Hunger Games: Síla vzdoru 2. část
Kultura21.cz

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

hunger games200Záverečná časť úspešnej filmovej ságy, ktorá sa zaraďuje do žánru dystopických filmov. V druhej časti vrcholí vzbura jednotlivých krajov Panemu proti moci Kapitolu, ktorý ich dlhé roky utláčal a nútil sa zúčastniť krutých hier, v ktorých sa bojuje na život a na smrť, hier o život.

 

 

 

Prezident Panemu sa zo všetkých síl snaží ubrániť poriadok, avšak sily vzbúrencov sa blížia ku Kapitolu, prezident Snow im nachystá zopár nepríjemných prekvapení. Hlavný hrdinovia musia zvládnuť rozličné nástrahy a pasce, ktoré pridávajú filmu na dynamickosti. Vďaka tomu je film nabitý akčnými scénami a bojovými výkonmi.

Čo je na škodu celej ságy, postup predmestiami Kapitolu je zdĺhavý, a tak nebolo potrebné rozdeliť záverečnú časť do dvoch filmov. Tým totiž stratila atraktivitu, ktorá bola prítomná v prvých dvoch dieloch.

Vyvrcholenie filmu asi všetci predvídali, nikoho neprekvapila porážka Snowa (hoci niektorí tajne dúfali, že by mohol vyhrať). Tiež bolo značne predvídateľné, ako sa zachová prezidentka Coinová, ktorá stála na čele vzbúrencov a nakoniec sa ukázalo, že je povahovo horšia ako samotný Snow. Snaha o nastolenie obdobného režimu ako bol Snowov tak nebola naplnená.

Samozrejme, všetci sme čakali na vyvrcholenie ľúbostného trojuholníku. Komu dá Katniss svoje srdce? Frajerskému Galeovi alebo dobráckemu Peetovi? Filmy a realita sú však často odlišné, a preto si na tento záver treba počkať až do poslednej minúty.

Záverom možno podotknúť, že Síla vzdoru 2. časť bola oveľa lepšia ako tretia, ktorá bola zbytočne natiahnutá a celkovo nezaujímavá. Na filme bolo dobré množstvo akcie, ale nevýhodou bol príliš čitateľný záver, ktorý ničím neprekvapil.

 

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

(The Hunger Games: Mockingjay - Part 2)

2015 / Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller / 131 minut / USA

 

Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Sam Claflin, Elizabeth Banks, Donald Sutherland, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Willow Shields, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Toby Jones, Mahershala Ali, Jena Malone, Natalie Dormer, Gwendoline Christie, Elden Henson, Robert Knepper, Evan Ross, Wes Chatham, Joe Chrest, Phillip Troy Linger, Monique Ganderton, Stef Dawson, Patina Miller, Mark Jeffrey Miller, Michelle Forbes, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Paula Malcomson, Eugenie Bondurant, Meta Golding

Režie: Francis Lawrence

Kamera: Jo Willems

Hudba: James Newton Howard

Scénář: Danny Strong, Peter Craig

Zvukové formáty: česky DD 5.1 / anglicky DD 5.1

Titulky: české, slovenské

Obrazové formáty: 16:9

Bonusy:

• Vysoce ceněné cíle - Herecký soubor

• Navigace minovým polem - Produkce v Atlantě, Paříži a v Berlíně

• Procházení ohněm - Zakončení ságy

http://www.magicbox.cz/dvd-hledani/hunger-games-sila-vzdoru-2-cast

hunger games


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Matouš Vinš: „Na to, abych mohl cestovat a byl naprosto šťastný, opravdu nepotřebuji peníze“

matous perexMusel to být další z božích záměrů, aby se sešli dva novodobí evangelisté Matouš a Petr a stvořili Bibli pro cestovatele. Modlitby nomádů – začátečníků byly vyslyšeny a zrodila se Travel Bible! Nachystala jsem si desatero otázek pro Matouše a...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň

jiri barton 200Nejen na zámku Libochovice, ale také v Praze a na dalších místech v Česku vznikal během léta německý historický film Ottilie von Faber-Castell. V jedné z rolí se objeví také Jiří Bartoň. Jde o velkoryse pojatý televizní projekt, který pro...


Literatura

Tiché roky přináší velmi silný a lidský příběh

tiche roky kniha 200Vydání Tichých roků Aleny Mornštejnové se podle mě stalo velkou událostí letošního jara. Po úspěchu autorčiny předešlé knihy Hana není divu a humbuk kolem ní považuji za opodstatněný.

 

...

Divadlo

Zdenek Merta a jeho hosté si zahrají u klavíru v Městském divadle Brno

merta200Kdo zná Zdenka Mertu více než jen jako výtečného klavíristu z divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Na hudbu po...

Film

Rychle, zběsile a tentokrát i smutně

Rychle a zbesile 200Šílenci na kolech jsou zpět. Již sedmý díl populární série Rychle a zběsile vstoupí zanedlouho do českých kin. Stojí za návštěvu nebo jen přežívá díky předchozím dílům?

 

...