Když pravda vypluje na povrch a chůva se stane hrozbou

Když pravda vypluje na povrch a chůva se stane hrozbou

Tisk

Dej si na ni pozor perexSarah Goldmanová chce začít znovu. Za sebou nechává nejen spoustu problémů a nepříjemností, ale především Holly Monroeovou, pohlednou mladou chůvu, kterou si s manželem Danielem najali na hlídání jejich malého syna Jacoba.

Zpočátku se zdá, že je tato spolupráce pro všechny prospěšná. Sarah má chůvu, která si své povinnosti plní dokonale, díky čemuž si může trochu odpočinout. Malý Jacob má novou kamarádku, kterou zbožňuje. Daniel je rád, že je jeho manželka spokojená. Holly zas v Sarah najde mateřskou postavu, po jaké vždycky toužila. Sarah však vždy byla trochu paranoidní, a tak se rozhodne, že bude chůvu bedlivě sledovat. Jednoho dne uvidí něco tak šokujícího, že ji to přinutí se s rodinou přestěhovat. Zdá se ale, že Holly jim je v patách. Co chce? A může pro rodinu Goldmanových představovat hrozbu?

O autorce

Thriller Dej si na ni pozor napsala Samantha M. Bailey, spisovatelka, redaktorka a novinářka na volné noze, která je spoluzakladatelkou propagačního a internetového programu pro autory a čtenáře BookBuzz. Debutovala psychologickým thrillerem Na pokraji sil, který se stal bestsellerem, vyšel v mnoha světových jazycích a získal několik ocenění. Autorčinu novinku v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr.

Dvě vypravěčky, dvě časové roviny

Ve vyprávění o tom, co změnilo jejich životy, se střídají Sarah a Holly. Zatímco Sarah v ich-formě vypráví o současnosti – o novém domově, změnách v jejím manželství, o synovi, poznávání nových sousedů a divných zážitcích, které se stupňují a dohánějí ji k šílenství, kapitoly Holly v er-formě se zaměřují na minulost. Díky nim můžete sledovat příběh od samého začátku. Zjistíte, z jakého rodinného prostředí tato krásná dívka pochází, dozvíte se její temná tajemství a budete pozorovat, jak se její život postupně proplétá se životem rodiny Goldmanových.

Skvělý námět, rozpačité rozuzlení

Daniel, Sarah, Holly. Tři dospělí lidi, z nichž každý něco skrývá. Své temné stránky před sebou navzájem tají a tváří se, že žádné neexistují. Pravda však vždycky vyplave na povrch, a to platí i v tomto případě. Tento námět je skvělý a po většinu knihy funguje přímo dokonale. Když si k tomu přidáte napjatou atmosféru, která by se dala krájet, a podivné události, z nichž vás bude mrazit stejně jako Sarah, měli byste dostat perfektní thriller, který vás udrží v napětí až do finále. Akorát, že tady to tak není.

Samotný závěr je totiž poněkud rozpačitý. Ano, všechno se vysvětlí, ale ne příliš uvěřitelně. Jako by autorka sama nevěděla, jak chce příběh vlastně ukončit, a tak se rozhodla improvizovat a napsat to, co jí jako první přišlo na mysl. Je to škoda, protože tím zkazila celkový dojem. A tajemství postav? Bylo naznačováno, že jsou hrozná a děsivá, ale nic šokujícího ani překvapivého se neobjeví. Čtenáři, kteří čtou psychologické thrillery často, navíc rychle odhalí, kdo za vším stojí. Pokud však po tomto žánru sáhnete jenom občas, je možné, že budete s pointou spokojeni.

Dej si na ni pozor
DEJ SI NA NI POZOR
Autorka: Samantha M. Bailey
Originální název: Watch Out for Her
Překlad: Jaroslava Hromadová
Žánr: thriller
Vydáno: Kalibr, 2023
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 288

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/618887-dej-si-na-ni-pozor.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Režisér Tomáš Krupa: „Dúfam, že nikdy nebudem musieť stáť ja alebo niekto z môjho okolia pred takouto voľbou.“

tomas krupa 200Slovenský režisér Tomáš Krupa si pred niekoľkými dňami odniesol ocenenie v rámci udeľovania cien Slnko sieti za najlepší dokumentárny film za rok 2019. Nim je film Dokonalá smrť, ktorý vznikol v slovensko-česko-francúzsko-nemecko-rakúskej ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Chcete se bát? Povídky Dauphne du Maurier vám to umožní

ptaci a jine povidky 200V únoru vydalo nakladatelství Motto povídkovou knihu britské autorky Dauphne du Maurier s názvem Ptáci a jiné povídky. Ano, ti slavní Ptáci, kteří tak proslavili jejího krajana, režiséra Alfreda Hitchcocka. Takže asi tu...


Literatura

Odkyselení – klíč k uzdravení

Odkyseleni perexNakladatelství Noxi vydalo další knížku věnovanou našemu zdraví (předtím již vyšly knihy Tejpování, Zelené smoothie, Vysoký krevní tlak či Intolerance laktózy). Považuji to za velmi prospěšnou činnost, pro...

Divadlo

Zdenek Merta u klavíru v Brně

Merta perexNa činoherní scéně Městského divadla v Brně bylo ve středu 22. ledna zase plno. Jak jsem se rozhlížel po hledišti, nenašel jsem jediné sedadlo prázdné. Když jsem se o přestávce zase rozhlédl, tak jsem konstatoval, že naprostá většina diváků byla v...

Film

Putování Středozemí pokračuje

200filmPeter Jackson, režisér všech dílů Pána prstenu a prvního Hobita, po roce přináší do kin druhé pokračování s podtitulem Šmakova dračí pouť. Studio si dalo velice záležet na tom, aby byl film propagován už dlouho před samotným vpuštěním do kinosálů. Tol...