Potěšte své blízké vyrobenými dárky

Potěšte své blízké vyrobenými dárky

Tisk

darky 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha z edice Zkuste to doma sami od kolektivu Smarticular. Tentokrát se zaměřuje na Dárky a přináší více než 100 praktických návodů na vlastnoručně vyrobené dárky.

 

 

 

Návody se rozdělují na tyto kapitoly: Z kuchyně, Z přírody, Pro radost i užitek, Ruční práce, Krása a pohoda, Sladké mámení, Pro děti a Balení dárků. Na začátku knihy nechybí úvod a v závěru zase informace o Zkuste to doma sami! a také rejstřík.

Osobně jsem na knihu byla na jednu stranu moc zvědavá, na druhou nejsem úplně příznivce vyráběných dárků, a navíc nepatřím k úplně zručným a trpělivým jedincům. Obavy mě však záhy opustily a já si velmi často říkala, jak jde o skvělé nápady!

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zkuste si doma vyrobit dárky

Potěšil mě hnedka první recept na zázvorový shot, na který nedám dopustit při nachlazení a se zájmem jsem si četla o čajových směsích. Zajímavým nápadem je také všestranně využitelné slané těst, které je kromě hraček, figurek nebo ozdob vhodné i na otisk dlaně nebo chodidel malých dětí. Dále mě zaujaly domácí vonné tyčinky, koupelnové bonbony, inhalační tyčinka proti rýmě, pražené mandle nebo kouzelná čokoláda. Děti se pak mohou vyřádit například díky prstovým barvám nebo mýdlové modelíně.

Podobně jako u bylinných čajů jsou na více místech v knize praktické tabulky. Například u mastí následuje po základním receptu čest variant se složením, a hlavně poznámkami o jejich účincích. To jsem hodnotila jako velmi praktické a vy díky tomu víte, komu daným výrobkem udělat radost.

Knihy z řady Zkuste to doma sami jsou pro mě sázkou na jistotu a ani tahle není výjimkou. Jedná se o studnici inspirace a každý si v ní něco najde!

Smarticular.net - Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti.

darky

Dárky
Zkuste to doma sami
Více než 100 praktických nápadů na vlastnoručně vyrobené dárky
Autor: kolektiv Smarticular
Překlad: Markéta Kliková
Žánr: hobby, domácnost
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 194
Hodnocení: 89 %

https://www.knihykazda.cz/zkuste-to-doma-sami-darky/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Samo Alexander, Pressburger Klezmer Band: Som najradšej, keď je na pódium zábava

sam perexPostupne sa dostávame ku Klezmeru zo Slovenska. Začalo to predchádzajúcim CD, kde sme mali jednu pieseň z Vyšných Rastlavíc. Kedysi sme nevedeli, že sa hral na Slovensku, v súčasnosti sme v rôznych knihách naš...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Špička válečného komiksu - Fury: Mírotvůrce

fury mirotvurceScénář Gartha Ennise nám přibližuje začátky osudů Nicka Furyho. Marvelovský hrdina se ocitá na vzdálených tuniských pahorkatinách, kde má bojovat proti zákeřným Němčourům. Ocitáme se v období druhé světové války, a pro...


Literatura

Novela Rybářská chata je o mezigeneračních vztazích odehrávajících se v přírodních kulisách Norska

big rybarska-chata-63e9f775bc589 (2)

Silně komorní novela Rybářská chata má jen dvě postavy, ty ostatní se v příběhu mihnou spíše jen v jejich vyprávění a myšlenkách. Jedná se o autobiografii Stein...

Divadlo

Slovácké divadlo uvádí soudní drama Teror přímo u Okresního soudu

teror200V pátek 29. dubna se příznivci Slováckého divadla dočkají dalšího výjimečného zážitku. Soudní drama Teror německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha Teror budou hrát divadelníci v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti a o vině či n...

Film

Počítejte s Primou i na podzim!

prima logoTelevize Prima je v současné době jednou z nejsledovanějších tuzemských stanic. Úspěchy slaví nejen s vysokou sledovaností u svých relací, ale také v online médiích. Díky angažovanosti na poli hybridních médiích se jí totiž podařilo stát se lídrem v ...