Zahradničení po celý rok
Kultura21.cz

Zahradničení po celý rok

zahradniceni po cely rok 200V únoru vydalo nakladatelství Esence vynikající příručku pro všechny zkušené i nově se učící zahrádkáře Zahradničení po celý rok od německé autorky Eriky Börnerové. Dodržíte-li zásady v knize popsané, pak bude i vaše zahrada krásná od jara do zimy!

 

Kniha s příjemným formátem je doslova nabušena informacemi, radami a praktickými tipy a na 160 stranách opravdu bohatě pokryje celý kalendářní rok a dotkne se rozličné škály témat, který každý člověk se zahradou potřebuje znát. Sezónní tipy a triky nám většinou přináší časopisy, ale je fajn, mít doma po ruce knihu rad a moci do ní sáhnout kdykoliv se nám zlíbí a třeba si naplánovat další zahradní úkony.

Co vše najdeme v knize? Podle Obsahu je to Přehledný kalendář, pak Základy zahradničení a další nápady (ty se dále dělí na Rostliny – jak žijí a co potřebují, Péče o rostliny, Množení rostlin, ochrana rostlin, Plánování zahrady, Nápady na zahradu, Péče o půdu a Technika), poté hlavní oddíl Zahrada po celý rok, jež se dělí na roční období. Knihu uzavírá povinný Rejstřík rostlin, nechybí Slovník nejdůležitějších zahradnických pojmů a Vysvětlení symbolů u portrétů rostlin.

Nejvíc se mi na této úžasné knize líbí, že autorka nám vše vysvětluje od píky – opravdu krok za krokem, aby to pochopil i laik. Nezapomíná ani na možné problémy, které třeba zkušenější zahrádkáře ani nenapadnou. A taky se mi líbí, že se nespecializuje na jeden typ zahrady, ale nabízí rady pro zahradu okrasnou, užitkovou i bylinkovou a pokouší se vyjít vstříc všem kutilům a lidem, kteří na zahradě rádi tráví svůj volný čas. Co mě překvapilo je to, že každé období uzavírá podkapitolka Portréty rostlin, kde si můžeme přečíst základní informace o pěstování květin, které zrovna v tomto období mohou zdobit naši zahradu.

Zahradničení po celý rok je příručka, která mi na českém trhu chyběla – díky svému obsahu, přehlednosti, věcnosti a faktu, že autorka si nehraje na všeználka, nicméně nám předkládá důležité rady a postřehy ze zahrady pro určité období. Všem milovníkům zahrady a zahradničení ze srdce doporučuji!

zahradniceni po cely rok

Název: Zahradničení po celý rok
Autor: Erika Börnerová
Originální název: Praxisbuch Gartenjahr
Žánr: naučná literatura
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 160
Hodnocení: 100 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zahradniceni-po-cely-rok/kniha/11461/


 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Celé Česko čte dětem®. Platí toto tvrzení i pro vás?
ImageBohulibý projekt Celé Česko čte dětem® je mediálně poměrně dobře známý. Ale protože my máme také velmi rádi knížky i děti, není na škodu si ho trochu připomenout. Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte ...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Návštěvní den na Barrandově - výlet do zákulisí české továrny na sny

navstevni den barrandovV sobotu 1. září se Barrandov Studio otevře veřejnosti. Nepropásněte jedinečnou příležitost k unikátnímu výletu do filmového zákulisí a poznejte, jak funguje opravdová „továrna na sny“. Jeden z největší...