Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi i jako textařka. Ale nejen o nejbližším vystoupení v Kroměříži je řeč, také o tom, co kapela chystá nového a co je v plánu v nejbližší době.

Budete hrát snad prvně v Kroměříži, na co se můžou návštěvníci těšit?

Přesně tak, v Kroměříži bude naše kapela vystupovat poprvé, a to v sobotu 10. září na Svatováclavských slavnostech, které se budou konat na Výstavišti. Náš koncert začne v 15.40 hod na druhém pódiu, které je zastřešené, takže se návštěvníci nemusí obávat ani nepříznivého počasí. Jsme rádi, že naše kroměřížská premiéra se uskuteční právě na tak velkém open-air hudebním festivalu, kde vystoupí i spousta známých hvězd české hudební scény. Repertoár jsme pečlivě vybírali a zařadili jsme do něj naše nejlepší současné songy, zazní písničky z alba Druhá Múza a samozřejmě i ty nejnovější. Bude to našlapaných 45 minut naší pohodové muziky, která se vyznačuje žánrovou rozmanitostí.

GAIA1

Zahráli jste si během léta?

V červenci jsme stihli odehrát jen jedno vystoupení, a to v nádherném prostředí parku Komenského ve Zlíně. Koncert pořádala kulturní agentura Živý Zlín v rámci oblíbené akce Hudební neděle. Jinak se všichni většinou přes prázdniny v různých termínech rozjedeme s rodinami na dovolené, takže bývá problém dopředu zorganizovat další koncerty, a i zkoušky máme v tuto dobu omezené. Proto už jsme teď po dvou měsících nažhavení na další hraní před publikem.

Obsazení kapely se nezměnilo?

Vše je při starém, stálí členové jsou kytarista a kapelník Vladan Vavruša, basista Milan Koplík, bubnuje a zároveň zpívá Libor Školný, kytary a rytmické nástroje má na starost Pavel Martinka a na klávesy hraje Filip Doležal. Zapomněla jsem na někoho? Ano, vlastně na zpěvačku, to jsem já (smích). A taky nás těší, že s námi pořád jako host vystupuje i Radek „Fufal“ Bednařík, který naše skladby zpestřuje svým saxofonem.

GAIA2

Co vás čeká v nové sezóně a co máte v plánu? Kde byste si měli zahrát?

Když nepočítám to nejbližší vystoupení v Kroměříži, tak do konce roku máme zatím naplánované ještě tři koncerty, vlastně tak na každý měsíc vychází jeden. V říjnu (22. 10.) to bude dokonce dvojkoncert s kapelou Jitunk Kampeny v Otrokovicích v Music clubu U Bubáka, kde pro publikum chystáme příjemné překvapení. V listopadu (4. 11.) se znovu vrátíme do Kroměříže, tentokrát na pódium klubu Stará Masna. A na závěr roku (17. 12.) zavítáme na naši „základnu“ do Dolly v Otrokovicích, kde pro fanoušky odehrajeme tradiční adventní koncert.

Máte v plánu i nové album, co nové nahrávky či klipy?

V podstatě vše, co jsi vyjmenoval, jsou naše plány a moc se těšíme, až se zrealizují (smích). Právě dokončujeme další zbrusu novou autorskou písničku, natrénovali jsme i dva nové covery, pilujeme naše nejnovější skladby. Pochopitelně bychom je chtěli nahrát ve studiu, takže už pomalu začínáme uvažovat o novém albu. Ze všeho nejdřív ale budeme finalizovat scénář videoklipu k písničce LeukoCity, který jsme chvíli nechávali uzrát. Rádi bysme do konce roku klip k této naší asi nejpopulárnější písničce natočili.

A kdo by se o nás chtěl dozvědět další informace, najde je na www.gaiaotrokovice.cz

GAIA3

Zdroj foto: archiv GAIA


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Renata Petříčková: O hnědých pastelkách se mi i zdálo…

200roByla to první nabídka pro opravdové ilustrace do knihy. „Poprvé jsem vzala pastelky, abych s nimi vytvořila něco, co bude zdobit knižní stránky,“ říká Renata Petříčková, kterou zhruba před rokem s touto nabídkou oslovila autorka knihy Hvězdná obloha. Ilus...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Mám rád skutečné životní příběhy a reálné kriminální případy, říká režisér Mirek Veselý

Promlceno foto perex  k21Herci Karel Roden a Sabina Rojková vytvářejí hlavní role v připravovaném filmu Promlčeno. Inspirací k filmovému příběhu je promlčení trestného činu, v tomto případě promlčení vraždy. Režisér Mirek Veselý říká, ...


Literatura

Táňa Keleová-Vasilková nikdy nezklame

coto200Knihy slovenské spisovatelky Táni Keleové-Vasilkové se v naší republice stávají stále oblíbenějšími. Svědčí o tom i fakt, že tato novinka s názvem Co to bude? byla vybrána do velké knižní akce KNIHOMÁNIE 2015, v rámci které se prezentovalo 22 nejzajíma...

Divadlo

Divadelní Flora odstartovala ve velkém

altOd čtvrtečního večera probíhá v Olomouci jeden z největších českých divadelních festivalů, Divadelní Flora. Její 16. ročník přibližuje festivalovým návštěvníkům tvorbu režiséra Jana Mikuláška, v unikátní retrospektivě se loučí s p...

Film

Matt Damon je pryč, přichází Renner a Bourneův odkaz

Bourneův odkazTrilogie sledující osudy Jasona Bourna si získala velký obdiv kritiků i diváků. Tajný agent se vynořil z moře se ztrátou paměti a postupně začal zjišťovat, čeho se účastnil a kým vlastně je. Jeho napínavou akční pouť ...