Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

Tisk

hotylek na islandu 200Hotýlek na Islandu je název páté knihy ze série Romantické útěky od autorky Julie Caplinové. Romantickou oddechovku vydalo nakladatelství Cosmopolis v říjnu roku 2020 a nebojte, poznáme svéráznou zemi a její obyvatele, dobré jídlo i dva adepty na lásku.


O autorce romancí

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance. V sérii Romantické útěky vyšly tyto knihy: Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži, Pláž v Chorvatsku.

„Vydejte se za polární září do země ohně a ledu…“

Setkáváme se s poněkud neurotickou Lucy, která trpí tím, že už delší dobu nemůže zakopnout o pořádnou práci. Nakonec je ochotna vzít cokoliv – a to ji dostane na místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu. Hotel zápasí hned s několika problémy, má špatné hodnocení na sociálních sítích a nechybí ani problémy s personálem. Vypadá to, jako by jí neustále někdo házel klacky pod nohy. Zvládne ukočírovat nečekané problémy a může věřit svým podřízeným? Pomocnou ruku jí podává její praktická asistentka Hekla, ale hlavně sympatický barman Alex. Vyklube se z jiskření něco víc?

O ledovém příběhu

Autorka točí ty samé ingredience, ale jde jí to od ruky, a pokud máte zájem o milé oddechové čtení, může vám to být celkem jedno. Protagonistka je trochu neurotická mladá žena, která utrpěla zklamání v lásce a jen tak někomu nevěří. Potkává prince na bílém koni, kterého už jsme mohli poznat v Cukrárně v Paříži, a i přes překážky nakonec vše dobře dopadne.
Moc se mi líbilo líčení exotického Islandu, hlavně nespoutané přírody, ale také jejich tradic a dokonce i povah místních lidí. Bylo to něco jiného, ale milého. Knihu doporučuji všem čtenářkám, které ocení příjemnou přímočarou love story s prvky humoru a dobrého jídla.

hotylek na islandu

Název: Hotýlek na Islandu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 5.
Žánr: román
Originální název: The Northern Lights Lodge (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020, paperback
Počet stran: 360
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.grada.cz/hotylek-na-islandu-11418/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Adam Pavlovčin (ADONXS): „Rád si před vystoupením čistím zuby“

Adam Pavlovcin200ADAM PAVLOVČIN alias ADONYX (adonys) zatím poslední ČeskoSlovenská SuperStar roku 2021, přichází s novým unikátním videoklipem a míří na jeden největších evropských festivalů.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Baletky v modrém
ImageLidské osudy dokážou být pěkně propletené. Blanka Kubešová to ví velmi dobře a její nový román na této spletitosti staví. Na spletitosti i náhodě. Sledujeme společně s ní osudy dvou třicátn...

Literatura

Kniha Kláry Kolouchové o zdolávání horských vrcholů, plnění snů a vlastní cestě

Nahore fouka perexPrvní Češka, která zdolala tři nejvyšší vrcholy světa – Mount Everest, Kančendžengu a K2, má spoustu elánu a chuť pořád něco podnikat. Před nedávnem jí vyšla kniha Nahoře fouká, inspirativní průvodce pro ženy, které chtějí jít vlastní...

Divadlo

Kdo natropí nejvíce hloupostí?

Eva perexDivadlo Na Fidlovačce frčí letošní sezonu na „prvorepublikové“ vlně, a tak není divu, že přidalo na svůj repertoár vedle britské konverzačky z 20. let i oblíbenou českou retro komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti

Film

DVD Zvonilka: Tajemství křídel

zvonilka magicbox 200Distribuční společnost Magic Box přináší na DVD další díl volné série Zvonilka s názvem Tajemství křídel. Studio Disney se opět zaměřilo na dívčí publikum a připravilo pro ně ...