V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

V Divadle Polárka budou mít všech 5 pohromadě

Tisk

polarka 200Brněnské divadlo pro děti a mládež, Divadlo Polárka, oznámilo dramaturgický plán na sezónu 2022/2023. Pro ně to bude už 25., takže se rozhodli ukázat, že mají všech pět pohromadě.Pět prstů, které tvoří ruku.
Pět smyslů, kterými poznáváme svět.
Pět kol u auta (máme přece rezervu).
Pět premiér v Polárce.

Máme všech pět pohromadě? A potřebujeme to vlastně?

Kdo nemá všech pět pohromadě, bude mít těžký život. Na každém kroku zakopne, všechno poplete, pokazí a zvorá. Až je to vlastně legrační, máme chuť se takovému člověku smát. Jenomže – máme pět smyslů, kterými poznáváme svět. A kdo všechno v poslední době přišel o chuť a čich? Kolik lidí píchlo kolo a neměli náhradní? Kolik premiér se v Polárce za poslední dva roky zrušilo? Komu chyběli jeho blízcí, se kterými se nemohl potkat – být pohromadě?

Už možná trochu víc tušíme, že být pohromadě – všech pět, celá rodina, všichni kamarádi – je obrovský dar. A každému občas v životě něco chybí. Ale od toho jsme tu spolu, všichni pohromadě.

Nejtajemnější foglarovka na jevišti Divadla Polárka

Kdyby tehdy u Denků rozsvítili o něco dřív, Vláďa už by pravděpodobně seděl u stolu a dělal něco do školy. Ale nevyzpytatelná náhoda, která často dokáže ve vteřině změnit osudy lidí, způsobila, že Vláďa seděl s maminkou v kuchyni potmě o čtvrthodinu déle než jindy –a ta čtvrthodina všechno rozhodla.

Nejtajemnější foglarovka na jevišti Divadla Polárka. Je třeba dodat něco dalšího?

Namátkou: Jeskyně obřích trilobitů. Legendární závod Terasy pro kluky i holky z Hlediště. Klub Ontario. Zelené vesty. Vloupačka do klubovny, ztracený deník, důkazní materiál. A Inka Solimanová.

Dobrodružství v zemi nikoho
AUTOR: JAROSLAV FOGLAR REŽIE: FILIP NUCKOLLS
Premiéra 10. 12. 2022
Určeno pro diváky od 7 let

Multimediální podívaná a kosmický koncert kapely Polaris

Průlet vesmírem za zvuků galaxie. Koncert, báseň, optický klam. Za kormidlem kosmické lodi –kapela! Houstone, máme problém. A ne jeden. Časové smyčky, gravitace, nevyzpytatelná fyzika, planety ovlivňují vše a všechny. I vy jste členy naší mise. Sorry děcka. Letíte v tom s námi a do Brna, jak ho znáte, se už nevrátíte.

Mise Polaris 5
AUTOŘI: DAVID SMEČKA, HANA MIKOLÁŠKOVÁ REŽIE: HANA MIKOLÁŠKOVÁ
Premiéra 22. 1. 2023
Určeno pro diváky od 5 let

Interaktivní pohádka o hledání nepoznaného na motivy inuitských legend a příběhů

Daleko za polárním kruhem v zasněženém Grónsku žijí ve svých chýších Inuité. A ti si za dlouhých nocí a sněhových bouří vyprávějí příběhy o mocných zvířatech, kouzelných duších nebo tajemných bytostech. Mezi těmito velikány žije i maličká Akiak, která se vydává za velkým dobrodružstvím, aby přinesla do své vesnice světlo a porazila tak nekonečnou tmu.

Akiak aneb Cesta za světlem
AUTOR: VOJTĚCH BALCAR REŽIE: MICHAL MORAVEC
Premiéra 11. 2. 2023
Určeno pro diváky od 3 let

Dobrodružství dvou bráchů, kteří spolu spadli do záchoda, aby v odpadních trubkách našli sami sebe

“Hej, brácho, uhni!”
“Uhni si sám, blbečku.”

Jednoho rána se dva bráchové strkali u záchodu a víte co… ? Spadli tam. Oba dva. Do záchodu. A jejich malá ségra je spláchla… A co teď? Musí přece najít cestu z odpadních trubek zpátky domů. Najdou ji? Každý sám? Společně? A co dalšího po cestě objeví?

Nedráždi bráchu bosou nohou
AUTOR: IRENA HEJDOVÁ REŽIE: JIŘÍ HAJDYLA
Premiéra 25. 3. 2023
Určeno pro diváky od 4 let

“Když mi bylo devět, adoptovala mě gorila.”

Jednoho dne si to do děcáku přiharasí polorozbité Volvo a vystoupí z něj… gorila. Malou Jonnu si odsud odveze k sobě domů – na skládku. Žere Gorila děti? A jak má vlastně vypadat správná maminka?

Příběh o tom, že nic není takové, jak se na první pohled zdá. O tom, že za paznehty a opičím šklebem se dost možná skrývá láskyplné srdce. O ostychu, strachu, důvěře a o tom, že sběrný dvůr může být ten nejlepší domov na světě. A když o ten domov náhodou přijdete, pořád ještě existuje jedno místo, kam se dá jít. Kde to je? Přece tam, kde na vás někdo čeká.

Gorila a já
AUTOR: FRIDA NILSSON REŽIE: LUCIE FERENZOVÁ
Premiéra 10. 6. 2023
Určeno pro diváky od 6 let

Více informací:

https://divadlopolarka.cz/
https://www.facebook.com/divadlopolarka
https://www.instagram.com/divadlopolarka/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Václav Vydra: „Budu jezdit a věnovat se koním, dokud budu schopen nasednout.“

altDo letních dní vám přinášíme rozhovor s populárním hercem a chovatelem koní, Vaškem Vydrou. Dozvíte se v něm například, jak vzpomíná na pořad StarDance, či jaký má vztah k vaření.

 

...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Helenku Součkovou stíhá jedna darda za druhou

darda 200Žákyně 2. a posléze 3. třídy Helenka Součková zvaná též Moby-Dick už dávno odrostla dětským střevíčkům. Místo nich teď v dramatizaci románu Darda spisovatelky Ireny Douskové<...


Literatura

3. díl komiksu Noe pokračuje v zavedeném stylu

noe 200Dlouho jsem čekal, až budu vědět, kdy vyjde poslední díl komiksu Noe v České Republice, ale bohužel datum není známo, a tak Vám zrecenzuji 3. díl. Třeba se poslední díl objeví co nevidět a díky této recenzi se snad i fanoušci komiksu dočkají zakončení.

...

Divadlo

Experimentující Divadlo Líšeň zve začátkem podzimu Pražany na dvojici politicky angažovaných her

lisen 200Dvojici politicky angažovaných inscenací z projektu Provokující divadlo uvede zkraje podzimu v Praze experimentální brněnské Divadlo Líšeň. 25. září půjde o ceněnou jevištní reportáž o putinovském Rusku s názvem PUTIN LYŽUJE, na niž naváže beseda s in...

Film

Divoká dvojka? Spíš potřeštěná

divoka dvojka 200Skvělou komedii, u které se od srdce zasmějete, najdete poslední dobou horko těžko. Nicméně se filmaři neustále snaží takový film natočit. Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí by mohla být pozitivní známkou úspěchu, ale…