Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu

Fine Gospel Time Zuzany Stirské opět zazpívá v Semaforu

Tisk

Pavel Sporcl200Gospelový soubor Fine Gospel Time Zuzany Stirské se po několika měsících vrátí na scénu, na níž byl v roce 1999 založen. Tedy do divadla Semafor, které už řadu let sídlí v Praze 6 na adrese Dejvická 27. V neděli 21. dubna 2024 v 19 hodin se tam uskuteční koncert s názvem Gospel Time Party Zuzany Stirské. Chybět nebude ani kapela sestavená z uznávaných muzikantů a zajímaví hosté, jejichž vystoupení zpestří hudební večer.

 

„Atmosféra bude jako vždy odlehčená, a tak vyzývám pány, aby nechodili v obleku, nebo dokonce ve smokingu. Kravaty a motýlky zkrátka nechte doma! Totéž platí pro dámy. Večerní róby si šetřete na jinou příležitost. Oblékněte se decentně, ale rozhodně to nepřehánějte. Podstatné je, abyste se cítili dobře a uvolněně,“ vzkazuje Zuzana Stirská všem návštěvníkům koncertu, během kterého zazní spousta více i méně veselých písní různých žánrů. Některé jsou původní, jiné dobře znáte v podání světoznámých interpretů a skupin.

Zuzana Stirská účinkovala v Semaforu už jako dítě, její dosavadní kariéra je s tímto slavným divadlem úzce spjatá. Soubor Gospel Time, který později přejmenovala na Fine Gospel Time, založila společně s principálem Jiřím Suchým. Poněvadž Zuzana skvěle hraje na piáno, v průběhu Gospel Time Party se na tento hudební nástroj opakovaně doprovodí. A jako vždy si koncert sama odmoderuje. Ostatně – kdyby to neudělala, publikum by bylo ochuzeno o její svérázný humor a improvizační schopnosti.

Možná přijde i… Pavel Šporcl!

„V našich řadách máme státní zástupkyni, doktorku přírodních věd se specializací na brouky, psycholožku, porodní bábu, šachového velmistra, studenty… Všechny spojuje nadšení, na pódiu z nich prýští energie. Zpíváme všehochuť – gospel, blues, rock, jazz, country, muzikály… Lpím na tom, aby byl každý koncert barevný. Někteří zpěváci mají i vlastní sóla,“ dodala Zuzana Stirská s tím, že tentokrát se v roli hostů pravděpodobně objeví houslista Pavel Šporcl, zpěvačka a herečka Jolana Smyčková a její manžel, sólista Státní opery v Praze a přemožitel Lamanšského průlivu, Richard Haan.

 Pavel Sporcl

Pokud ještě nemáte vstupenku, můžete si ji jako obvykle zakoupit na pokladně divadla Semafor nebo na jeho internetových stránkách (ZDE).

Více informací: www.gospeltime.cz


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Jde o to i bez lepku!

kucha200V roce 2006 byla potomku Radky Vrzalové diagnostikována celiakie. Toto vážné zdravotní omezení postihuje stále více lidí a začíná být opravdovou hrozbou pro společnost. Ale Vrzalová se nevzdala a jako správná matka se snažila svému dítěti všemožně pomoc...

Divadlo

Nemusí to znamenat nic, ale mohlo by!
ImageKlidné vody vyšetřovací stanice rozčeří krátký telefonát oznamující záhadnou vraždu u Betlémáku. Parta z kriminálky Aneňák jde do akce! Divadlo Na zábradlí uvedlo poblázněnou krimi-komedii autora Egona Tobiáše...

Film

Tři oříšky pro Popelku navždy

tri orisky-pro popelku 200V poválečném období nalezneme řadu neomrzitelných pohádek, které se k divákům (nyní už převážně televizním) ustavičně vracejí, a mezi nimi i několik takových, které bez nadsázky patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žá...