Prominentní vězni nacistického režimu

Prominentní vězni nacistického režimu

Tisk

V Hitlerove moci perexOrganizace SS držela v koncentračních táborech Sachsenhausen, Buchenwald a Dachau prominentní vězně nejen z Německa, ale i ze zahraničí. Pro tento účel se konfiskovaly také zámky i hotely, které sloužily jako příbytky pro tyto speciální vězně.

 


Mezi ně patřili například politici, vojáci, průmyslníci, duchovní i příslušníci. Našli se mezi nimi rovněž odpůrci režimu, například pastor Martin Niemöller, neúspěšný atentátník na Hitlera Georg Elser nebo bývalý rakouský kancléř Kurt Schuschnigg, Stalinův syn Jakov Džugašvili, jehož jeho otec odmítl vyměnit za německé rukojmí, nizozemský ministerský předseda Hendrik Coljins, regent Maďarského království Miklós Horthy, italská princezna Mafalda, belgický král Leopold III. i francouzský premiér Léon Blum.

Kniha německého novináře a publicisty
Knihu V Hitlerově moci napsal Volker Koop, německý novinář, historik, publicista a spisovatel, který od roku 1995 působí na volné noze. Napsal více než 30 knih literatury faktu, v nichž se věnuje převážně německým a evropským poválečným dějinám. Přednášel na univerzitách ve Freiburgu a v Paříži a momentálně žije v Berlíně.

Ne moc známá součást války
Na začátku knihy vás autor uvede do problematiky prominentních nacistických vězňů a poté následuje jedenáct kapitol, z nichž se každá věnuje určitému tématu. Dozvíte se například to, které německé elity skončily jako rukojmí SS, jak se do vazby dostal belgický král, kdo byli Hitlerovi „osobní vězni“ a které zámky, hotely a ostrov byly vybrány pro tuto kategorii vězňů. Knihu uzavírá závěrečná poznámka.

I když se jedná o naučnou literaturu, je styl psaní poutavý a čtivý. Autor svá tvrzení podporuje citacemi z různých dokumentů a nechybí ani černobílé fotografie. Protože je v knize zpracována ne moc známá součást druhé světové války, ocení ji zejména čtenáři, který se o toto historické období zajímají.

V Hitlerove moci

V HITLEROVĚ MOCI
Autor: Volker Koop
Originální název: In Hitlers Hand. Sonder – und Ehrenhäftlinge der SS
Žánr: naučná literatura
Překlad: Lubomír Košnar
Vydáno: Universum, 2020
Počet stran: 232

Hodnocení: 90 %

www.knizniklub.cz/knihy/523650-v-hitlerove-moci-zvlastni-a-cestni-veznove-nacistickeho-rezimu.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

sedlacek perex fotoO současné situaci v kultuře především v Domě kultury v Kroměříž vypráví v následujícím rozhovoru Mgr. Pavel Sedláček, který je ředitelem této instituce dva roky. „Především do mých představ a práce zásadně zasáhla covidová d...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Další Simpsonovské taškařice

simpsonovi komiksovy ulet 200Pětičlenná rodina, všichni vypadají, jako by měli žloutenku, otec je považován ve městě za největšího tupce a ožralu, hned po Barneym, jeho žena má nepřirozeně dlouhý modrý účes, starší d...


Literatura

Moudrost zvířat

moudrost zvirat200V únoru vydalo nakladatelství XYZ publikaci Virginie Morellové Moudrost zvířat s podtitulem Jak zvířata myslí a co cítí. Pojďme se tedy podívat pod pokličku experimentů a nahlédnout do tajemné zvířecí říše!

Divadlo

Divadlo MA v srpnu uvede premiéru a další inscenace na Letním divadle v Grébovce

Grotta200Premiéru komedie přímo stvořené pro letní scénu, ale i další inscenace uvede o srpnových večerech pražské Divadlo MA na Letním divadle v Grébovce. Od 1. do 26. srpna již potřetí nalezne své sezónní působiště ve venkovním prostoru Grotty a díky tomuto...

Film

Nebezpečně omamující jízda Rona Howarda

200rushNiki Lauda a James Hunt. Jména, která před pár dekádami vzbudily ve Formuli 1 takový rozruch, že si na své vzájemné rivalitě tito závodníci vystavili schody ke slávě, k níž se ale oba dostali úplně jinými cestami.

...