Zoev Jho, Diana Luppi: E.T.101 kosmická příručka (nouzové vydání pro planetu Zemi)

Zoev Jho, Diana Luppi: E.T.101 kosmická příručka (nouzové vydání pro planetu Zemi)

Tisk

kosmická příručkaKus vtipu, kus sci-fi, kus moudrosti. Tak si to zkusme představit! Že tedy skutečně přiletí a možná právě tahle příručka bude to, co nám dají. Nebo… ještě lépe. Tato příručka je tím, co jejich příchod předchází. Výsledkem je kniha humorná, nadhledová, osvěžující, dílem nás ale zavádí do otázek ryze civilizačních, které nejsou příjemné. Jakožto lidstvo v tom totiž pořád nějak tápeme.


 Útlá knížka, rychlé čtení, které si můžete rozložit přesně podle svých představ.

Denní počteníčko.

Pěkně na jeden zátah.

Přiznám se, zvolila jsem první způsob, protože jsem si nechtěla knížku brzy vyčíst. A vlastně nad každou kapitolou jsem se chtěla zamyslet. S nadhledem, i vážně.

A opravdu nemohu říct, která kapitola byla jak myšlena, protože to už záleží na vašem osobním přesvědčení.

Ale není to úplně žádoucí, což? Ti mimozemšťané…

No přesně! „Lidé na této planetě projevují přímo neurotický strach z invaze Aliens. Spouštěčem tohoto strachu byl hlodavý pocit, že v nekonečném vesmíru by snad přece jen mohl někde existovat ještě jiný inteligentní život.

Vlády reagují svým typickým odporem vůči všemu cizímu a sobecky, tak, že zbrojí proti něčemu, co již dávno vědí, že je skutečností…“

Tak to vlastně víme, dá se říci…

Co dál?

Můžeme nad tématem spekulovat, můžeme si přát, můžeme snít. Každý o čem chce.

Faktem je, že takový příchod mimozemské civilizace na Zemi by způsobil naprostou změnu myšlení lidí a změnil by se svět, jak ho do této chvíle známe.

S ohledem na divoké situace ve světě mě kolikrát napadá, že právě tito návštěvníci jsou to, co nám ještě chybí do party průšvihů.

Tak co my víme… je dobré být připraven. Třeba E.T. příručkou.

E. T. příručka

Original: E.T. The Cosmic Instruction Manual An Emergency Remedial Edition

Hodnocení: 70 % (specifické čtení)

Vydalo nakladatelství Anch-Books

Rok vydání: 2022, www.anch-books.eu


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Vasil Fridrich: „Na to, že budu v Českých Vánocích hrát, jsem se mimořádně těšil.“

fridrich 6S hercem Vasilem Fridrichem z Městských divadel pražských bude na našem webu ke konci ledna online chat. Abyste se na něj naladili a inspirovali se k otázkám, začtěte se do tohoto rozhovoru, který se, kromě jiného, váže k příležitosti 50. reprízy...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Dostihová sezóna končí!

200osPoslední dostihový den letošní sezóny, 93. Cenu prezidenta republiky a HIC & Co., s r.o., hostila v neděli 27. října pražská Velká Chuchle. Diváci se mohli tento den těšit nejen z krásného babího léta, podzimních barev, ale především z neuvěřitelných výko...


Literatura

Román o skutečném životě českých odbojářů

 

MBMM+B+M je na první pohled zkratka, která vám asi nic neřekne. Krycí název Tři králové už je podstatně známější. Román o třech známých odbojářích tentokrát zpracoval historik Dalibor Vácha. A to velice dobře.

...

Divadlo

Láska ke třem pomerančům: komedie plná vitamínů

laska ke trem pomerancumDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežír...

Film

Jak buřiči a rozvratníci zachránili Hollywood

bezstarostni jezdci zurici byciŠedesátá léta narušila snad všude na světě zavedené pořádky, které v kinematografii dosud panovaly. Zejména režiséři se chtěli vymanit z područí služebnosti - ať již ji zosobňovaly ideologické tlaky, jak...