FOTONAUT na jarním Dyzajn marketu – fotobudka, která vám přinese vesmírnou radost

FOTONAUT na jarním Dyzajn marketu – fotobudka, která vám přinese vesmírnou radost

Tisk

logoNa březnovém Dyzajn marketu potkáte i jeden netradiční přístroj. Jmenuje se Fotonaut a můžete si od něj odnést za pár vteřin hotovou fotografii jako památku na celou akci. A samozřejmě zadarmo.  

 

Jelikož nás zaujal jak celý nápad, tak profesionální designový vzhled přístroje, rozhodli jsme se jej představit i vám. Dnešní rozhovor je tedy s Martinem Proškem, který za celým projektem stojí.

martin

Prozradíte nám na úvod, co to vůbec „Fotonaut“ je?  
Všichni známe nevzhledné fotobudky z metra, kde si můžete udělat pasovky na počkání. Vzali jsme tenhle nápad, odstranili celou tu boudu kolem a přetvořili jej v designový fotografický přístroj, který dokáže cestovat po eventech a akcích – svatbách, plesech, firemních večírcích, výstavách, konferencích, veletrzích, road show, filmových premiérách, otevíračkách obchodů, narozeninách...  

...a hosté se baví?  
Přesně tak. Klasické fotokoutky s fotografem tu fungují už třeba 10 let i víc. Ale pořád před vámi stojí fotograf, který po vás chce úsměvy na vyžádání. A přiznejme si – lidé se neradi fotí. Na Fotonautovi se lidé vidí, ovládají ho jednoduše sami přes dotykovou obrazovku a fotku si sami vytisknou za pár vteřin. A když se jim fotka nelíbí, tak ji prostě smažou. Fotonaut není pojízdný fotolab, je mnohem víc o zábavě a lidé tak odbourají zábrany. Během jedné akce jsme schopni udělat a rozdat i 870 fotek, což je zatím náš rekord.  

fotonaut1

A v tom jste jedineční?  
Spíš bych řekl, že také v tom. Rozhodli jsme se nedělat kompromisy a nabízet bezpochyby nejlepší kvalitu našich služeb. Proto si hotovou profesionální fotografii odnáší hosté už za 6,8 vteřiny. Naše fotopozadí reálně tiskneme na plátno, na které se tisknou profesionální reprodukce obrazů, aby se nelesklo a zachovávalo si syté barvy. Fotografii v elektronické podobě si můžou hosté navíc okamžitě odeslat přes druhý displej Fotonauta na e-mail nebo sdílet na facebook. A mnoho dalších drobností a detailů, které vytváří dokonalý celek.  

Jak jste na takový nápad přišli?  
Narovinu, nechci si ten nápad neprávem přivlastňovat – koncept mobilních fotobudek už funguje řadu let v USA. Když jsme ale začali hledat, jaké jsou možnosti, zjistili jsme, že jsou to většinou plastové, amatérské, ošklivé krabice, které se nám absolutně nelíbí a není to směr, kterým se chceme vydat a hrdě se k němu hlásit. Sehnali jsme proto programátory, designéry, architekty, konstruktéry a dokonce i šperkaře, kteří odvedli neuvěřitelný kus práce a vznikl tak Fotonaut z matného hliníku, lesklých černých ploch a dřeva. Absolutně dokonalý designový kousek, žádná plastová hračka.  

fotonaut2

Klientům jste schopní splnit i nestandartní přání...  
Přesně tak. Je to vlastně příležitost, jak si i my trochu zpestříme práci. Když přijde náročný klient, jsme pro něj schopni zajistit téměř cokoliv. Mimo klasických rekvizit v nejrůznějších stylech jsme zajišťovali pro klienty například originální kombinézu z NASA, pravou 45 let starou helmu z filmu Zítra vstanu a opařím se čajem, nebo brazilské tanečnice. Dokonce zajišťujeme i focení hostů na akci s nějakou známou osobností, což je velmi oblíbené a pokaždé se na Fotonauta stojí fronty.  

Máte za sebou nějaké úspěchy?  
Za největší úspěch beru to, kam se nám celou značku podařilo dostat za pouhý rok a půl fungování. Zatím se neobjevil  jediný problém, který bychom nezvládli vyřešit, a přitom jsme absolvovali přes 200 akcí. Pracovali jsme již pro největší České společnosti, mimo jiné 2 telefonní operátory, 10 finančních ústavů, 13 alkoholických i nealkoholických nápojů, leteckou společnost, výrobce automobilů, luxusní kosmetiku, síť parfumérií a mnoho dalších. Pak jsou tu ty menší, ale možná mnohem důležitější úspěchy. Jako že za vámi na akci - oslavě narozenin, svatbě, firemním večírku - přijde klient a děkuje vám, že jste jim zachránili zábavu, že by se tam jinak hosté nudili a Fotonauta si moc užili. To mi ukazuje, že to, co dělám, dělám správně.

fotonaut3

Poradíte mi nakonec nějaký recept na úspěch?  
Stojím si za tím, že když si vy sama zítra otevřete firmu třeba na zednické práce a budete svoji práci dělat svědomitě a poctivě, dodržovat termíny i ceny, jednat se zákazníky s úctou a respektem, protože jsou to oni, kdo vás živí, tak se u vás dveře netrhnou. Ať už tomu někdo říká pozitivní myšlení, karma nebo prostě zákon akce a reakce. V dnešní době se všichni snaží ostatní „očůrat“ a dřív nebo později se to obrátí proti nim. Jednám tak, a snažím se to prosazovat i v celé firmě, abychom klientům práci jako dodavatelé co nejvíce usnadňovali, ne přidělávali. Vidím, že to má smysl a díky našemu jednání se k nám naši klienti rádi vrací a doporučují nás dál.  

fotonaut4

Více informací na www.FOTONAUT.cz

Seriál o dalších účastnících březnového Dyzajn marketu bude mít, stejně jako v zimě, pokračování. Těšit se můžete na nové články o šikovných lidech, jejichž tvorbu vám rádi představíme.

dm letak

www.dyzajnmarket.com


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Tereza Bednaříková: pro návštěvníky YOUTH4YOUTH máme připravenou i "energy vychytávku"

200ROZV sobotu 5. října se bude v klubu Marley a Cooltour na ostravské Černé louce konat již 6. ročník festivalu YOUTH4YOUTH. Jde o jednodenní akci, jejíž náplní jsou koncerty, taneční a divadelní představení, filmové projekce, výstavy výtvarného umění a další tv...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

ČERVENÝ KOSTEL V ÚSTÍ NAD LABEM

kostel perexZ města Ústí nad Labem je známější sice křesťanský kostel se šikmou věží, ale ten „červený“ je jen o pár ulic dál a skrývá technický unikát evropského významu. Kostel je zasvěcen apoštolu Pavlovi a patřil německý...

Z archivu...


Literatura

Intelektuál ve veřejném prostoru

academia intelektual ve verejnem prostoruMálokdo bývá tak zpochybňován, ba ostouzen, jako právě "intelektuálové". Jednou označováni za krasoduchy, jindy za rejpaly, pokaždé podezíráni, v čí prospěch vlastně promlouvají. Vadí,...

Divadlo

Slam poetry exhibice vol.8

slam poetry report200První letošní pražská exhibice se uskutečnila ve čtvrtek 7. února, již tradičně v Rock Café. Osm slamerů, finálový rozstřel a značně vypjaté emoce. Letošní start do soubojů básníků se rozhodně povedl, vydali ale...

Film

Tibetští mniši a televize

altFilm, který se může pyšnit nálepkou “první skutečně tibetský film”, Tiché svaté kameny, odpovídá kritériím profesionálního filmu délkou i technickým zpracováním. Herecké obsazení je sice poskládané z neherců, ale i ti pod režijním vedením ...