Jane Goodallová opět dodává naději

Jane Goodallová opět dodává naději

Tisk

kniha o nadeji 200Nedlouho po první knize Důvod k naději vyšla v nakladatelství Kazda další kniha Jane Goodallové. Tentokrát se jedná o formu rozhovoru s Douglasem Abramsem s názvem Kniha o naději a podtitulem Průvodce přežitím v těžkých časech.

 

 

 

Titul začíná Úvodem v podobě Pozvání na cestu za nadějí, následují tři velké části a v závěru se kromě dodatků a poděkování nachází také Poselství naděje od Jane. První část knihy rozebírá, co je vlastně naděje, druhá popisuje čtyři důvody k naději (lidský intelekt, odolnost přírody, síla mládí a nezdolný lidský duch) a poslední se věnuje poslu naděje a seznamuje čtenáře s posláním a poutí Jane Goodallové.

„Naděje je nakažlivá. Vaše jednání může inspirovat někoho dal¬šího. Mojí upřímnou touhou je, aby vám tato kniha pomohla najít útěchu ve chvílích úzkosti, objevit směr v období nejistoty a sebrat odvahu, když se vás zmocní strach. Následujte nás na našem puto¬vání za nadějí,“ píše v úvodu Jane Goodallová.

Byla jsem zvědavá, jak bude kniha koncipována z toho pohledu, že se jedná o rozhovor. Zde bývá totiž spousta věcí ošemetná, od opakování výrazů po zasahování dotazujícího do odpovědí a podobně. V tomto případě však nebylo třeba mít žádné obavy – šlo spíše o vyprávění, a navíc z něj prostupovala pohodová atmosféra. Jane Goodallová působila příjemně a pohostinně, Douglas Abrams se zase uměl ptát a hodně o ní věděl, takže dohromady vše fungovalo na jedničku.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si dodat naději

Kniha o naději na mě působila jako takové volné pokračování Důvodu k naději, protože ještě více objasňuje postoje Jane Goodallové a její přístup k životu. Jedná se o velmi zajímavé čtení, které příjemně odsýpá a jediné, na co si čtenář musí zvyknout, jsou dlouhé věty. I když někdy zabírají několik řádků, tak ve většině případů drží myšlenku a patří k stylu autorů.

Komu se líbil Důvod k naději, ten by si tuto Knihu o naději rozhodně neměl nechat ujít. Dozvíte se díky ní spoustu zajímavého jak o životě této osobnosti, tak se třeba zamyslíte i nad vaším životem a přístupu k naději.

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Douglas Abrams je novinářem The New York Times a spoluauto¬rem bestselleru Kniha radosti: Jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě společně s Jeho Svatostí dalajlámou a arcibiskupem Desmondem Tutu, první knihy v edici Global Icon Series. Douglas je také zakladatelem a prezidentem společnosti Idea Architects, li¬terární agentury a společnosti pro rozvoj médií, která pomáhá vi¬zionářům vytvářet moudřejší, zdravější a spravedlivější svět. Žije v Santa Cruz v Kalifornii.

kniha o nadeji

Kniha o naději
Průvodce přežití v těžkých časech
Autor: Jane Goodallová, Douglas Abrams
Překlad: Martin Kupka
Žánr: příroda, zvířata
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 256
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/kniha-o-nadeji/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Markéta Baňková: Do fiktivních světů se ponořuji na dlouho – od začátku do konce!

malickost200Těšila jsem se na rozhovor s touto českou autorkou, především s otázkou, do jakéhože stavu vědomí se dostává při svém psaní. Protože tohle je opravdu talent, ať si o Maličkosti myslíte, co chcete. Má talent se dostat do čiré fantazie, vést př...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Ella Woodward: Lahodně s Ellou

ella 200Kuchařka, která působí tak svěžím dojmem, jak jen to je možné. A to nejen svými recepty, ale i mimořádně bílou, pastelovou, čistou a vzdušnou vizáží. Nakladatelství Dobrovský by si zasloužilo za tuto kuchařku nějakou zvláštní cenu pro Nejčistší dojem z...


Literatura

Sdílená ekonomika mění svět

uber a airbnb 200V nakladatelství Grada vyšla kniha s názvem Uber a Airbnb mění svět od amerického novináře Brada Stoneho a měl by si ji přečíst každý, koho zajímá sdílená ekonomika.

...

Divadlo

Anna Karenina ve společnosti drsných motorkářů

karenina 200Jedno z neméně slavných a nadčasových děl Lva Nikolajeviče Tolstého se rozhodli tvůrci nejnovější rock opery přenést do moderního prostředí motorkářského klubu.

...

Film

Febiofest záhy ovládne Prahu i regiony

Febiofest perexLetos se pověstný FEBIOFEST koná již po devětadvacáté. Začíná v Praze, kde má vyhrazeny dny mezi 28. dubnem a 4. květnem, poté se stěhuje do dalších měst (Děčín, Otrokovice, Ostrava, Valašské Meziříčí). V Ostravě celá akce také končí – 14....