Akademie Medicíny souvislostí otevírá další ročník studia

Akademie Medicíny souvislostí otevírá další ročník studia

Tisk

Michaela SimkovaLékařka celostní medicíny a propagátorka přirozeného stravování a léčby pomocí tradiční čínské medicíny MUDr. Michaela Šimková srdečně zve zájemce o studium na Akademii Medicíny souvislostí, která i pro letošní rok 2019 otevírá své brány pro další zvídavé studenty, a to od 19. 10. 2019.

 

 

Odkud se vzala myšlenka na založení vlastní školy?

Akademie Medicíny souvislostí vznikla v podstatě jako reakce na žádosti mých klientů a studentů o možnost načerpat znalosti z mých zkušeností v ordinaci, kde propojuji západně-medicínský pohled na různá onemocnění s konceptem východní filozofie. Je to něco, co mě moc baví objevovat. Tají se mi dech, když nahlížím na souvislosti a vidím, jak věci do sebe zapadají. Jak skutečně jde o úhel pohledu, který vám do skládanky přináší obohacení, a mnohdy i rozuzlení. A o to jsem se právě toužila podělit, sdílet s lidmi a kolegy a ukázat jim možnosti, které takové myšlení v souvislostech přináší.

Jak vznikl název školy?

Název jsme vymysleli takový, aby odrážel to, co chceme předávat. Učit lidi myslet v souvislostech, znát dobře lidské tělo, a zároveň být schopen se podívat inspirativním pohledem východní filozofie. Ten je třeba v dietetice, ale i jinde, velmi obohacující a praktický. V podstatě jde o to, aby byl každý člověk schopen určitého náhledu a zdravého selského rozumu s přesahem do sebepoznání.

Co se mohou zájemci o studium naučit?

Nejde o školu v pravém slova smyslu, jde spíš o možnost sebevzdělání o lidském těle. O to porozumět tomu, když mi lékař dá do ruky výsledky vyšetření krve nebo něco nazve nesrozumitelným jazykem. Samozřejmě to není medicínské studium, proto se věnujeme anatomii a fyziologii tak, aby to bylo uchopitelné a dávající praktický smysl. Dále se věnujeme problematice nejběžnějších onemocnění a možnostem, jak si umět pomoci sám, případně jak a čím podpořit západní léčbu dietetikou, bylinami, medicinálními houbami, doplňky stravy a podobně.

Praktickým příkladem mohou být třeba respirační onemocnění a virózy. Jak je rozlišit, jak se ochránit v prevenci, a jak jakou při nemoci volit stravu, bylinky a další věci tak, aby se člověk co nejdříve a bez následků uzdravil. Vše je velmi praktické a uchopitelné, a samozřejmě je zde velký prostor pro dotazy.

Jaké konkrétní obory škola nabízí?

Co se týče oborů a předmětů, prolíná se zde fyziologie a anatomie lidského těla, problematika jednotlivých běžných onemocnění, bylinářství, dietetika, psychosomatika a pohled východní medicíny. Cyklus našich seminářů je rozdělen dle systémů, které spolu souvisí. Učivo je probíráno v dvojblocích. Navíc je vždy ovlivněno tím, v jakém ročním období se momentálně nacházíme, a co se v té době v našem těle odehrává. Na jaře jde hlavně o problematiku jater a žlučníku, dále o alergie, ekzémy a podobně.

Probíráme ideální stravu, anatomii a fyziologii jater a žlučníku a to, jak vlastně fungují a proč všichni šílí s očistami hlavně na jaře. Řešíme, zda to má či nemá smysl, dále například jak vznikají alergie, věnujeme se prevenci, psychosomatice a bylinkám.

Je nutné studovat celý ročník nebo přijít jen na některé přednášky?

Lidé se k nám mohou připojit třeba jen na několik témat, která je zajímají, přijít na jednotlivé přednášky. Nemusí se upisovat k celoročnímu studiu. Na druhé straně je celoroční studium samozřejmě výhodnější a ucelenější. Vychází lépe finančně a informace na sebe často navazují, takže je pro práci lektora i celé skupiny příjemné jít společnou cestu. Zatím je studium koncipováno na dva roky s přesahem do dalších let ve formě nástavbových seminářů, případně společného pobytu v přírodě.

Co je cílem vaší školy?

Cílem naší školy je vzdělat veřejnost či posunout obzor v profesích, které pracují s lidmi. Jsou tady například fyzioterapeuti, zdravotní sestry, máme zde i lékaře. Chceme naučit člověka dívat se na své zdravotní potíže z pohledu těla, psychiky, energetického systému, sociálních vztahů i vlastní spirituality a umět se k tomu postavit tak, aby si mohl pomoci vyřešit drobné potíže sám a případně byl lékařům v procesu léčby partnerem.

https://www.mudrmichaelasimkova.cz/

Michaela Simkova

Foto: Archív Michaely Šimkové


 

Přihlášení



Martin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ředitel festivalu Voda, moře, oceány Jindra Soukal: celoroční práce se na konci tváří jako příjemně a bezproblémově běžící festival

TVMO Soukal perexakže jsem se opět ocitla v takovém středu vesmíru, vždyť to se přece o Bali říká, ne? Ale nebojte, nesedla jsem do letadla a nedala jsem se opět na tu děsivou dvoudenní cestu s cílem Denpasarského leti...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Zařaďte do jídelníčku OBILOVINY

obilovinova kucharka 200Konzumace výrobků z obilovin, především těch z pšenice, bývá spojována s různými zdravotními riziky a obezitou. Řada lidí dnes řeší také některou z forem intolerance lepku. Obiloviny ale zdaleka nejsou jen produkty z bílé...


Literatura

Chcete poznat hiphopovou subkulturu? Přečtěte si Malej NY

malej-ny 200Tvorbu této knihy Malej NY jsem sledovala prostřednictvím autorova profilu na Instagramu a byla jsem na ni moc zvědavá. A to přestože k popsanému prostředí mám hodně daleko.

 

...

Divadlo

Připravuje se nový, původní, český muzikál Doktor Faust

doktor faust200KVArt Production s.r.o. a Divadlo Na Maninách uvedou nový původní český muzikál Doktor Faust. Premiéra díla se uskuteční 16. září 2022 v pražském Divadle Na Maninách.

...

Film

Minulost je minulostí… dokud tě nedostihne.

temne200Od června mohou diváci v českých kineh zhlédnout mysteriozní  thriller s názvem Temné kouty. Režisérem a scénáristou je Gilles Paquet-Brenner, který v roce 2010 získal cenu diváka a nejlepší režie na filmovém festivalu v Tokiu za film Klíč k minulost...