Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Romantika se vším všudy: Francouzská lekce

Tisk

francouzska lekce200V červnu vydalo nakladatelství Metafora romantický příběh Tashy Boyd Francouzská lekce a musím přiznat, že takto si představuju pohádkový příběh o lásce. Něco na způsob toho, jak Popelka potká svého prince, ale má to příjemný děj, je to pěkně napsané i přeložené a prostě z toho dýchá příjemné počtení.

 


O autorce: Historie a romantika

Americká spisovatelka Natsha Boyd je autorkou úspěšných historických románů a moderních romancí, které jsou oceňovány jak čtenáři, tak literárními kritiky. Její knihy se běžně řadí mezi nejúspěšnější tituly žebříčků USA Today a The Wall Street Journal. Vystudovala psychologii a žije s manželem a dvěma syny v Atlantě.

Jak princezna potkala svého prince

Mladá a úspěšná architektka Josephine očekává v práci vydřené povýšení, ale místo toho ji šéf naznačí, že na to nemá a ona ve slabé chvilce dává výpověď. Její sny o kariéře se pomalu rozplývají. S rozumem v koncích se impulzivně rozhodne vypomoci své nejlepší kamarádce, která řídí agenturu a které nyní chybí pracovní síla. Čím se má několik následujících týdnů živit? Bude dělat chůvu dceři francouzského miliardáře a naučí ji anglicky. Potkává tedy Xaviera, na první pohled ne příliš vlídného vdovce se slabostí pro svou desetiletou dceru Dauphine. Na první pohled mezi nimi něco zajiskří, ale v pracovní smlouvě je přímo zaneseno, že jakékoliv pletky jsou zapovězeny a navíc oba dlouho netuší, jak na tom s tím druhým vlastně jsou. Dokáže příjemná Josephine najít nový smysl svého života a překoná Xavier chmury z minulosti a pochyby o budoucnosti, aby se mohl posunout dál?

První setkání a bum

Potkáváme dva mladé lidi z různých prostředí, ambiciózní Josephine z Jižní Karolíny a ustaraného miliardáře a fešáka Xaviera z Francie. Jejich vztah má být čistě pracovní, ale jak toho chcete docílit, když jsou k sobě přitahováni? Pojítkem je jim i Dauphine, dceruška Xaviera, o kterou se Josephine láskyplně stará, ačkoliv s péčí o děti dosud neměla žádné zkušenosti. Pobyt na luxusní jachtě, kde se jeden před druhým jen tak neschová, umocňuje romantiku a dodává vypravování punc jedinečnosti.

Příběhů o lásce existuje nespočet, ale Francouzská lekce nádherně popsala propukající pocity zamilovanosti i pochyby, které jsou s těmito emocemi často spojeny. Ano, jedná se o provoplánový příběh lásky a je zde mnoho prostoru pro romantiku i erotiku, ale vše je v mezích přirozenosti. Tento typ příběhů mám ráda a doporučuji ho všem podobně smýšlejícím duším. Má sice k pěti stům stranám, ale díky mnoha vedlejším zápletkám se čte jedním dechem a vůbec vám nepřijde, že se jedná o objemnější vypravování. Klidně bych si tuto knihu přečetla po nějaké době znova, protože jednoduše stojí za to!

francouzska lekce

Název: Francouzská lekce
Autor: Natasha Boyd
Původní název: Broken French (2021)
Žánr: román pro ženy
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2022, paperback
Počet stran: 472
Hodnocení: 95 %

Odkaz: https://www.grada.cz/francouzska-lekce-12278/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Inspirujte se a naučte se plést z papíru

pleteni 200K rozhovoru jsme tentokrát nepřizvali žádnou celebritu, ale jednu moc šikovnou paní z Dubu nad Moravou, Janu Metlíkovou. Jejím koníčkem je pletení z papíru a my jsme se mu podívali na zoubek. Co vše je potřeba, jak výroba probí...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Těšíme se na Vánoce

200liteÚtlý sešit, jehož autor zůstal utajen, pokud jím není autor fotek Jiří Vyskočil, je určen dětem od 6 let, které se nemohou dočkat Vánoc, a jejich rodičům. Společně si mohou ukrátit čekání na Vánoce kreativní přípravou vánočních ozdob a prožít tak pohr...


Literatura

Pokřivený obraz dokonalosti a krásy

chut prazdna perexLidská mysl je fascinujícím nástrojem, který se však často vymyká z rukou svého držitele, ačkoliv se domnívá, že má stále všechno pod kontrolou. Psychika pak dokáže vytvořit takovou iluzi, která u člověka odstartuje řízenou ...

Divadlo

Láska je až dvanáctá síla ve vesmíru, po gravitaci a vteřinovém lepidle

moskyti 200Městské divadlo Zlín uvedlo v české premiéře hru Moskyti od Lucy Kirkwood. Tato hra měla premiéru v v londýnském National Theatre v roce 2017 a mluvilo se o ní jako o události sezony a dodnes je považována za jeden z nejvýraznější divadelních te...

Film

Romana Jákl Vítová: Jako malá jsem byla bojovná divoška

Romana Jakl Vitova200Romana Jákl Vítová, bývalá modelka a televizní moderátorka patřila řadu let k nejznámějším tvářím TV Prima. Ve společnosti ji už nějaký čas nepotkáváme, ale od 8. září ji můžete vídat na stříbrném plátně v roli středověké vesničan...