Nevíte co se silonkami? Vytvořte si z nich květy

Nevíte co se silonkami? Vytvořte si z nich květy

silonkove kvety200Uklízeli jste skříň a našli silonky s puštěným okem, které už nikdo nespraví? Možná přemýšlíte, jestli by se nedaly ještě nějak využít? Tady je můj tip nejen na jejich využití, ale také na příjemný tvořivý večer. Udělejte si silonkové květy.

 

 

Pokud jsou silonky barevné, budete mít jednodušší a rychlejší práci. Jestli jsou obyčejné hnědé, nezoufejte, i tak si jednoduše poradíme. Potřebovat budete již zmíněné silonky, drátek o průměru 0,8 mm a tenký vázací drátek. Oba lze pořídit například v květinářství. Dále si připravte nůžky, kleštičky, špejli, temperové barvy a štětec, zelenou stuhu, korálky.

silonkove kvety1

A můžeme začít. Nejdříve si ze silnějšího drátu připravíme očka na okvětní lístky. Ustřihneme asi 15 cm dlouhý drátek a uděláme z něj očko, konce drátku spojíme k sobě. Ustřihneme 10 – 15 cm silonky a navlečeme na drátěné očko a pořádně napneme. Napnutou silonkovou výplň upevníme tenkým drátkem a přebytečný materiál odstřihneme. Takto si připravíme 4 – 5 okvětních lístků a 2 “zelené” listy. Máte-li, stejně jako já, obyčejné silonky, teď dostanou slovo tempery a štětec.

silonkove kvety3

Okvětní lístky namalujeme sytou oranžovou, červenou nebo jinou oblíbenou barvou, dva zbývající zelenou a necháme důkladně uschnout.

A na řadě je kompletace celého květu. Nejdřív si ustřihneme 25 -30 cm tenkého vázacího drátku. Na jeden jeho konec navlečeme 3 korálky a spojíme je do smyčky. Vezmeme dva okvětní lístky, přiložíme konec drátku s korálky, kterými vytvoříme střed květu, a lístky drátkem omotáme. Postupně přidáme další okvětní lístky a spojíme je do květu. Nakonec zespodu přiložíme dva zbývající zelené listy. Spodní část květu, kde jsou vidět konce drátů i silonek, omotáme zelenou stuhou a konci stuhy ovineme špejli, která vytvoří stonek.

silonkove kvety5

Stejným způsobem můžeme postupně vytvořit krásně barevnou kytici.

silonkove kvety6

Zdroj foto: autorka článku


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Francouzská klavíristka Justine Verdier: „Znám Dvořáka, Smetanu a Janáčka, už jsem hrála některé jejich skladby“

brick 200Nechte se tímto rozhovorem pozvat na vánoční závěrečný koncert "Festival Brikcius" - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze & Rok české hudby 2014 / VIOLONCELLO A KLAVÍR & PĚT JUBILANTŮ, který se koná ve čtvrtek 18....

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Namísto zrušených výstupů z kolektorů nové svejly

svejty perex
Loni vznikly v Praze 12 první tzv. svejly – zasakovací průlehy, které zadrží přívalovou vodu. Další nyní buduje na místě zrušených výstupů z kolektorů v okolí ulice Angelovova společnost Kolektory Praha, a.s.

Z archivu...


Literatura

Madona z hor promlouvá nejen k hlavní hrdince

Madona z hor, perexMadonna mia, to bylo ale čtení. Poetické a hutné zároveň. Něžné a přitom drsné. Odpočinkové, ale burcující emoce. Oduševnělé a také drsně reálné. No prostě úžasné. Na Madonu z hor jsem se velmi těšila. A má očekávání byla...

Divadlo

Únorové divadelní tipy z Violy: Miroslav Donutil nebo David Prachař na jevišti legendární scény

DIvadlo Viola 200Přemýšlíte, jak si ukrátit dlouhé únorové večery? Přinášíme tipy na intenzivní divadelní zážitek v Divadle Viola na Národní třídě v centru Prahy.

...

Film

Mezipatra 2012: Dolan a Laurence svádějí boj za emancipaci jako jeden muž

laurence anyways dolanZ řady nesporně zajímavých tvůrců, jejichž snímky se objevily na programu letošního ročníku festivalu queer filmů Mezipatra a stojí za pozornost, má třiadvacetiletá režisérská hvězda z Québecu Xavier ...