Hororový román Historie děsu

Hororový román Historie děsu

Tisk

historie desu200V říjnu vydalo nakladatelství Laser debutovou knihu, psychologický hororový román, Američana Graysona Hale Historie děsu. Vydejte se na výpravu do lidské psychiky a objevíte neskutečné vyprávění.

 Debutant

Luke Dumas se narodil a vyrůstal v San Diegu v Kalifornii a magisterský titul v tvůrčím psaní získal na Edinburské univerzitě. Historie děsu je jeho románový debut.

Příběh o Skotsku, hledání pravdy a o Ďáblu

Grayson Hale, nejslavnější skotský vrah historie, je známý spíše pod jiným jménem: jako Ďáblův advokát. Když se pětadvacetiletý americký postgraduální student přiznal k vraždě svého spolužáka Liama Stewarta a tvrdil, že jej k činu přiměl ďábel, okamžitě na sebe strhl veškerou pozornost. Po letech je však Hale ve vězení nalezen oběšený ve své cele a policisté objeví rukopis, který slibuje odpovědi na otázku, jež celý národ pronásleduje jako stín: byl Hale šílenec, nebo celou tu dobu říkal pravdu?

Mix témat i formy

Kniha je zajímavá jak obsahově, tak svou specifickou formou. Editorka v roce 2017 narazila na dokument Vzpomínky a zpověď Graysona Halea a pustila se do vlastního pátrání, co se stalo a jestli se ďábel opravdu usadil ve Skotsku. Kniha nabízí zpověď protagonisty, doplněnou poznámkami a vyšetřováním editorky, například přepisy rozhovorů, e-maily, vzkazy atd. V knize je to pečlivě odlišeno typem písma i formátováním a vzniklo tak obsahově zajímavé dílko.

Za mě velmi zajímavá premisa o temných zákoutích lidské duše a o tom, proč děláme to, co děláme. Psychologická sonda do života a minulosti jednoho mladého muže, který při cestě za pravdou zaprodá svou duši ďáblu a nachází jen zmar.

Popravdě netuším, komu bych knihu doporučila a koho by zaujala. Její forma je nezvyklá a působí výrazně, ale na druhou stranu psychologická část působí mnohdy jako plácání na místě a moc hororově na mě neúčinkuje. Pokud vás zajímají netradiční formy a chcete si přečíst zase něco neokoukaného, navíc debut, tak po příběhu jistě sáhněte! Já také budu vyčkávat další díla tohoto autora.

historie desu

Název: Historie děsu
Autor: Luke Dumas
Žánr: psychologický román
Originální název: A History of Fear (2022)
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 408
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/historie-desu/kniha/16011/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Na film Známí neznámí si tvůrci vzali úvěr půl milionu. Producentka Wanda Adamík Hrycová to manželovi radši nepřiznala

wanda adamik hrycova200Už za pár dní vstoupí do českých kin film Známí neznámí. U této příležitosti jsme vyzpovídali producentku filmu Wandu Adamík Hrycovou.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Bára Basiková opět ukázala, že umí psát. A míří na komoru!

Basikova perexKdyž skočíš, já taky... Takový název nese knížka zpěvačky Báry Basikové. Jedná se o rozšířený stejnojmenný blog plný úvah, postřehů, vzpomínek i současného žití, prožívaných smutků i drobných radostí. Jde o souhrn příspěvků psaných v d...


Literatura

Jak komunikovat se svým psem

Nestekej-na-sveho-psa Tomas 200V prvé řadě na něj neštěkejte, alespoň tohle doporučuje Tomáš Nushart titulem své knihy „Neštěkej na svého psa“ s podtitulem „Manuál láskyplné a efektivní výchovy“. Neštěkejte znamená vždy se snažte, aby pes p...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti: „Budem hrát zas. A pořád víc.“

shakespearovske slavnosti 200Letní shakespearovské slavnosti zahájí předprodej do Prahy, Brna a Ostravy ve středu 3. června v 10:00. Vstupenky bude možné zakoupit na stránkách festivalu www.shakespeare.cz a nově v síti Ticketmaster.

...

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...