswingem roztančili snad každého, kdo stál v doslechu. Mým osobním hudebním objevem celého festivalu se ale stala sympatická estonská parta Elephants from Neptune. Sice jen pro malé publikum, ale tahle kapela předvedla ten správný ryzí rock. Oscilovali někde mezi Foo Fighters a Queens of the Stone Age a sami svůj žánr definují jako Desert Boogie.

rfp 2


www.rockforpeople.com


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Tanečník Jan Onder: „Společenské tance jsou těžké všechny, jsou ale krásné, protože je to pro dva!”

Onder kurzy 200Dnes vám přinášíme rozhovor s mladým charismatickým živlem Janem Onderem, jehož vášní je tanec. Se svou životní partnerkou Lucií Hunčárovou patří do elitní skupiny nejlepších tanečních párů u nás, často reprezentují Českou ...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Unikátní publikace, která není k mání všude: Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje

Slovo pameti 200K 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje vydalo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti publikaci Pravdivý příběh byzantských věrozvěstů Konstantina a Metoděje. Publikace ...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Tomáš Mašín začne v srpnu natáčet film o bratrech Mašínech. Do kin zamíří na podzim 2023

Masin 200Jeden z největších příběhů studené války se po dlouhých letech konečně dočká filmové podoby. Celovečerní film o bratrech Mašínech začne v srpnu letošního roku podle scénáře Marka Epsteina natáčet režisér Tomáš Mašín. Hlavní role v něm ztvární Oskar Hes...