Kurz Umění slov vás naučí používat maltu a cihly

Kurz Umění slov vás naučí používat maltu a cihly

Tisk

Umeni slov perexPřihlásíte-li se na lekce tvůrčího psaní, pravděpodobně očekáváte, že nejdůležitějšími pracovními nástroji budou tužka a papír. Hned první věty Michelle Losekoot, lektorky kurzu Umění slov pořádaného agenturou Naučme se, vás vyvedou z omylu.

 

 


Skříňka s nářadím, malta, cihly, znalosti architektury, dobré oči, nos, trpělivost a vytrvalost – to je to pravé!

naucmese 1

Spousta lidí má touhu své zážitky, pocity a zkušenosti svěřit papíru – buď aby se k nim mohli vracet, nebo mají pocit, že by to mohlo zajímat i někoho dalšího. Někdy tato touha přeroste v rozhodnutí, napsat opravdickou povídku nebo knihu.

A zde autor většinou naráží na překážku, která je vystavěna z chudé slovní zásoby a chatrného příběhu. Zkrátka, chybí cihly a kvalitní malta. Taková zeď se pak snadno sesune a slibně vyhlížející stavební kameny se ocitnou na nevzhledné hromádce.

UmeniSlov

Jak na to, aby obvodové zdi odolaly náporu umělecké kritiky a přílivu čtenářů? Praktické rady a doporučení vám s grácií a vtipem poskytne charismatická stavbyvedoucí Michelle Losekoot. Na jednodenním kurzu, který probíhá od 10 do 17 hodin s krátkými přestávkami, vás donutí znovu si vyvolat vůně a pocity, na které byste raději zapomněli a vidět věci, které před vámi doposud zůstávaly skryty ve spodním patře skříňky s nářadím. Vysvětlí vám, jaký materiál na stavbu nejlépe použít a kde jej máte hledat. Výklad je bohatě proložen praktickými ukázkami a úkoly, takže celý den uteče tak, že se ani nenadějete a kurz se nachýlí k závěru. Domů si frekventanti odnášejí tištěný studijní materiál, obsahující nejdůležitejší body probrané látky, nemusíte se tedy bát, že něco zapomenete. Pak už bude jen na vás, jak komplikovanou a zdobenou stavbu se rozhodnete realizovat.

Držíc se jedné z mnoha Michelliných rad, začala jsem tento článek psát od konce, takže poslední odstavec je zároveň odstavcem prvním – věřte, že je opravdu osvobozující, když vidíte, že to opravdu funguje a lze zbourat alespoň jedno z dogmat, které tvrdí, že začínat se má úvodem.

Naucmese

www.naucmese.cz

Umění slov
lektor: Michelle Losekoot
nejbližší termíny: 6.9.2014, 27.9.2014
Jazyková škola Keytone, Březinova 17 - Karlín, Praha
www.naucmese.cz/kurz/umeni-slov

Michelle Losekoot, studentka oborů, ve kterých nejde dělat kariéru. Milovnice sociálních sítí, lidí, osobního rozvoje, cestování, designu, psů, literatury a hudby. Nadšená couchsurfařka. Závislá na své nezávislosti. Ráda spí a tráví příliš času po kavárnách s přáteli a laptopem. Jablkoovce.

Živí se psaním pro sociální sítě a weby. Věnuje se PR, marketingu, internetovému knihkupectví Martinus.cz a punkovému digitálnímu spolku #jsmeslyšet.

Vydala novelu Květinostesk (Youngbooks, 2013) a společně s Milošem Říhou sbírku cloudových příspěvků Setkávání (Microsoft, 2013). Píše blog Růžová panda.


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Emily D. Beňová: Díky příběhům žiji hodně životů

archiv Emily D. Beňová3

„Píšu dlouho a nedovedu si představit, že bych to nedělala,“ přiznává Emily D. Beňová, autorka řady fantasy příběhů a románů pro ženy. Také vydavatelka a majitelka eshopu 1 000 knih. V současné době p...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Balvín slíbil ekonomickou analýzu sloučení Státní opery s Národním divadlem

200operaMinistr Jiří Balvín potvrdil, že sloučení Státní opery s Národním divadlem považuje za špatný krok, a kdyby k tomu měl mandát, zařídil by prý rozdělení scén téměř ze dne na den, jako ministr v demisi se k tomu však necítí oprávněn. Zároveň slíbil zadá z...


Literatura

Anděl mu zabil rodiče před očima

letnideti perAgentka Ramirezová najde na verandě svého domu chlapce. Je celý od krve, svírá plyšového medvídka a mluví o tom, že mu anděl před očima zavraždil rodiče. Místo toho, aby zabil i jeho, odvedl ho na bezpečné místo. Jeví známky týrání, které s vraž...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Nečekaně ztřeštěný výlet do Litvy

litva200Severský filmový podzim nabízí nejen filmy severských zemí, jak by název mohl napovídat, ale hranice se rozšiřují i na filmy z pobaltských republik. Ve filmu Litva, do toho! se můžete seznámit s největší pobaltskou zemí prostřednictvím ztřeštěné roa...