Jane Goodallová opět dodává naději

Jane Goodallová opět dodává naději

kniha o nadeji 200Nedlouho po první knize Důvod k naději vyšla v nakladatelství Kazda další kniha Jane Goodallové. Tentokrát se jedná o formu rozhovoru s Douglasem Abramsem s názvem Kniha o naději a podtitulem Průvodce přežitím v těžkých časech.

 

 

 

Titul začíná Úvodem v podobě Pozvání na cestu za nadějí, následují tři velké části a v závěru se kromě dodatků a poděkování nachází také Poselství naděje od Jane. První část knihy rozebírá, co je vlastně naděje, druhá popisuje čtyři důvody k naději (lidský intelekt, odolnost přírody, síla mládí a nezdolný lidský duch) a poslední se věnuje poslu naděje a seznamuje čtenáře s posláním a poutí Jane Goodallové.

„Naděje je nakažlivá. Vaše jednání může inspirovat někoho dal¬šího. Mojí upřímnou touhou je, aby vám tato kniha pomohla najít útěchu ve chvílích úzkosti, objevit směr v období nejistoty a sebrat odvahu, když se vás zmocní strach. Následujte nás na našem puto¬vání za nadějí,“ píše v úvodu Jane Goodallová.

Byla jsem zvědavá, jak bude kniha koncipována z toho pohledu, že se jedná o rozhovor. Zde bývá totiž spousta věcí ošemetná, od opakování výrazů po zasahování dotazujícího do odpovědí a podobně. V tomto případě však nebylo třeba mít žádné obavy – šlo spíše o vyprávění, a navíc z něj prostupovala pohodová atmosféra. Jane Goodallová působila příjemně a pohostinně, Douglas Abrams se zase uměl ptát a hodně o ní věděl, takže dohromady vše fungovalo na jedničku.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si dodat naději

Kniha o naději na mě působila jako takové volné pokračování Důvodu k naději, protože ještě více objasňuje postoje Jane Goodallové a její přístup k životu. Jedná se o velmi zajímavé čtení, které příjemně odsýpá a jediné, na co si čtenář musí zvyknout, jsou dlouhé věty. I když někdy zabírají několik řádků, tak ve většině případů drží myšlenku a patří k stylu autorů.

Komu se líbil Důvod k naději, ten by si tuto Knihu o naději rozhodně neměl nechat ujít. Dozvíte se díky ní spoustu zajímavého jak o životě této osobnosti, tak se třeba zamyslíte i nad vaším životem a přístupu k naději.

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Douglas Abrams je novinářem The New York Times a spoluauto¬rem bestselleru Kniha radosti: Jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě společně s Jeho Svatostí dalajlámou a arcibiskupem Desmondem Tutu, první knihy v edici Global Icon Series. Douglas je také zakladatelem a prezidentem společnosti Idea Architects, li¬terární agentury a společnosti pro rozvoj médií, která pomáhá vi¬zionářům vytvářet moudřejší, zdravější a spravedlivější svět. Žije v Santa Cruz v Kalifornii.

kniha o nadeji

Kniha o naději
Průvodce přežití v těžkých časech
Autor: Jane Goodallová, Douglas Abrams
Překlad: Martin Kupka
Žánr: příroda, zvířata
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 256
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/kniha-o-nadeji/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Merlin Jahodová: „Malování mě zachránilo!“

mer 200Říká, že ve své tvorbě se ráda vyjadřuje spontánně, rychle a podle momentálního rozpoložení. I když se u ní odmala projevoval výtvarný talent, k malování se dostala oklikou – až ve chvíli, kdy se jejímu synovi proměnil život. O to víc si váží daru, který...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Srdce Aporveru - když ne film, alespoň kniha

 

Srdce AporveruV roce 2006 jsme měli poprvé možnost slyšet o ambiciózním českém projektu Poslední z Aporveru. Postupně jsme se dozvěděli, že půjde o fantasy film, který má být odpovědí na Letopisy Narnie a má být poctou legendárnímu Karlovi Zemanovi. Ani teď jsme vša...


Literatura

Nevěřila bych, že je hmyz tak fascinující

Planeta hmyzu 200Nakladatelství Kazda vydává spoustu knih o přírodě a musím na úvod říct, že mají můj obdiv při jejich výběru. Ještě jsem totiž nesáhla vedle a Planeta hmyzu od Anne Sverdrup-Thygesonové je toho dalším důkazem.

Divadlo

Josef Holcman – Lámaní chleba

lámání chleba perexLámaní chleba je nová inscenace Švandova divadla o odvaze a přátelství v době nesvobody, která zobrazuje šedesát let české historie – od roku 1944, kdy vesnici obsadili Rumuni a Němci až po začátek nového – ...

Film

Film JFK o pozadí atentátu na prezidenta Kennedyho konečně vyšel v režisérské verzi

jfk perexNa přelomu osmdesátých a devadesátých let byl americký režisér Oliver Stone (Četa, Narozen 4. července, Vítězové a poražení) na absolutním vrcholu, každý jeho film byl událostí a navíc dokázal vyvolat bouřlivé emoce, protože se vždy věnoval kontrover...