Podpořte legendární zlínský hudební klub!

Podpořte legendární zlínský hudební klub!

Tisk

sopa 200Hudební klub Šopa ve Zlíně je již rok uzavřený. Má za sebou více než 25 let kulturní činnosti, více než 1000 koncertů, divadelních představení, besed a výstav. Opravdu to nechtějí vzdát, ale bez pomoci to fakt nedají.

 

 

Šopa je hudební a divadelní klub, ochutnávková hospůdka pivních speciálů v centru Zlína hrající více než 25 let napříč žánry. Historie klubu se začala psát v roce 1991, kdy vznikl malý obchůdek Zelenáčova šopa, který se v roce 1996 přerodil v hospůdku a postupně v hudební klub. Na jejich prknech bylo možné vidět takové osobnosti jako Peter Lipa, Laco Deczi, Charlie McCoy, Druhá tráva, Kateřina Garcia, AG Flek a mnoho dalších. Podařilo se vytvořit respektovaný klub a také zlidověl název "Šopa". Vládní opatření je však vrhla na okraj propasti bankrotu...

Cílem je přežít ve zdraví tuto podivnou dobu. „Nesedíme s rukama v klíně, nezoufáme si... Nedobrovolně získaný volný čas využíváme ke zlepšení technického stavu klubu, zpříjemnění jeho prostředí pro dobu, kdy se u nás znovu potkáme na koncertech,“ dodává majitel Martin Juřík (Čurda).

I přesto, že Šopa prožívá velmi těžké období, přemýšlí o budoucnosti. Až jim bude umožněno žít zase normálně, chtějí připravit lepší prostředí, kvalitnější zážitky, skvělou hudební i divadelní atmosféru. Například se rozhodli, že postaví nové pódium. A jen s vaší pomocí jim podaří přežít a vylepšit prostředí klubu. 

sopa1

Pomoci tomuto jedinečnému místu můžete prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz, kde běží kampaň s názvem Prkna, která znamenají Šopu. Přispívající si mohou vybrat z celé řady odměn, mezi které patří například půllitr z limitované výroční edice, do kterého načepují pěkně orosenou "111" a výroční pivní tácek, vstupenka na festival Setkání kytaristů, triko z limitované edice, dort od Kačky nebo celý den strávený v pivovaru Švec Malenovice. Zajímavou odměnou je také možnost zapsat se do historie budování „nové Šopy“. Na nově budované scéně (jevišti) bude za zády umělců umístněna vaše dřevěná tabulka. „Buď si dodáš své "prkno", které zformátujeme na velikost 8x20 cm, nebo ti nabídneme již opracované z naší dílny. "Prkno" bude mít své evidenční číslo, budeš zapsáný do naší knihy jako podporovatel klubu a můžeš tam sdělit svůj vzkaz nebo "příběh prkna" V Šopě zůstane tvá nesmazatelná "dřevěná" stopa,“ popisuje dále Čurda. 

sopa3

Více najdete na:

https://www.hithit.com/cs/project/9725/prkna-ktera-znamenaji-sopu
https://www.sopa.cz/
https://www.facebook.com/sopa.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Středověké právo se sice od dnešního liší, ale Emma Riedová nedá při psaní na zkušenosti ze své advokátní praxe dopustit

emma riedova 200Emma Riedová vystudovala práva a dějiny umění a pracuje jako advokátka. Zaujetí pro dějiny a napínavé zápletky ji provází už od střední školy, kdy psala povídky i kratší historické a detektivní příběhy. Tuto svou vášeň zúročila už při psan...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Podpořte vydání knihy o Ženách z Bohnic

zeny z bohnic 200Pokud se vydaří kampaň na serveru Pointa, vyjde kniha Ženy z Bohnic inspirovaná skutečnými osudy duševně nemocných žen. Nabídne dvanáct hrdinek a jedno autentické svědectví o psychiatrické péči v Česku.

...

Z archivu...


Literatura

Kniha filozofie stojí za to

kniha filozofie 200Nakladatelství Universum již podruhé vydala nádherně zpracovanou Knihu filozofie, která nám přináší všeobecný přehled dějin filozofie a nastiňuje myšlenkové pochody na pozadí dějin.

...

Divadlo

Jak vypadá Prostřeno po zlínsku?

laska prochazi zaludkem 200Divadlo Malá scéna Zlín se v současnosti zaměřuje na vlastní autorskou tvorbu, a pokud by všechna představení byla taková, jako Láska prochází žaludkem, je velká škoda, že toho nehrají více. Druhá repríza této komed...

Film

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE