V Mikulově se před Vánocemi nudit nebudete

V Mikulově se před Vánocemi nudit nebudete

200osVíno, ženy, zpěv. I tak by se dal charakterizovat starobylý Mikulov. Stejně jako většina českých měst si ale v těchto dnech navlékl vánoční hábit – a nutno uznat, že mu to moc sluší. Pokud si chcete naplno užít atmosféru nadcházejících svátků, můžeme Mikulov jen doporučit. Mekka moravských vinařů Vánoce slaví už teď.

 

 

 

Třetí adventní víkend ve městě začínají Vánoce pod radnicí. Hlavní program je připraven na sobotu, 14. prosince. Do města přijede celá řada řemeslníků, jejichž rukodělné výrobky se mohou stát milým vánočním dárkem. Odpoledne na akci zazpívá Yvetta Blanarovičová a ke sváteční pohodě určitě přispějí také děti ze zdejších mateřských škol. Jejich pásmo koled a písniček nastolí tu pravou vánoční náladu. Když se k tomu přidá punč a poctivá medovina, hezký zážitek je zaručen.

os

Vánoce si ale můžete užít i v jiných zdejších institucích. Městská knihovna Mikulov připravila na dobu adventního čekání tvořivé dílny. Díky tomu si snadno vyrobíte různé typy ozdob na vánoční stromeček. V knihovně také můžete zhlédnout výstavu keramických betlémů paní Zdeny Měříčkové. Ve vinném sklepě U Konšelů každý prosincový víkend degustují mladá vína. A zajímavý program čeká i na návštěvníky zdejší Eat Art Gallery. O adventních nedělích se tady pořádá odpolední čtení.

Foto: mikulov.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Naším závazkem je uspokojit potřeby všech čtenářů

Roman Svitak 200Nakladatelský dům Grada vstoupil na trh s třemi novými značkami pro své knihy. Co za tímto krokem stojí a jaké se očekávají výsledky? Vyplatí se tímto způsobem investovat dovnitř firmy nebo vše převálcují elektronické knihy? A proč GR...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

V pražských prostorách Vachler Art se sešli vědci, lékaři a právníci k diskuzi nad covidem

Konference covid perexV Praze se uskutečnilo setkání odborné veřejnosti, na němž vědci, lékaři a právníci z České republiky a Slovenska sdíleli své poznatky ohledně epidemie covid-19 a jejích dopadů na jednotlivce a společnost.

...

Z archivu...


Literatura

Odhalte díky Planetariu krásy vesmíru

planetarium 200V březnu v nakladatelství Albatros Media vyšla další nádherná kniha z edice Račte vstoupit do muzea tentokrát zaměřená na vesmír. Nese název Planetarium a opravdu stojí za to.

 

...

Divadlo

Milostný příběh prokletých básníků v podání Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka

foto La fabrika perexPoutavou výukou dějepisu je divadelní hra Úplné zatmění, kterou má na programu pražská La fabrika. Divoký život dvou přátel a milenců je totiž příběhem prokletých básníků Paula Marie Verlaine (30. března 1844 Mety – 8. ledn...

Film

Když se knihy mění v pohyblivé obrazy

filmadaptace perexVíce než 60 let je u nás třetí měsíc roku provázán s knihou. Osvětová akce měla od počátku rozšiřovat literaturu po celé zemi, mezi všechny skupiny obyvatel. Mnoho knih se však dostalo do širšího povědomí až díky...