Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

Romantika jak vyšitá: Štěstí hřeje jako slunce

Tisk

stesti hreje jako slunce200V dubnu vydalo nakladatelství Cosmopolis romantický příběh německé autorky Pauline Maiové Štěstí hřeje jako slunce. Ideální (nejen) letní odpočinkové čtení – romantika, nádherná Florencie a jednoduše pohodový život.Nováček na literárním poli

Pauline Maiová (* 1987) vystudovala literární vědu a během svých cest po Francii a Itálii si zamilovala způsob života a vřelost zdejších lidí i malebnou krajinu a vynikající středomořskou kuchyni. Žije v Berlíně, miluje cestování a to se odráží i v jejích knihách. Její literární prvotina Štěstí má barvu levandule vyšla česky v roce 2021 a získala si srdce mnoha čtenářek.

Příběh o hledání sebe sama

Carli má něco přes třicet, pracuje v maličké kavárně v Marburku jako servírka a nedodělala školu, o čemž nedokázala říct svým rodičům, protože věděla, že to čekali a že by jí řekli ono typické „my ti to říkali“. Za nedokončené studium má dluhy, bydlí ve sdíleném bytě spolu se dvěma kluky a radost jí dělá jen její kamarádka Fritzi. Jaké je pro Carli překvapení, když znenadání zdědí po stálém hostovi kavárny hračkářskou dílničku v italské Florencii. Vydává se do slunné Florencie, aby to tam obhlídla, dílnu prodala a splatila dluhy. Anebo ne? Carli je svéhlavá a neví úplně, co od života chce a co by ji bavilo a zároveň uživilo. Pobyt ve Florencii jí otevře oči i srdce.

Slunce, láska a Florencie

Už samotná obálka (díky za ni Kristýně Sladké!) evokuje vše, co od příběhu očekáváme – a po zásluze i dostaneme, tedy příběh hledání a dospívání Carli, nečekanou romanci i tápání v minulosti. To vše okořeněné podmanivými kulisami staré Florencie, dobrým jídlem i pitím a příjemnými přátelskými lidmi.

Štěstí hřeje jako slunce mě na první dobrou zaujalo podmanivou obálkou a ač jsem neměla velká očekávání, byla jsem mile překvapena pohodovým příběhem s ingrediencemi, které (nejen) nyní zrovna frčí (problém, útěk do ciziny, láska). Laskavý příběh patří mezi pohodové čtení nejen na letní dny, dokáže totiž proslunit i dny špatné a doporučuji ho tedy všem romantickým duším a čtenářům, kteří hledají tolik potřebný oddech.

stesti hreje jako slunce

Název: Štěstí hřeje jako slunce
Autor: Pauline Maiová
Žánr: román
Originální název: Das Leben leuchtet sonnengelb (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/stesti-hreje-jako-slunce-12772/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Bednaříková: pro návštěvníky YOUTH4YOUTH máme připravenou i "energy vychytávku"

200ROZV sobotu 5. října se bude v klubu Marley a Cooltour na ostravské Černé louce konat již 6. ročník festivalu YOUTH4YOUTH. Jde o jednodenní akci, jejíž náplní jsou koncerty, taneční a divadelní představení, filmové projekce, výstavy výtvarného umění a další tv...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Vyvýšené záhony krok za krokem

jak na vyvysene zahony 200Vyvýšené záhony se v poslední době stávají trendem a přinášejí spoustu výhod. Díky novince z nakladatelství Kazda od Joachima Mayera o nich zjistíte vše potřebné.

 

...

Literatura

Poznejte 50 odstínů a chutí hantecu

50 odstinu hantecu hrbet200V Nakladatelství JOTA na začátku října vyšla hned dvojkniha zaměřená na hantec: 50 odstínů hantecu a 50 chutí hantecu. Vydejte se na exkurzi po tomto skvělém jazyce, i když nejste z Brna, bude vás to bavit.

...

Divadlo

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...

Film

Společenské vědy a audiovize

spol vedy audiovize perexNás nynější svět ovládají audiovizuální média: skrze filmy, televizi, internet či počítačové hry si utváříme představu o současnosti a poměrech v ní. Jenže fungování těchto médií lze zkou...