Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

Nechte se pohltit romantickým útěkem do země ledu a ohně

hotylek na islandu 200Hotýlek na Islandu je název páté knihy ze série Romantické útěky od autorky Julie Caplinové. Romantickou oddechovku vydalo nakladatelství Cosmopolis v říjnu roku 2020 a nebojte, poznáme svéráznou zemi a její obyvatele, dobré jídlo i dva adepty na lásku.


O autorce romancí

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance. V sérii Romantické útěky vyšly tyto knihy: Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu, Cukrárna v Paříži, Pláž v Chorvatsku.

„Vydejte se za polární září do země ohně a ledu…“

Setkáváme se s poněkud neurotickou Lucy, která trpí tím, že už delší dobu nemůže zakopnout o pořádnou práci. Nakonec je ochotna vzít cokoliv – a to ji dostane na místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu. Hotel zápasí hned s několika problémy, má špatné hodnocení na sociálních sítích a nechybí ani problémy s personálem. Vypadá to, jako by jí neustále někdo házel klacky pod nohy. Zvládne ukočírovat nečekané problémy a může věřit svým podřízeným? Pomocnou ruku jí podává její praktická asistentka Hekla, ale hlavně sympatický barman Alex. Vyklube se z jiskření něco víc?

O ledovém příběhu

Autorka točí ty samé ingredience, ale jde jí to od ruky, a pokud máte zájem o milé oddechové čtení, může vám to být celkem jedno. Protagonistka je trochu neurotická mladá žena, která utrpěla zklamání v lásce a jen tak někomu nevěří. Potkává prince na bílém koni, kterého už jsme mohli poznat v Cukrárně v Paříži, a i přes překážky nakonec vše dobře dopadne.
Moc se mi líbilo líčení exotického Islandu, hlavně nespoutané přírody, ale také jejich tradic a dokonce i povah místních lidí. Bylo to něco jiného, ale milého. Knihu doporučuji všem čtenářkám, které ocení příjemnou přímočarou love story s prvky humoru a dobrého jídla.

hotylek na islandu

Název: Hotýlek na Islandu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 5.
Žánr: román
Originální název: The Northern Lights Lodge (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020, paperback
Počet stran: 360
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.grada.cz/hotylek-na-islandu-11418/


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Ondřej Müller: příběh Harryho Pottera považuji za uzavřený, ale moc by mě zajímaly osudy některých dalších postav

HP 200Před slušnou řádkou let se stal Ondřej Müller objevitelem Harryho Pottera pro český knižní trh. Jak to tenkrát celé probíhalo, se dozvíte z následujícího rozhovoru.

 

...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...

Čtěte také...

Jubilejní pohádkové Mýty 10 představují Dobrého prince

myty200Továrna na komiksy Crew nám v říjnu přinesla přímo pohádkový poklad – již desátý díl komiksové série Mýty, tentokráte s podtitulem Dobrý princ. Pořádná porce jedné z nejlepších komiksových sérií, co u nás nyní vychází, se zaměří na poměrně nenápadnou, ...


Literatura

Je záhodno se přimlouvat za dnešní dobu?

burian primluva za dnesni dobu 200Hektická doba, celý den v poklusu, v hlavě jen pracovní záležitosti, tak vypadá život mnohých z nás. Tak nějak se vytrácí čas se pozastavit nad věcmi a jevy, které nás obklopují, vytvářejí kulisy naše...

Divadlo

Na podzim do divadla: Ošklivec

2d3c94dbbe2fd3850b9978cd5b0534f6O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte. Tentokrát vás zveme na Ošklivce do olomouckého Divadla Tramta...

Film

Všichni to vědí!

vsichni-to-vedi perex
Krásná Laura přijíždí do rodného Španělska na svatbu své sestry. Moc se jí tam ale nechce. Ona a ostatní hosté mají mezi sebou hned několik nevyřízených záležitostí a svatba není zrovna ideální příležitostí na vyrovnávání...