Zahradničení po celý rok
Kultura21.cz

Zahradničení po celý rok

zahradniceni po cely rok 200V únoru vydalo nakladatelství Esence vynikající příručku pro všechny zkušené i nově se učící zahrádkáře Zahradničení po celý rok od německé autorky Eriky Börnerové. Dodržíte-li zásady v knize popsané, pak bude i vaše zahrada krásná od jara do zimy!

 

Kniha s příjemným formátem je doslova nabušena informacemi, radami a praktickými tipy a na 160 stranách opravdu bohatě pokryje celý kalendářní rok a dotkne se rozličné škály témat, který každý člověk se zahradou potřebuje znát. Sezónní tipy a triky nám většinou přináší časopisy, ale je fajn, mít doma po ruce knihu rad a moci do ní sáhnout kdykoliv se nám zlíbí a třeba si naplánovat další zahradní úkony.

Co vše najdeme v knize? Podle Obsahu je to Přehledný kalendář, pak Základy zahradničení a další nápady (ty se dále dělí na Rostliny – jak žijí a co potřebují, Péče o rostliny, Množení rostlin, ochrana rostlin, Plánování zahrady, Nápady na zahradu, Péče o půdu a Technika), poté hlavní oddíl Zahrada po celý rok, jež se dělí na roční období. Knihu uzavírá povinný Rejstřík rostlin, nechybí Slovník nejdůležitějších zahradnických pojmů a Vysvětlení symbolů u portrétů rostlin.

Nejvíc se mi na této úžasné knize líbí, že autorka nám vše vysvětluje od píky – opravdu krok za krokem, aby to pochopil i laik. Nezapomíná ani na možné problémy, které třeba zkušenější zahrádkáře ani nenapadnou. A taky se mi líbí, že se nespecializuje na jeden typ zahrady, ale nabízí rady pro zahradu okrasnou, užitkovou i bylinkovou a pokouší se vyjít vstříc všem kutilům a lidem, kteří na zahradě rádi tráví svůj volný čas. Co mě překvapilo je to, že každé období uzavírá podkapitolka Portréty rostlin, kde si můžeme přečíst základní informace o pěstování květin, které zrovna v tomto období mohou zdobit naši zahradu.

Zahradničení po celý rok je příručka, která mi na českém trhu chyběla – díky svému obsahu, přehlednosti, věcnosti a faktu, že autorka si nehraje na všeználka, nicméně nám předkládá důležité rady a postřehy ze zahrady pro určité období. Všem milovníkům zahrady a zahradničení ze srdce doporučuji!

zahradniceni po cely rok

Název: Zahradničení po celý rok
Autor: Erika Börnerová
Originální název: Praxisbuch Gartenjahr
Žánr: naučná literatura
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 160
Hodnocení: 100 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zahradniceni-po-cely-rok/kniha/11461/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Dětem může pomoci i čtení o smutku

ivana janisovaRozhovor se spisovatelkou a dětskou psycholožkou Ivanou Janišovou.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Za současným sklem do Jablonce nad Nisou

Sklo perexVýběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie zpřístupní od konce června Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. V rámci projektu Mezinárodní trienále JABLONEC 2014 se na čtyřech výstavách představí...

Z archivu...


Literatura

SMRT VE VRATISLAVI

SmrtVeVratislavi PerexV cyklu Hříšní lidé Království českého, vyšla další zajímavá knížka Vlastimila Vondrušky. Čtivý detektivní román z doby našich dávných prapředků, okořeněný brilantním a nečekaným rozuzlením, královského prokurátora Oldřicha z...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

Ledové Království je o dvou princeznách

Frozen perexLedové Království (2013) je zvláštní směs nejoblíbenějších a nejpozitivnějších žánrů. Animovaná pohádka je zároveň muzikál, komedie i dobrodružná akce, plná nebezpečí a nečekaných zvratů. Předlohu pro pohádku napsal Hans Christ...