Helena Vondráčková a David Deyl opět spolu na jednom pódiu
Kultura21.cz

Helena Vondráčková a David Deyl opět spolu na jednom pódiu

david helena 200První duet Kousek tvého já spolu natočili před jedenácti lety, ale na koncertním jevišti se potkali teprve až před třemi lety u příležitosti impozantního turné Heleny Vondráčkové. Tehdy si přizvala jako hosta mladého zpěváka Davida Deyla, čimž začala jejich spolupráce. Pak spolu natočili duet Čas dál nech spát, vystoupili na dalších koncertech. Teprve potom David napsal napsal písničku Máš sílu vstát pro Helenino řadové album Touhy.  A letos, jak vidno, spolupráce pokračuje. Probíhají další společné koncerty...

Bylo to letos 31. března, kdy v sále Grandhotelu Pupp v Karlových Varech vystoupil David Deyl za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice za řízení Marka Štílce. A byl to prý jedinečný zážitek slyšet písně v poněkud jiném aranžmá. Už předtím totiž zpěvák s tímto tělesem spojil svůj um a výsledkem bylo jeho třetí a stále ještě aktuální album V ozvěnách.

david helena 1


Na programu gala koncertu v karlovarském Puppu byl tedy klasický crossover a zazněly všechny zásadní písně hlavní pěvecké hvězdy, přičemž v roli exkluzivního hosta vystoupila Helena Vondráčková. Kromě duetu s Davidem Deylem zazpívala blok svých nejznámějších písní. Úspěch byl zaručen a publikum opět ocenilo, že ti dva k sobě jdou."Byla jsem samozřejmě potěšena pozváním do Davidovy show už jenom proto, že si ho jako zpěváka, skladatele a milého kolegy nesmírně vážním. Pokládám ho za velice talentovaného zpěváka a skladatele, o kterém ještě uslyšíme," nechala se slyšet Helena Vondráčková, která si zase mladého zpěváka pozvala jako hosta do své "narozeninové" koncertní show v Praze. Ta proběhne 13. června v Paláci Žofín.

david helena 2


Na jednom jevišti si spolu zazpívají také 17. července v Třeboni, ale dost možná se potkají i na nějaké další akci či natáčení. Není přitom vyloučen ani nový duet, který by byl už třetím v pořadí. Prozatím spolu natočili dva - Kousek tvého já a Čas dál nech spát. První vyšel na Helenině kompilaci duetů Rendez - vous (2004), druhý jako bonus na její trojcédéčkové platinové edici Helena (nejen) o lásce (2012).I když se oba zpěváci znají dohromady jedenáct let, ta pravá spolupráce začala teprve až před třemi lety, což potvrdil i David Deyl: "V roce 2004 jsem ve studiu Dana Hádla nazpíval s Helenkou duet Kousek tvého já. Pak následovala dlouhá pauza a až Zdeněk Brouček ze Supraphonu mne Helence znovu představil a Martin Michal mě vzal na její jubilejní turné. Během více než šedesáti vystoupení jsem měl možnost Helenku poznat nejen jako výborného interpreta, ale i jako člověka. Obdivuji její pokoru, skromnost a stálou energii, kterou oplývá."

david helena 3


Zatímco "veteránka" Helena Vondráčková působí na scéně neuvěřitelných padesát let, v případě Davida Deyla, který má na svém kontě tři alba, to není ani deset let. Přesto si spolu rozumějí, dobře se jim spolupracuje na jevišti i v nahrávacím studiu. David navíc nepochybně vystihl  Helenin naturel, což se projevilo působivou baladou Máš sílu vstát, která Heleně padne jak ulitá. Dokázal tím, že umí napsat hit nejen pro sebe.


"Faktem je, že píši hlavně pro sebe," přiznává mladý hitmaker. "Protože to je nejjednodušší a nejpřirozenější. Je ale pravda, že jsem napsal pro Helenu píseň Máš sílu vstát, která má úspěch. Dokonce na tuto píseň vzniká už i německý text."


Foto:  archiv Roberta Rohála a Ivety Vartové


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Lucie Roubínová: „Na každém koncertě při rozloučení a poděkování přeji lidem, ať jsou zdrávi. A vše ostatní přijde samo.“

lakoma barka 200Českokrumlovská dívčí folková kapela Lakomá Barka v září oslavila 15. narozeniny. Velký to důvod k oslavě a třeba i zamyšlení, čím si děvčata za ta společně strávená léta prošla a jak to bude dál. To se sice nikdy ned...

Live

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Literatura

Vykročte za tajemstvím Nostradama

Nostradamova zavet perexO tom, že široká veřejnost miluje detektivní romány, které spojují historické události s fikcí, svědčí například oblíbenost amerického spisovatele Dana Browna. Konkurencí jeho posledního hitu je kniha Nostradamova zá...

Divadlo

Komediomat vyprodal zlínské Studio Z
ImageO partě improvizátorů Komediomat jste si mohli nedávno přečíst v našem rozhovoru. Nyní jsem se na ně opět vydala do Zlína, abych se uvolnila od stresu a nechala si nahnat do očí slzy smíchu.
 
 
...

Film

Šarlatán - boj dobra se zlem

sarlatan 200V pondělí 17. srpna proběhla v pražském kině Světozor novinářská projekce dlouho očekávaného dramatu Šarlatán. Kvůli nastalé epidemii si film na svou českou premiéru plánovanou v březnu musel počkat až do srpna. Co na diváky v kinech čeká?

...