Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně
Kultura21.cz

Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

hotylek na islandu 200Hotýlek na Islandu je název páté knihy ze série Romantické útěky od autorky Julie Caplinové. Romantickou oddechovku vydalo nakladatelství Cosmopolis v říjnu roku 2020 a nebojte, poznáme svéráznou zemi a její obyvatele, dobré jídlo i dva adepty na lásku.


O autorce romancí

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance. V sérii Romantické útěky vyšly tyto knihy: Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži, Pláž v Chorvatsku.

„Vydejte se za polární září do země ohně a ledu…“

Setkáváme se s poněkud neurotickou Lucy, která trpí tím, že už delší dobu nemůže zakopnout o pořádnou práci. Nakonec je ochotna vzít cokoliv – a to ji dostane na místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu. Hotel zápasí hned s několika problémy, má špatné hodnocení na sociálních sítích a nechybí ani problémy s personálem. Vypadá to, jako by jí neustále někdo házel klacky pod nohy. Zvládne ukočírovat nečekané problémy a může věřit svým podřízeným? Pomocnou ruku jí podává její praktická asistentka Hekla, ale hlavně sympatický barman Alex. Vyklube se z jiskření něco víc?

O ledovém příběhu

Autorka točí ty samé ingredience, ale jde jí to od ruky, a pokud máte zájem o milé oddechové čtení, může vám to být celkem jedno. Protagonistka je trochu neurotická mladá žena, která utrpěla zklamání v lásce a jen tak někomu nevěří. Potkává prince na bílém koni, kterého už jsme mohli poznat v Cukrárně v Paříži, a i přes překážky nakonec vše dobře dopadne.
Moc se mi líbilo líčení exotického Islandu, hlavně nespoutané přírody, ale také jejich tradic a dokonce i povah místních lidí. Bylo to něco jiného, ale milého. Knihu doporučuji všem čtenářkám, které ocení příjemnou přímočarou love story s prvky humoru a dobrého jídla.

hotylek na islandu

Název: Hotýlek na Islandu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 5.
Žánr: román
Originální název: The Northern Lights Lodge (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020, paperback
Počet stran: 360
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.grada.cz/hotylek-na-islandu-11418/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Hana Hindráková: „Africká mentalita se od české velmi liší. Lidé žijí pro dnešní den a nepřemýšlejí nad tím, co bude v budoucnosti.“

200rozVyzpovídali jsme pro vás mladou spisovatelku Hanu Hindrákovou, která strávila nějaký čas v Keni a dokázala své zkušenosti zúročit ve dvou úspěšných knihách. V tomto rozhovoru nebude řeč jen o nich – zaměříme se i na její organizaci FAIR.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Bezlepkové pečení pro každého

bezlepkove peceni perexNakladatelství Esence vydalo půvabnou kuchařku zaměřenou na Bezlepkové pečení pro každého, která je plná velmi lákavých receptů na různé dobroty.

 


Literatura

Kvůli nebezpečnému vrahovi se má na pozoru celá společnost!

HP perMáme tu už třetí díl ze série knih o Harrym Potterovi, mladém čarodějném učni, jehož život se před poměrně krátkým časem zcela změnil. Nyní se už po třetí vydává do Bradavic, největší školy čar a kouzel, aby tak následoval své přátele Rona a Hermionu a pokr...

Divadlo

Parchant v klobouku, víc než „konverzačka“ v BuranTeatru v Brně

BT 2Už je to skoro zvyk. Profesionální divadelní soubor, kterému se říká Burani uvádí na jevišti pravidelně nové, často provokující díla ze světového repertoáru. Tak i divadelní hra pro pět herců, Parchant v klobouku, má zde českou premiéru.

...

Film

Městečko na dlani
ImageTragikomedie z válečných let vypráví o životě v městečku Rukapáně, kde pestrá sbírka postav řeší své každodenní starosti a hašteří se o to, kdo si koho vezme, zda bude víno na radnici zadarmo či zda bude ...