Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

stesti hreje jako slunce200V dubnu vydalo nakladatelství Cosmopolis romantický příběh německé autorky Pauline Maiové Štěstí hřeje jako slunce. Ideální (nejen) letní odpočinkové čtení – romantika, nádherná Florencie a jednoduše pohodový život.Nováček na literárním poli

Pauline Maiová (* 1987) vystudovala literární vědu a během svých cest po Francii a Itálii si zamilovala způsob života a vřelost zdejších lidí i malebnou krajinu a vynikající středomořskou kuchyni. Žije v Berlíně, miluje cestování a to se odráží i v jejích knihách. Její literární prvotina Štěstí má barvu levandule vyšla česky v roce 2021 a získala si srdce mnoha čtenářek.

Příběh o hledání sebe sama

Carli má něco přes třicet, pracuje v maličké kavárně v Marburku jako servírka a nedodělala školu, o čemž nedokázala říct svým rodičům, protože věděla, že to čekali a že by jí řekli ono typické „my ti to říkali“. Za nedokončené studium má dluhy, bydlí ve sdíleném bytě spolu se dvěma kluky a radost jí dělá jen její kamarádka Fritzi. Jaké je pro Carli překvapení, když znenadání zdědí po stálém hostovi kavárny hračkářskou dílničku v italské Florencii. Vydává se do slunné Florencie, aby to tam obhlídla, dílnu prodala a splatila dluhy. Anebo ne? Carli je svéhlavá a neví úplně, co od života chce a co by ji bavilo a zároveň uživilo. Pobyt ve Florencii jí otevře oči i srdce.

Slunce, láska a Florencie

Už samotná obálka (díky za ni Kristýně Sladké!) evokuje vše, co od příběhu očekáváme – a po zásluze i dostaneme, tedy příběh hledání a dospívání Carli, nečekanou romanci i tápání v minulosti. To vše okořeněné podmanivými kulisami staré Florencie, dobrým jídlem i pitím a příjemnými přátelskými lidmi.

Štěstí hřeje jako slunce mě na první dobrou zaujalo podmanivou obálkou a ač jsem neměla velká očekávání, byla jsem mile překvapena pohodovým příběhem s ingrediencemi, které (nejen) nyní zrovna frčí (problém, útěk do ciziny, láska). Laskavý příběh patří mezi pohodové čtení nejen na letní dny, dokáže totiž proslunit i dny špatné a doporučuji ho tedy všem romantickým duším a čtenářům, kteří hledají tolik potřebný oddech.

stesti hreje jako slunce

Název: Štěstí hřeje jako slunce
Autor: Pauline Maiová
Žánr: román
Originální název: Das Leben leuchtet sonnengelb (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/stesti-hreje-jako-slunce-12772/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Albert Černý (Charlie Straight)

200 albertPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě Charlie Straight na Benátské noci se podařilo na chvilku odchytit frontmana a zpěváka Alberta Černého!

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Marissa Meyer přichází s válkou Renegátů a anarchistů

42774042

Další příběh o maskovaných superhrdinech dostal název Renegáti a na svědomí ho má oblíbená autorka Marissa Meyer. Tentokrát ovšem nečekejte žádného Supermana nebo Batmana, ale vlastně puberťáky s mocí ovládat svět.

...

Literatura

Pojďte se bát s Hellboyem, už po desáté!

hellboy perexJubilejní, desátý díl komiksu o Hellboyi od Dark Horse Comics, u nás pod hlavičkou vydavatelství Comics Centrum, láká na cenami ověnčené dílko Paskřivec, ale další příběhy taktéž chytnou a nepustí. Novinka ob...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Jak se lidé chovají za války a jak o ní smýšlejí

total2000Volná řada sborníků nazvaných Kultura a totalita je prozatím rozčleněna do pěti svazků.

...