Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

hypnoza perex„Co se musí stát, aby mě toto přestalo bolet?“ ptáte se možná při pohledu na svůj vlastní život. Tato kniha je jen zdánlivě nenápadná, ale je velmi pečlivým průvodcem naším životem. Naše duše má jasné zákonitosti. Často už první otázka, kterou autor pokládá klientovi, nebo i sám sobě, je velmi nepříjemná. Krajně nepříjemná. Protože tne do živého. To byl můj první dojem z celé metody přímo komunikace s nevědomím. Jde se hned k věci.


Děkuji autorovi, že mi osvětlil rozdíly v regresních terapiích a v jejich skutečných významech, což mi dalo pochopit zranění, které jsem si sama z takové neodborně vedené terapie odnesla.

Jinak se na ni budu dívat co nejvíce nezávisle z pohledu obyčejného člověka:

Děkuji za dvě pro mne zásadní informace, na které nezapomenu:

-          Soudy přináší problémy, matou… víc než soudy hledejte fakta, bádejte v sobě, pořád…věci se mění, přelévají, jsou ve vývoji. Dnešní názor nemusí být i ten zítřejší.

-          A nebojte se té první otázky, která je krajně nepříjemná. Ona je ta pravá. Ať se mi to líbí nebo ne, tohle jsem cítila i velmi často ze všech příkladů, kterými autor navozuje terapeutické sezení.

Tato kniha není medem kolem pusy, nečekejte sladkost, která vás polituje a zalepí rány náplastí. Naopak, náplasti jsou strhány, rány nekompromisně vyčištěny, doslova vypáleny, a až teprve potom začíná hojení bez zanícení, horeček a zbytečných jizev.

Pro terapeuty i ty, kteří by k terapeutům jít mohli

Obecně se dá říci, a je to i záměrem autora, aby si jeho kniha našla cestu jak k terapeutům všeho druhu, zopakovat si řečené, nalézt nové souvislosti i inspiraci, ale také k lidem, kteří sami trpí, mají akutní problém, neví, co čekat od jednotlivých terapeutických metod… nebo lidé, kteří jen chtějí sami v sobě bádat a nacházet odpovědi na otázky, které možná nejsou životně důležité, ale… ale vlastně jsou.

Není tu nikdo, kdo by mohl posoudit, která životní oblast nebo otázka, trauma a černý balvan na duši je životně důležitý a který je jen rozmazleností. Vůbec ne. Metoda přímé komunikace by se dala použít na jakýkoliv problém, který si v sobě řešíte. Až když jsem se dostala ke konci knihy, pochopila jsem, že některé otázky a metody zde řečené můžete použít… některé ne. Ale tak trochu si nachytáte tu atmosféru, ten princip a teoreticky bychom měli být schopni si udělat takovou malou terapii sami se sebou.

Ostatně, záleží na našem problému, není na tom nic složitého. Život je většinou jednoduchý. Jen je třeba mít na paměti i to, že někdy nejsme rozbití my, ale naše okolí – a pak se podle toho musí činit změny. Prodrat se touto knihou  není jednoduché, není to odpočinkové čtení.

Ale prodrat se sám sebou je pak ještě těžší - protože víme, jak na to. Neexistuje výmluva.

O autorovi:

Friedbert Becker (*1955) je instruktor a majitel institutu Hypnose Institut Phoenix. Jeho knihy, vzdělávací videa a audia na téma hypnóza, mentální trénink, regresní terapie, práce s energií či vědění a praktiky šamanů jsou výsledkem jeho 40 letých zkušeností na poli tréninku hypnózy a mysli. Autor žije a pracuje od roku 2002 v Brazílii a Uruguayi.

yhpn

Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2020, www.anch-books.eu

Překlad:Daniel Kluger

Hodnocení: 88 %


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Sto zvířat: „Tlustej chlapeček se včelou v kalhotách bude naše nejroztomilejší deska“

200rozSka kapela Sto zvířat, kterou původně založila partička nadšených pedagogů, vystupuje už od roku 1990. Při příležitosti koncertu skupiny v brněnském klubu Fléda jsme vyzpovídali frontmana a spoluzakladatele Jana Kalinu. Zaujal především svou pohotovostí a ...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Existenciální psychoterapie zohledňuje přirozený strach ze života

 

psychoterapieOdborná publikace s názvem Existenciální psychoterapie z nakladatelství Portál přivádí čtenáře k zamyšlení nad zcela přirozenou existenciální úzkostí a osamělostí člověka, kterou je potřeba výrazně zohledňovat při psychoterapii. Kniha j...


Literatura

Milenka mého muže: Promyšlený návod, jak se zbavit té druhé…

MilenkaMehoMuze perexOstravské nakladatelství Domino v těchto dnech svým příznivcům naservírovalo další příběh z edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy. Na svědomí ho má britská spisovatelka Lucy Dawson, které v České republice kniha vychá...

Divadlo

„Je to otázka estetiky – ta molekula je krásná“

elegance molekuly 200Třešničkou na dortu letošního ročníku festivalu Setkání Stretnutie bylo představení Elegance molekuly Dejvického divadla. Na to se těšil vyprodaný hlavní sál, kterým se nesla slavnostní atmosféra. Vše umocnil ještě krátký pro...

Film

Jeden svět a pár dokumentárních střípků

JedenSvet20015. ročník dokumentárního filmového festivalu opět přinesl ohromné množství kvalitních, zajímavých i nepochopitelných snímků. Včera se naposledy zaplnily sály sedmi pražských kin diváky lačnícími po poznání. I my jsme se samozřejmě vydali na ně...