Zasmějte se u VidlákBlogu

Zasmějte se u VidlákBlogu

vidlak200VIDLÁKBLOG nabízí úsměvné venkovské počtení do podivně zajímavých časů o tom, co zrovna Nele od vidlí odpadlo.

 

 

 

Autorkou blogu je Nela Kyselová (31 let), původní profesí novinář a PR manažer a nyní podle jejich slov obyčejně (ne)obyčejný vidlák na plný úvazek, který se snaží provozovat turistiku na autentickém venkově a přežít v tomto roztodivném světě a ze všeho se nepodělat, anžto hoven má kolem sebe dost i bez toho.

„Psaní mě baví od malička. Novinařina byla několik let mým denním chlebem a občas se mi po bývalé práci zasteskne, no. :) A jelikož jediný co umím je zacházet s písmenky a vidlačit, zkusila jsem to dát dohromady. A ono se to tak nějak daří. Přibývá lidí, kterým se moje písmenka líbí. Lajkují, diskutují na Facebooku, sdílí... A to je fajn. Baví mě, že to moje blbnutí někoho baví,“ doplňuje Nela Kyselová.

Jejím autentickým vidláckým mikrosvětem je Farma Rybníček u Pelhřimova, kde se lidé mohou ubytovat a strávit tak příjemný čas. Farma nabízí komfort jak lidem, tak i koňům a dalším hospodářským zvířatům. Jsou zde k dispozici dva dvoulůžkové apartmány a jeden sedmilůžkový apartmán, kdy každý má vlastní koupelnu, WC a kuchyňku. Ve stylové hospůdce se můžete osvěžit alko i nealko nápoji za lidové ceny a po domluvě vám zde připraví i grilované speciality.

 vidlak2

Na blogu čtenáři opravdu najdou to, co Nele od vidlí odpadlo. Píše, jak jí zobák narostl, snaží se, aby texty byly vtipné a ne úplně hloupé a doufá, že se to daří. „Snažím se psát o venkově, jaký je. Bez pozlátka a výmyslů. Trend dnešní doby je takový, že lidi chtějí vidět koně či krávu, ale nejlépe našamponovanou a bez hoven. Ale tak to nefunguje, vážení. Hovna, chlupy a bahno venkovu prostě neodpářete. Takže, kdo chce číst moje postřehy z autentického venkova, nechť čte, budu ráda,“ dodává.

Malá ukázka:

Vidlácký léto… Zní to tak hezky nespisovně, poeticky a pohodově, že? … Vraťme se ze zasnění zpět do reality… Teď vás připravím o iluze a sdělím vám, jaký je doopravdy takový vidlácký léto. Proto, kdo si touží ponechat svoje představy o tom, kterak vidlák hodí vidle do slámy, vyvalí se u nějakého vodního toku v holínkách na lehátko a popíjí z vysoké sklenice něco hodně sladkého, barevného a ozdobeného ovocem, nechť dál nečte.

Tohle vidlák v létě fakt nepraktikuje. Teda, ne že by nechtěl, ale prostě nemůže (a taky není vlastníkem lehátka, ale psst).

vidlak

Zdroj foto: Karla Bradáčová - Karlice Fotí

Více informací:
https://www.prazdninynavenkove.cz/vidlakblog
https://www.facebook.com/vidlakblog/
https://www.farmarybnicek.cz/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda

Tapír

  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Snažíme se pomáhat a udělat svět trochu lepším místem pro život

givt200Před nedávnem jsem se úplně náhodou seznámila se společností GIVT.cz. Ostatně, s přibývajícím věkem se mi potvrzuje, že nic se nestane náhodou a že různé skutečnosti mi zkříží cestu právě v tom okamžiku, kdy je jich zapotřebí.

...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Romská otázka aneb nové tváře anticiganismu v moderní Evropě

gipsy kings ghettographikNa mezinárodním odborném semináři „Nové tváře anticiganismu v nové Evropě“, který se konal letos v červnu 2012 v kontextu se 14. světovým romským festivalem Khamoro (po romsku znamen...

Z archivu...


Literatura

Dámy, slečny, paní, zbystřete! Ikona glamour vydala knížku v češtině!


znamenko krasy 200Vaše znaménko krásy, takový je název nejnovější extravagantní příručky o módě a kráse od světoznámé modelky a propagátorky burleskního stylu, nádherné Dity Von Teese. Tuto bibli nám přináší nakladatelství Jota, a pokud se zajím...

Divadlo

Labutí jezero – baletní klenot v ústeckém divadle

200divSeveročeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem má na svém repertoáru klasické zpracování Čajkovského baletu Labutí jezero. Baletní klasika „na špičkách“ vyprávějící severskou legendu o dívce Odettě proměněné v labuť si získala svou nesmrtelnost díky...

Film

Herec Lukáš Vaculík se představí v rodinné komedii „Tady hlídáme my“

tady hlidame my 200Nová rodinná komedie režiséra a scénáristy Juraje Šajmoviče, TADY HLÍDÁME MY (2021), byla slavnostně uvedena v předpremiéře na 53. Filmovém a televizním festivalu OTY HOFMANA. V hlavních rolích se představí Lukáš Vaculík, Jitka Jež...