Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím
Kultura21.cz

Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

hypnoza perex„Co se musí stát, aby mě toto přestalo bolet?“ ptáte se možná při pohledu na svůj vlastní život. Tato kniha je jen zdánlivě nenápadná, ale je velmi pečlivým průvodcem naším životem. Naše duše má jasné zákonitosti. Často už první otázka, kterou autor pokládá klientovi, nebo i sám sobě, je velmi nepříjemná. Krajně nepříjemná. Protože tne do živého. To byl můj první dojem z celé metody přímo komunikace s nevědomím. Jde se hned k věci.


Děkuji autorovi, že mi osvětlil rozdíly v regresních terapiích a v jejich skutečných významech, což mi dalo pochopit zranění, které jsem si sama z takové neodborně vedené terapie odnesla.

Jinak se na ni budu dívat co nejvíce nezávisle z pohledu obyčejného člověka:

Děkuji za dvě pro mne zásadní informace, na které nezapomenu:

-          Soudy přináší problémy, matou… víc než soudy hledejte fakta, bádejte v sobě, pořád…věci se mění, přelévají, jsou ve vývoji. Dnešní názor nemusí být i ten zítřejší.

-          A nebojte se té první otázky, která je krajně nepříjemná. Ona je ta pravá. Ať se mi to líbí nebo ne, tohle jsem cítila i velmi často ze všech příkladů, kterými autor navozuje terapeutické sezení.

Tato kniha není medem kolem pusy, nečekejte sladkost, která vás polituje a zalepí rány náplastí. Naopak, náplasti jsou strhány, rány nekompromisně vyčištěny, doslova vypáleny, a až teprve potom začíná hojení bez zanícení, horeček a zbytečných jizev.

Pro terapeuty i ty, kteří by k terapeutům jít mohli

Obecně se dá říci, a je to i záměrem autora, aby si jeho kniha našla cestu jak k terapeutům všeho druhu, zopakovat si řečené, nalézt nové souvislosti i inspiraci, ale také k lidem, kteří sami trpí, mají akutní problém, neví, co čekat od jednotlivých terapeutických metod… nebo lidé, kteří jen chtějí sami v sobě bádat a nacházet odpovědi na otázky, které možná nejsou životně důležité, ale… ale vlastně jsou.

Není tu nikdo, kdo by mohl posoudit, která životní oblast nebo otázka, trauma a černý balvan na duši je životně důležitý a který je jen rozmazleností. Vůbec ne. Metoda přímé komunikace by se dala použít na jakýkoliv problém, který si v sobě řešíte. Až když jsem se dostala ke konci knihy, pochopila jsem, že některé otázky a metody zde řečené můžete použít… některé ne. Ale tak trochu si nachytáte tu atmosféru, ten princip a teoreticky bychom měli být schopni si udělat takovou malou terapii sami se sebou.

Ostatně, záleží na našem problému, není na tom nic složitého. Život je většinou jednoduchý. Jen je třeba mít na paměti i to, že někdy nejsme rozbití my, ale naše okolí – a pak se podle toho musí činit změny. Prodrat se touto knihou  není jednoduché, není to odpočinkové čtení.

Ale prodrat se sám sebou je pak ještě těžší - protože víme, jak na to. Neexistuje výmluva.

O autorovi:

Friedbert Becker (*1955) je instruktor a majitel institutu Hypnose Institut Phoenix. Jeho knihy, vzdělávací videa a audia na téma hypnóza, mentální trénink, regresní terapie, práce s energií či vědění a praktiky šamanů jsou výsledkem jeho 40 letých zkušeností na poli tréninku hypnózy a mysli. Autor žije a pracuje od roku 2002 v Brazílii a Uruguayi.

yhpn

Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2020, www.anch-books.eu

Překlad:Daniel Kluger

Hodnocení: 88 %Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Joakim Brodén před Masters of Rock vzkazuje: „Ještě Jedno Pivo!!!!“

sabaton 200Metalovou kapelu Sabaton, v jejímž čele stojí charismatický Švéd s českými kořeny Joakim Brodén, není třeba příliš představovat. Češi si jejich hudbu plnou válečných motivů zamilovali a každé jejich vystoupení je...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Čtěte také...

Šťastný život: Will Bowen do třetice!

Stastny zivot perexWill Bowen, autor Světa bez stížností, přichází s třetí knihou, která vše jemně shrnuje a veškeré naše osobní nastavení i vztahy ke vztahům, které kolem sebe máme, pěkně od podlahy probírá... čím? Našimi zlozvyky. Tím, jak jsme ...


Literatura

Britská detektivka - Smrt v sutinách

smrt v sutinach 200Nakladatelství Moba nám v lednu vydalo knihu známé britské autorky Ann Grangerové Smrt v sutinách. Klasická detektivka z anglického venkova potěší všechny milovníky detektivních příběhů!

...

Divadlo

Nebezpečné hry irského tance

Lord perex1. listopadu jsme měli možnost zhlédnout další unikátní taneční show Lord of the Dance, tentokrát s názvem "Dangerous games". Představení proslulého Michaela Flatleyho opět nezklamalo.

...

Film

Začíná nová filmová přehlídka

3 kino 200V říjnu se obrazně řečeno roztrhnul pytel s nejrůznějšími filmovými přehlídkami pořádanými v Praze. Skončila přehlídka věnovaná střední Evropě, seznamující s (některými) novými filmy z Česka, Slovenska, Maďarska  a Polska, přičemž ...