FOK si hraje s dětmi v rámci Adventu po síti
Kultura21.cz

FOK si hraje s dětmi v rámci Adventu po síti

fok advent 200Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pravidelně každý pátek od 16:00 vysílá na svém YouTube kanálu cyklus hravých úkolů pro celou rodinu s názvem Vánoční obyčejář. V posledních adventních týdnech nás čeká společné čarování nebo koledování.

 

 

K vánočnímu období patří řada zvyků či obyčejů, které si zábavnou a hravou formou, mnohdy velmi originálně, připomeneme. V pátek 11. prosince budeme kouzlit v pořadu #ČáryMáryFOK, o týden později se naučíme koledovat v pořadu #FÍK(si)Koleduje. Pořady připravuje a s humorem moderuje Klára Boudalová, jejímiž hosty jsou členové Pražských symfoniků – varhanice Daniela Valtová Kosinová, trumpetista Marek Zvolánek a dámy z Eve Quartet. Interaktivní forma přímo vyzývá děti a jejich rodiče, aby se společně zapojili a výsledné fotografie či videa sdíleli s ostatními pod hashtagem daného pořadu.

„Tradice a obyčeje jsou nesmírně krásné a podnětné. Ty vánoční obzvláště! Společně s kolegy z FOK bych ráda s některými obyčeji seznámila i děti, aby tento pojem neměly spojený jen s vyjmenovanými slovy. A protože za jeden z nejkrásnějších momentů považuji spontánní dětskou radost a smích, zkoušíme náš obyčejář dělat hravě a rozverně,“ podotýká průvodkyně pořadem Klára Boudalová.

Již proběhlé obyčejáře, které se věnovaly vánočnímu pečení #SladkáNočníHudba a uklízení #GenerálníHudebníÚklid, mohou děti sledovat i zpětně na YouTube FOK.

Festival aktivit Advent po síti nabízí posluchačům nejen Vánoční obyčejář, ale rovněž hudební setkání dramaturga Martina Rudovského se zajímavými hosty FOK ON, povídání s odborníky o Vánocích a jejich tradicích, historii i duchovním odkazu Sváteční rozjímání a v neposlední řadě streamy komorních koncertů.


fok obycejar
Všechny přenosy jsou ke zhlédnutí zdarma na YouTube kanálu Pražští symfonikové FOK.

Podrobný program festival Advent po síti:
www.fok.cz/christmas

Více informací:
Web FOK: www.fok.cz
Youtube kanál Pražští symfonikové FOK
Facebook: orchestrFok


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s odvolaným ředitelem kroměřížského Domu kultury Jiřím Králíkem

Kralik perexNa webu Kultura21.cz se snažíme věnovat aktuálním tématům a rádi dáváme prostor lidem, aby se mohli vyjádřit. Proto jsme k rozhovoru vyzvali pana Jiřího Králíka, který byl Radou města Kroměříž odvolán z postu řed...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Čtěte také...

Tradiční české vánoční ozdoby ze skla oceňují v celém světě

Koulier perexAdvent zahájila nová značka českých, ručně vyráběných a foukaných vánočních ozdob Koulier spolu se zástupci Hospodářské komory, která české podniky dlouhodobě podporuje. Koulier na zahájení času rozjímání pro Hospodářskou komoru vytvořil...

Z archivu...


Literatura

Návrat z nicoty

navrat z nicoty 200Martin Pistorius se stal na týden mým nejvěrnějším společníkem, protože jsem knihu nosila s sebou, ačkoliv jsem jela jen dvě zastávky tramvají.

...

Divadlo

Ženy na pokraji nervového zhroucení: Nový muzikál v divadle JAMU, na scéně v Orlí ulici, v Brně

zeny na pokraji 200Divadelní fakulta Janáčkovy akademie v Brně má vlastní muzikálovou scénu, kterou jim může kdekdo závidět. Na představení si mohou studenti vyzkoušet před publikem své dovednosti, pedagogové úspěšnost svého vedení, no je to prostě t...

Film

Madagaskar: Království lemurů 3D v IMAX

Madagaskar 200Tento 39minutový dokument o tvorech, kteří přežili i dinosaury, měl předpremiéru v pražském Cinema City Flora IMAX ve středu 22.10.2014. Dokument se těšil neobyčejné pozornosti a proto byla předpremiéra naprosto vyprodána. ...