Jedno malé prasátko

Jedno malé prasátko

Tisk

jedno male prasatko 200V lednu vyšla u kalibru druhá detektivní kniha britského autora Roba Ashmana ze série Případy Rosalind Krayové. Jedno malé prasátko přináší hutný detektivní příběh, který není pro slabší povahy a na pouhých 250 stránkách dokáže rozehrát slušný napínavých a psychologický příběh.

Dámy a pánové, Rob Ashman

Rob Ashman pochází z Walesu a pracoval v dolech, v National Coal Board, poté nastoupil na univerzitu a po škole působil na řadě pozic ve výrobě a poradenství ve Velké Británii i v zahraničí. Nyní se naplno věnuje spisovatelské dráze. Loni v srpnu vyšel první díl této série, výborná kniha Bez tváře.

Prstíková říkanka

Zastupující šéfinspektorka Krayová řeší démony z minulosti, kteří jí pořád nedají spát, musí čelit své ambiciózní šéfce a do toho dostává případ brutální vraždy, kde byla oběť zabita velmi specifickým a nepěkným způsobem. Postupem času policisté zjišťují, že se nejedná o první ani poslední oběť a že pachatel má v plánu postupovat podle oblíbené dětské říkánky Jedno malé prasátko…

Originalita

Nepřestávám se udivovat faktu, že autor dokázal na tak malém prostoru cca 250 stran rozvrhnout a jít do hloubky s tak originálním nápadem, jako je aplikace prosté dětské říkánky do běsnícího vraždění.

Jedno malé prasátko navazuje na výborný první díl, ale není problém číst knihu samostatně bez znalosti předešlého příběhu. Přesto první díl vřele doporučuji. Lépe pochopíte myšlenkové pochody hlavní hrdinky a budete se lépe orientovat i v ostatních postavách.

V rámci vykreslení psychologie postav nemůžu než jinak a dát jedničku. Co tady autor předvádí, to je vskutku parádní. Hned víme, kdo jsou dobří a kdo patří k těm zlým. Autor od začátku střídá úhly pohledu Roz a pachatele těchto zvěrstev. Nejedná se tedy o příběh, kdy řešíme, kdo to udělal, ale zajímá nás hnací motiv vraha. Nebojte, všechno se dozvíte.

Poslechněte si kvičení…

Vraždy jako na jatkách, no uznávám, je to síla, ale jakmile odhlédnete od brutality, máme tady vynikající psychologický příběh a nečekané zvraty i rozuzlení. Logický a dobře promyšlený příběh a celý případ si rozhodně zaslouží pozornost čtenářů, kteří holdují detektivkám.

jedno male prasatko

Název: Jedno malé prasátko
Autor: Rob Ashman
Série: Případy Rosalind Krayové 2.
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: This Little Piggy (2018)
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 256
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/jedno-male-prasatko/kniha/13298/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Ludmila Bakonyi Selingerová: Vysoká citlivost umí hodně brát i dávat

Ludmila Bakonyi SelingerováLudmila Bakonyi Selingerová (*1987) alias Pohádková Lída je autorka knížek pro děti, předškolní pedagog, publikuje v časopisech pro děti a spolupracuje na tvorbě vzdělávacích projektů. Ve své knižní tvorbě se hravý...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Anselm Grün – Zastavení mého života

Anselgrun 200m Grün je jedným z najuznávanejších spiritualistov sveta, ktorí prepája duchovný život s psychológiou. Jeho knihy sčítajú milióny výtlačkov nielen v jeho rodnej zemi – Nemecku, ale aj v Čechách, na Slovensku a tiež v Južnej Ame...


Literatura

Vražda s nápovědou

vrazda s napovedou200Catherine Shepherdová pokračuje ve spanilé jízdě detektivek a v červnu jí vyšla u nakladatelství Cosmopolis kniha Vražda s nápovědou z její populární série Julia Schwarzová a Florian Kessler. A jaký důmyslný případ bude patolo...

Divadlo

Česká premiéra divadelní hry Marka St. Germaina – Poslední sezení u doktora Freuda

DSC 9971Divadlo v Řeznické v pátek 9.března 2018 v 19.30 uvede premiéru „Poslední sezení u doktora Freuda“ autora Marka St. Germaina.

...

Film

Hořké komedii Teorie tygra nechybí švih, vtip a černý humor


teorie tygra perexHořká komedie Teorie tygra je hodně i o spiklencích, kteří se nakonec postaví proti tichému ženskému teroru, byť je zahalen závojem přívětivosti a plků o tom, jak to vlastně ony myslí dobře. Povedený snímek Radka Bajgara to...