Akademie Medicíny souvislostí otevírá další ročník studia

Akademie Medicíny souvislostí otevírá další ročník studia

Tisk

Michaela SimkovaLékařka celostní medicíny a propagátorka přirozeného stravování a léčby pomocí tradiční čínské medicíny MUDr. Michaela Šimková srdečně zve zájemce o studium na Akademii Medicíny souvislostí, která i pro letošní rok 2019 otevírá své brány pro další zvídavé studenty, a to od 19. 10. 2019.

 

 

Odkud se vzala myšlenka na založení vlastní školy?

Akademie Medicíny souvislostí vznikla v podstatě jako reakce na žádosti mých klientů a studentů o možnost načerpat znalosti z mých zkušeností v ordinaci, kde propojuji západně-medicínský pohled na různá onemocnění s konceptem východní filozofie. Je to něco, co mě moc baví objevovat. Tají se mi dech, když nahlížím na souvislosti a vidím, jak věci do sebe zapadají. Jak skutečně jde o úhel pohledu, který vám do skládanky přináší obohacení, a mnohdy i rozuzlení. A o to jsem se právě toužila podělit, sdílet s lidmi a kolegy a ukázat jim možnosti, které takové myšlení v souvislostech přináší.

Jak vznikl název školy?

Název jsme vymysleli takový, aby odrážel to, co chceme předávat. Učit lidi myslet v souvislostech, znát dobře lidské tělo, a zároveň být schopen se podívat inspirativním pohledem východní filozofie. Ten je třeba v dietetice, ale i jinde, velmi obohacující a praktický. V podstatě jde o to, aby byl každý člověk schopen určitého náhledu a zdravého selského rozumu s přesahem do sebepoznání.

Co se mohou zájemci o studium naučit?

Nejde o školu v pravém slova smyslu, jde spíš o možnost sebevzdělání o lidském těle. O to porozumět tomu, když mi lékař dá do ruky výsledky vyšetření krve nebo něco nazve nesrozumitelným jazykem. Samozřejmě to není medicínské studium, proto se věnujeme anatomii a fyziologii tak, aby to bylo uchopitelné a dávající praktický smysl. Dále se věnujeme problematice nejběžnějších onemocnění a možnostem, jak si umět pomoci sám, případně jak a čím podpořit západní léčbu dietetikou, bylinami, medicinálními houbami, doplňky stravy a podobně.

Praktickým příkladem mohou být třeba respirační onemocnění a virózy. Jak je rozlišit, jak se ochránit v prevenci, a jak jakou při nemoci volit stravu, bylinky a další věci tak, aby se člověk co nejdříve a bez následků uzdravil. Vše je velmi praktické a uchopitelné, a samozřejmě je zde velký prostor pro dotazy.

Jaké konkrétní obory škola nabízí?

Co se týče oborů a předmětů, prolíná se zde fyziologie a anatomie lidského těla, problematika jednotlivých běžných onemocnění, bylinářství, dietetika, psychosomatika a pohled východní medicíny. Cyklus našich seminářů je rozdělen dle systémů, které spolu souvisí. Učivo je probíráno v dvojblocích. Navíc je vždy ovlivněno tím, v jakém ročním období se momentálně nacházíme, a co se v té době v našem těle odehrává. Na jaře jde hlavně o problematiku jater a žlučníku, dále o alergie, ekzémy a podobně.

Probíráme ideální stravu, anatomii a fyziologii jater a žlučníku a to, jak vlastně fungují a proč všichni šílí s očistami hlavně na jaře. Řešíme, zda to má či nemá smysl, dále například jak vznikají alergie, věnujeme se prevenci, psychosomatice a bylinkám.

Je nutné studovat celý ročník nebo přijít jen na některé přednášky?

Lidé se k nám mohou připojit třeba jen na několik témat, která je zajímají, přijít na jednotlivé přednášky. Nemusí se upisovat k celoročnímu studiu. Na druhé straně je celoroční studium samozřejmě výhodnější a ucelenější. Vychází lépe finančně a informace na sebe často navazují, takže je pro práci lektora i celé skupiny příjemné jít společnou cestu. Zatím je studium koncipováno na dva roky s přesahem do dalších let ve formě nástavbových seminářů, případně společného pobytu v přírodě.

Co je cílem vaší školy?

Cílem naší školy je vzdělat veřejnost či posunout obzor v profesích, které pracují s lidmi. Jsou tady například fyzioterapeuti, zdravotní sestry, máme zde i lékaře. Chceme naučit člověka dívat se na své zdravotní potíže z pohledu těla, psychiky, energetického systému, sociálních vztahů i vlastní spirituality a umět se k tomu postavit tak, aby si mohl pomoci vyřešit drobné potíže sám a případně byl lékařům v procesu léčby partnerem.

https://www.mudrmichaelasimkova.cz/

Michaela Simkova

Foto: Archív Michaely Šimkové


 
Banner

Přihlášení



S toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

„Pomoc druhým mě naplňuje radostí. To co dělám, má opravdu smysl!“ Nemoc je řeč naší duše

hana 200Statenice – O alternativních metodách léčení toho zaznělo již mnoho. Jedni je zavrhují a jiní na ně nedají dopustit, protože jim pomohly vyřešit problém, který je dlouhodobě trápil. V malebné obci nedaleko hlavního města žije Ing. Hana Mesiereurová, ...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Mýcení mýtů o zdravém stravování

Genialni-potraviny 201Hlavní autor knihy „Geniální potraviny“ Max Lugavere se ke svým myšlenkám o tom, jak strava předurčuje naše zdraví, dostal přes snahu pomoci své mamince, když jí diagnostikovali alzheimera a parkinsona. Max přitom nastudoval spo...


Literatura

Držíte-li dietu, nečtěte Poslední tango s Carmen

200littNe, že by to bylo špatné čtení, ale pořád se tam vaří laskominy, pořádají se hostiny a baští se, až se dělají protagonistům (a tím i čtenářům) boule za ušima. Alena Jakoubková přivedla na svět ženu s netradičním jménem Carmen, zajímavým povoláním (zubařka...

Divadlo

Novinky Švandova divadla v sezóně 2022/2023: Den otevřených dveří, šest premiér, nová talk-show i otevření komunitního centra

svandovo divadlo200Den otevřených dveří pojatý jako sousedská slavnost, šest nových inscenací i dva noví mladí členové hereckého souboru – Anežka Šťastná a Jan Mansfeld. To jsou ve stručnosti hlavní novinky sezóny 2022/2023 Švandova divadla v Praze. Pat...

Film

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část: Dívejme se do očí zpříma

twilight saga rozbreskVe čtvrtek 15. listopadu 2012 byl uveden do 11 českých multikin nový americký film Twilight sága: Rozbřesk (2. část). V této (druhé) závěrečné části světoznámé upírské ságy (prý) už naposl...