Olomoucká výtvarnice Věra Katka Tatarkovičová vystavuje svou tvorbu na Zámku Třešť
Banner

Olomoucká výtvarnice Věra Katka Tatarkovičová vystavuje svou tvorbu na Zámku Třešť

Tisk

andele200Už od začátku letošního listopadu do konce ledna příštího roku prezentuje svou tvorbu olomoucká výtvarnice Věra Kata Tatarkovičová v nádherném prostředí Zámku Třešť (leží několik kilometrů od Jihlavy). Její rozsáhlá autorská výstava, která nese název „Andělé a realita života“, je nainstalovaná v několika zámeckých sálech.

 

„Původní záměr vystavovat andělky/anděly v různých keramických variantách byla výrazně „rozšířena o mé další obrazy z každodenního života. Budou k vidění některé obrazy, které už byly na letošní výstavě v Kroměříži, ale i řada nových,“ říká výtvarnice Věra Katka Tatarkovičová.

Výstava je věnována jednak andělům v nejrůznějších podobách a tvarech, kteří jsou zhotoveni z keramiky. Vše je následně zapracováno do formy obrazu. Druhá část vystavovaných děl se věnuje našemu každodennímu životu, našim prožitkům, zážitkům, radostem. Obrazy z této části jsou tvořeny malbou na plátně a mnohé z nich jsou poněkud netradičně zkombinovány s keramikou, či jinými materiály.

andele foto 1

I když vystavuje několik let, její keramické i malované obrazy mají na výstavách úspěch. Tvorba olomoucké výtvarnice Věry Katky Tatarkovičové vyzařuje neskutečně pozitivní atmosféru, ale hlavně se opírá o brilantně zvládnuté řemeslo, ale musíte ocenit i nápady a originalitu. To všechno by představuje právě současná výstava, která probíhá na Zámku Třešť a je prodejní.

Opět jsem si uvědomil, jak Věruška na sobě pořád pracuje, a hlavně jak překvapuje nápady a novými směry, jak posouvá kvalitu svého umění a jak míří do světa dokonalé harmonie a krásy.

andele foto2

Zdroj foto: archiv

https://www.zamek-trest.cz/cs/Tipy-Na-Vylety/aktuality/Vystava-Andele-a-realita-zivota/
https://www.veratatarkovicova.cz/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vánoční příběh pod drobnohledem autorů

vanocni pribeh 200Na trhu se objevila nová knížka pro celou rodinu s názvem Vánoční příběh. Jde o dobrodružný fantasy příběh pro děti i dospělé, který si pohrává s vizí tradičních vánočních atributů. Více nám o ní pověděli autoři <...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Válečný rok 1942 ve vysočanském bytě…

vystava200Je rok 1942, zuří válka, Němci jsou u Stalingradu. Ve vysočanském domku sedí jsou rodiče se synkem, babičkou a kočkou. Nad nimi mapka Evropy - všichni tehdy sledovali pohyb fronty…

...


Literatura

Famózní francouzský thriller Syndrom E

syndrom200Nedávno vyšel první díl z pentalogie od spisovatele Francka Thillieze, který má za sebou mnoho knih a patří mezi jednoho z nejlepších francouzských spisovatelů současnosti. Kriminální thriller Syndrom E vyvolal velký ohlas a zaručeně byste po něm...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Filmový muzikál „Bídníci“ aneb kdy(ž) se lůzou staneme?!

bidnici 200Do nového roku 2013 vstupujeme do českých kin s novými muzikálovými „Bídníky“, kteří přicházejí z Velké Británie v režii Toma Hoopera (oscarového tvůrce filmu „Králova řeč“). Victor Hug...