Opravdu všechno nakonec dopadne dobře?
Banner

Opravdu všechno nakonec dopadne dobře?

nakonec to dobre dopadne perexZažít pocit štěstí a vědět, že mi život sám dodává energii… možná bych si toto měla někam napsat, protože to je základ, ke kterému nás má současná světová krize dovést? Možná ano, ale z jistého čtenářského úhlu pohledu je snad celý rok 2020 naprosto podružným a poselství této knihy je tak obecné, jasné a nadčasové, že platilo před tímto rokem a bude platit i po něm. Christina – Nakonec všechno dobře dopadne, je publikací složenou z přednášky Christiny von Dreien a dalších materiálů, které vznikaly v roce 2020.

 

Jednoduše řečeno, je to kniha o tom, jak se naladit na sebe, na potřeby těla i duše a jak nalézt vlastní cestu. V jakékoliv době.

IMG 20210414 183433

Pro každého je ta cesta jiná a musím říci, že díky příležitostnému „umlsávání“ této knihy i poté, co jsem ji poctivě přečetla, mne její poselství pokaždé trošku změnilo: Zněžnilo mě a zavedlo tam, kde jsem tu sílu mohla čerpat. Do jiné knihy, do přírody, do vědomého prožití… i mytí nádobí, nebo do jednoho pohlazení, které bylo o dost lepší než všechna minulá.

Jo, je to přesně ta kniha, kterou si ráda nechám na nočním stolku a sem tam si ji náhodně otevřu.

Na pandemii můžete mít názor jakýkoliv, Christina tady nakonec žádného člověka a jeho názor nerozporuje, ale jedno nás má spojovat – touha vyjít z toho všeho s radostí a s novou šťávou do života. Začít žít každý den s radostí, láskou, s pocitem přítomnosti, kterou jsme zažívali jako malé děti.

Jsou cesty, jak se k tomu dostat?

Jsou otevřenější než kdy předtím?

Možná…

Drobnosti, které nás k tomu dovedou, byly tím, co mne velmi zaujímalo a s čím souhlasím, ano, to opravdu funguje.

„Někteří si napíší na kousek papíru několik vzletných, povznášejících slov – a tyto papírky si polepí všude možně po bytě, aby si neustále připomínali, co je krásné a opravdu důležité. Zvláště tehdy, jsou-li vnější okolnosti poněkud podivné, může se stát, že jsme tak zaneprázdněni každodenními výzvami nebo je naše vědomí natolik překryto cizími energetickými poli, že zapomínáme na to, co je pozitivní.“

„Také je důležité, abychom lásku, již v sobě nosíme, věnovali dále – lidem, zvířatům, rostlinám, kamenům i všem předmětům, které nás obklopují. Kupříkladu já mluvím se svou lednicí a dávám věcem v mém okolí jména.

A s tímto souhlasím…

O autorce: Christina von Dreien (2001) se narodila s výrazně rozšířeným vědomím a řadí se ke generaci mladých evolučních myslitelů. Jak najít pozitivní potenciál ve světě, kam směřujeme? Ukazuje nám ve svých dílech, jak můžeme pomocí síly svého vědomí měnit svět. V letech 2017, 2018 vyšly dvě knihy (Christina, Dvojčata zrozená jako světlo a Vize dobra) napsané její matkou, Bernadette von Dreien, které vyprávějí její životní příběh a začátky její práce pro veřejnost.

Tato kniha je první, výhradně sestavená z vystoupení a publikací v rámci semináře v Salcburku, konaného dne 29. srpna 2020, doplněné výňatky z jiných seminářů a bulletinů. www.christinavondreien.ch

nakonec to dobre dopadne

Nakonec všechno dobře dopadne: jak si sami vytvoříme dokonalý svět
Autor: Christina von Dreien
Nakladatel: ANCH BOOKS 2021
Přeložila: Zuzana Kyllerová

Hodnocení: 99 %

https://www.anch-books.eu/shop/knihy/nakonec-vsechno-dobre-dopadne


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Tapír


Rozhovor

Alžběta Bartošová – Mladá talentovaná Slovenka, která si užívá Prahu.

bart200Herečka Alžběta Bartošová nyní hraje v divadle Kalich v představení Horečka sobotní noci a nově od září v Atlantidě.

...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Unikátní výstava, která v Česku nemá obdoby: Zajeďte se podívat na šaty z marcipánu!

200ostPokud přemýšlíte, kam o víkendu vzít své děti, máme pro Vás tip: zajeďte s nimi do Muzea čokolády a marcipánu v Táboře. V těchto dnech tam probíhá výstava marcipánové módy, která zaručeně nadchne všechny členy rodiny.

...

Z archivu...


Literatura

Nepřekonatelný Saturnin

Saturnin perexPro mne rozhodně ano. Tento humoristický román mám ráda a vracím se tu a tam k němu, protože Jirotkův jazyk, nadhled a smysl pro humor mi vždy dokážou osvěžit den – byť by byl i chmurný. Co člověk může napsat...

Divadlo

Bouřlivé léto na Hradě

boure 200Letošní ročník Letních shakespearovských slavností otevře 28. června v Královské zahradě Pražského hradu premiéra Bouře. Magickou komedii plnou lásky, pletich, zázraků i odpuštění režíruje SKUTR. Generálním partnerem je skupina PPF.

...

Film

Jak se připravit na dokumenty o zvířátkách

planeta cesko perexUž jsme si zvykli, že z filmových pláten i  televizní obrazovky na nás čas od času vyjukne přírodopisný pořad, který dokáže uchvátit svou technickou dokonalostí – autoři se dopracovali k unikátním obrázkům zvířat, která běhají ...