Masopust oslaví i ve Štramberku. Slivovice poteče proudem
Banner

Masopust oslaví i ve Štramberku. Slivovice poteče proudem

masopust perexSV sobotu, 22. února, ožije masopustním veselím i jinak poklidné městečko Štramberk, nedaleko Kopřivnice. Těšit se můžete na jitrnice, jelítka nebo třeba domácí tlačenku. V případě zájmu vám u jednotlivých stánků rádi vysvětlí, jak se ta která dobrota připravuje. 

 

Samozřejmostí je také průvod masek s koňským povozem v čele. Každý účastník průvodu dostane jako odměnu lok pravé moravské slivovičky a masopustní koblížek. Ti méně odvážní, kteří masopustní rej sledují raději jen z pozice diváka, ale o nic nepřijdou. Ve štramberském pivovaru na ně totiž bude čekat speciální masopustní menu. A od 14 hodin tady k tanci i poslechu zahraje cimbálovka Pramínky.

masopustS3

Pokud vás během bohatého doprovodného programu neopustí síly, určitě se vydejte také na zdejší stejnojmenný hrad, jehož vznik je dodnes nejasný a opředený tajemstvím.  Jedna z legend například praví, že hrad měl původně stát na protějším vrcholu Kotouči. Protože ale stavbu v noci ničili zlí trpaslíci, rozhodli se lidé hrad vystavět na jiném místě. Na Štramberku se jim nakonec podařilo vybudovat nejen hrad, ale také městečko, ve kterém se usadili. Pro jistotu ho ohradili silnou zdí.  Trpaslíkům se naštěstí nikdy nepodařilo zeď překonat. Součástí hradu je gotická věž Trúba, jeden ze symbolů Štramberka.

masopustS2

Více informací najdete na www.stramberk.info.

Zdroj foto: www.kalendarakci.atlasceska.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

Aleš Prager: „Když jsem vstoupil do knižního světa, všichni z oboru říkali, že je to běh na dlouho trať – tak běžím. “

ales pragerLetos na jaře jste si na webu K21 mohli přečíst rozhovor "Kniha, kterou má cenu číst" se začínajícím táborským spisovatelem Alešem Pragerem. A protože je Aleš ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Páni z Velhartic

pani200Monografickému zpracování historie jednotlivých šlechtických rodů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku je v posledních desetiletích věnována značná pozornost.

...

Z archivu...


Literatura

Po strništi bos Zdeňka Svěráka

200litMiluji vůni nových knih. Některá voní méně a některá více. Tato útlá kniha je zrovna z těch, do kterých zabořím nos a dlouze nasávám.

...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

Prima podzim na Primě

Prima 200První srpnový den odtajnil generální ředitel Martin Konrád s programovým ředitelem Petrem Vladykou a ředitelem on-li sekce Danielem Gruntem podzimní schéma mateřské stanice Prima, kte...