Světoznámý fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Galerii města Přerov

Světoznámý fotograf Jindřich Štreit vystavuje v Galerii města Přerov

Tisk

jindrich  streit200Unikátní sérii, dokumentující život ve městě objektivem uměleckého fotografa Jindřicha Štreita, nabízí výstava v Galerii města Přerova na Horním náměstí. Soubor čtyř desítek velkoformátových fotografií autor nazval Lidé Přerova. Vernisáž, kdy proběhl i křest nového kalendáře na roku 2023, byla otevřena 5. srpna a potrvá do 2. října.

 

Světoznámý fotograf Jindřich Štreit zachytil svým objektivem obyčejný život Přerovanů – nejen dělníky, pekaře, sportovce nebo zahrádkáře či chovatele na tradiční burz, ale také Jaroslava Wykrenta a další velké osobnosti. Třeba režiséra Juraje Jakubiska, hudebníka Laca Décziho či atmosféru a aktéry jazzového festivalu i loutkového divadla.

V ulicích Přerova ho mohli lidé potkávat téměř rok na nejrůznějších akcích, přičemž během této doby vzniklo neuvěřitelných pět tisíc snímků. Definitivní výběr měl zachytit obyčejné lidi stejně jako kulturní a společenské události ve městě, a to v různých obdobích kalendářního roku - od Tříkrálové sbírky přes masopustní veselí až po jazzový festival a adventní období.

jindrich streit foto1

Další zajímavostí této mimořádné výstavy je i skutečnost, že zatímco léta vystavoval černobílé fotografie, tentokrát vidí návštěvníci jen barevné snímky. Velkoformátové fotografie, kterých je rovných čtyřicet, dotvářejí stylový interiér přerovské výstavní síně.

„Vydal jsem 56 knížek a 300 katalogů a určitě bych se nebránil nafocení snímků ze zdejších podniků, které mě velmi oslovily. Dalším tématem, které mě fascinuje a láká, je prostředí romské komunity, které si zaslouží zachytit. Sociálnímu dokumentu se věnuji už od sedmdesátých let minulého století,“ řekl Jindřich Štreit v Přerovském deníku.

jindrich streit foto2

Výstava Lidé Přerova, která je otevřena denně mimo pondělí, je k vidění v Galerii města Přerov na Horní náměstí (budova přerovského zámku, vstup boční kovanou branou do zámeckého příkopu).

jindrich streit foto3

Zdroj foto: Robert Rohál


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

„Děti si tancem osvojí koordinaci těla, získají fyzickou kondici, učí se pracovat ve skupině, a hlavně nesedí doma u počítače nebo televize.“

mezinarodni centrum tance 200Přečtěte si rozhovor s Kristýnou Kronovetrovou, jednatelkou a vedoucí produkce Mezinárodního centra tance a Tanečního centra Praha. Zjistíte v něm, jak se dostala do tanečního světa, v čem tkví výhody tance a n...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Výstava Jana Calábka: Věda, film a umění k potěše včel, básníků a botaniků

calabek200Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně uspořádalo výstavu Jana Calábka, brněnského profesora botaniky, ale především průkopníka vědecké kinematografie světového významu.

...

Literatura

Mohou neurovědci opravdu číst naše myšlenky?

neuromarketing 200Nakladatelství Portál vydalo útlou populárně naučnou knihu s názvem Mohou neurovědci číst naše myšlenky? A podtitulem Od detektoru lži po neuromarketing. Jaké je toto dílo na aktuální téma?

 

...

Divadlo

„Psaní je líbání v hlavě“

dobry proti severaku200Únor začal v Městském divadle Zlín premiérou půvabného díla Dobrý proti severáku od Daniela Glattauera. Já jsem se do Dílny vydala hned na první reprízu, protože mě tato kniha dostala a byla jsem moc zvědavá, jak se s ní di...

Film

Masaryk – o nezlomném boji za ideály

masaryk-film-perexNa plátna českých kin vstupuje dojemný příběh, který se věnuje osudu velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Dějová linie se opírá o diplomatickou kariéru a napínavý životní osud bohéma s duševní c...