Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

hunger games200Záverečná časť úspešnej filmovej ságy, ktorá sa zaraďuje do žánru dystopických filmov. V druhej časti vrcholí vzbura jednotlivých krajov Panemu proti moci Kapitolu, ktorý ich dlhé roky utláčal a nútil sa zúčastniť krutých hier, v ktorých sa bojuje na život a na smrť, hier o život.

 

 

 

Prezident Panemu sa zo všetkých síl snaží ubrániť poriadok, avšak sily vzbúrencov sa blížia ku Kapitolu, prezident Snow im nachystá zopár nepríjemných prekvapení. Hlavný hrdinovia musia zvládnuť rozličné nástrahy a pasce, ktoré pridávajú filmu na dynamickosti. Vďaka tomu je film nabitý akčnými scénami a bojovými výkonmi.

Čo je na škodu celej ságy, postup predmestiami Kapitolu je zdĺhavý, a tak nebolo potrebné rozdeliť záverečnú časť do dvoch filmov. Tým totiž stratila atraktivitu, ktorá bola prítomná v prvých dvoch dieloch.

Vyvrcholenie filmu asi všetci predvídali, nikoho neprekvapila porážka Snowa (hoci niektorí tajne dúfali, že by mohol vyhrať). Tiež bolo značne predvídateľné, ako sa zachová prezidentka Coinová, ktorá stála na čele vzbúrencov a nakoniec sa ukázalo, že je povahovo horšia ako samotný Snow. Snaha o nastolenie obdobného režimu ako bol Snowov tak nebola naplnená.

Samozrejme, všetci sme čakali na vyvrcholenie ľúbostného trojuholníku. Komu dá Katniss svoje srdce? Frajerskému Galeovi alebo dobráckemu Peetovi? Filmy a realita sú však často odlišné, a preto si na tento záver treba počkať až do poslednej minúty.

Záverom možno podotknúť, že Síla vzdoru 2. časť bola oveľa lepšia ako tretia, ktorá bola zbytočne natiahnutá a celkovo nezaujímavá. Na filme bolo dobré množstvo akcie, ale nevýhodou bol príliš čitateľný záver, ktorý ničím neprekvapil.

 

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

(The Hunger Games: Mockingjay - Part 2)

2015 / Sci-Fi, Dobrodružný, Thriller / 131 minut / USA

 

Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Woody Harrelson, Sam Claflin, Elizabeth Banks, Donald Sutherland, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Willow Shields, Jeffrey Wright, Stanley Tucci, Toby Jones, Mahershala Ali, Jena Malone, Natalie Dormer, Gwendoline Christie, Elden Henson, Robert Knepper, Evan Ross, Wes Chatham, Joe Chrest, Phillip Troy Linger, Monique Ganderton, Stef Dawson, Patina Miller, Mark Jeffrey Miller, Michelle Forbes, Misty Ormiston, Kim Ormiston, Paula Malcomson, Eugenie Bondurant, Meta Golding

Režie: Francis Lawrence

Kamera: Jo Willems

Hudba: James Newton Howard

Scénář: Danny Strong, Peter Craig

Zvukové formáty: česky DD 5.1 / anglicky DD 5.1

Titulky: české, slovenské

Obrazové formáty: 16:9

Bonusy:

• Vysoce ceněné cíle - Herecký soubor

• Navigace minovým polem - Produkce v Atlantě, Paříži a v Berlíně

• Procházení ohněm - Zakončení ságy

http://www.magicbox.cz/dvd-hledani/hunger-games-sila-vzdoru-2-cast

hunger games


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Jirku Sýkoru (Tleskač)

200rozPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě partičky Tleskač na Benátské noci jsme se sešli s frontmanem Jirkou Sýkorou!

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

20 let Projektu100

projekt pernyden perexProjekt 100 byl poprvé uveden do českých kin v roce 1995. Dnes již slaví 20-té výročí. Za jeho působení bylo do kiny uvedeno 179 filmů a vidělo je přes 800 tisíc diváků. 


Literatura

Habermannův mlýn jinak, než znáte z filmu

habermann 200Události, které přišly po skončení druhé světové války, jsou téměř stejně zběsilé jako válka samotná. V zabraných Sudet, ze kterých se musela vystěhovat většina Čechů do vnitrozemí, se po válce situace obrátila a vracející se původní obyvatel...

Divadlo

Tragédie člověka, který neuměl říct NE

netrpelivost-srdce perexPoručík Anton Hofmiller (Petr Matyáš Cibulka) má jednu vlastnost, která mu občas nesmírně komplikuje život: neumí říkat ne. Když se spřátelí s nádhernou Ilonou (Romana Widenková), zdá se, že našel své štěstí.

<...

Film

Historické sci-fi: Zítra vstanu a opařím se čajem

altFilm Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy se lidem povedlo zvládnout cestování časem. Od jisté doby se odlétá na turistické výlety do starověkého Egypta nebo třeba na prohlídky druhohor a dinosaurů.