Romantický útěk do Cukrárny v Paříži
Kultura21.cz

Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

cukrarna v parizi 200V listopadu 2019 vyšla další kniha autorky romantických příběhů Julie Caplinové, která nás tentokrát zavane do města lásky, do Paříže. Budeme hýčkat chuťové pohárky a mlsat sladkosti a zároveň sledovat příběh mladé Niny, která se teprve hledá.


Pár slov k autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Romantická cukrárna čeká na své objevení…“

Cukrárna v Paříži představuje novou hrdinku Ninu Hadleyovou, kterou jsme neměli možnost potkat v předešlých příbězích autorky. Nině bude pomalu třicet let a stále neví, co by v životě chtěla dělat. Vyzkoušela už celou škálu povolání, ale nic pro ni nebylo to pravé, u ničeho nevydržela. Nyní pracuje jako servírka, ale kvůli uzavření restaurace se rozhodne na dva měsíce odcestovat do Paříže, vypomoct s cukrářskými kurzy pro amatéry a sama se něco naučit. Tyto kurzy pořádá nejlepší kamarád jeho bratra Nicka, profesionální šéfkuchař Sebastian, kterému štěstí nepřálo, zlomil si nohu, a tudíž potřebuje pomoc. Nina do něj byla před lety zamilovaná, ale nějak to nedopadlo. V Paříži se pokusí objevit taje cukrářské profese, zachránit kdysi vyhlášenou, ale nyní zapadlou cukrárnu před zavřením a najít svou cestu ke štěstí. Při tom ji bude provázet jak rodina, tak hlavně noví přátelé, které zde potká.

Pár slov k hrdince

Kromě podmanivé atmosféry nádherné Paříže a detailního popisu cukrářských dobrůtek stojí kniha na hrdinech. Hlavní protagonistka je ale na facku tím, jak se občas chová jak rozmazlené malé dítě. Dobrá, Nina neví, co chce v životě dělat a je pro ni těžké se prosadit v rodině, kde je nejmladší a má tři ochranářské bratry. Nějak ale nepobírám, že skoro deset let touží po chlápkovi a nic s tím nedělala. Taky je ufňukaná a tvrdohlavá, prostě na ránu. Na druhou stranu ale nemůžu popřít, že je starostlivá a pracovitá, prostě si dokáže máknout.

Doporučení?

Pokud máte rádi atmosféru kouzelné Francie, rádi mlsáte a odpočíváte u slaďáren, pak je Cukrárna v Paříži oddechové čtení přesně pro vás. Mně tady nesedlo hlavní duo, nějak jsem necítila, že jde o lásku jako trám, ale každý to vidí a hlavně vnímá jinak. Doporučuji jako poklidné čtení pro relax.

cukrarna v parizi

Název: Cukrárna v Paříži
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 3.
Žánr: román
Originální název: The Little Paris Patisserie (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/cukrarna-v-parizi-11058/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Jiří Holub: Lenošení jsem dovedl k dokonalosti!

proste200Přinášíme rozhovor se spisovatelem na žánrovém pomezí - Jiřím Holubem.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Fejetony s příchutí Británie: Mé anglické sezony

me anglicke sezony 200Po roce od vydání prvotiny fejetonů Anglické listí aneb Coolturní šok české autorky Aleny Damijo přináší nakladatelství Ikar druhý spis fejetonů s názvem Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka. Tentokrát nabízí bližš...


Literatura

Nechte GPS doma a orientujte se pomocí přírody

orientace v prirode 200Nakladatelství Grada vydalo knihu zakladatele školy orientace v přírodě Tristana Gooleyho Orientace v přírodě s podtitulem znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou. Objevte ho i vy.

...

Divadlo

Strach jíst duši (Angst essen Seele auf ) Premiéra v divadle Reduta v Brně

Strach jist dusi perexPodtitul opravdu zajímavého díla zni: Romantická kabaretní komedie s pohádkovými rysy, s Ivanou Hloužkovou a Romanem Blumaierem v hlavních rolích!

...

Film

Recenze: Prázdniny v Provence

prazdniny v provence200Tento film vypráví o trojici muzikantů, již znechucených povinností ustavičně vystupovat, kteří se jednoho dne sbalí a prchnou do slunné Provence k tetě jednoho z nich. Záhy vplují do malé české komunity, která se ve francou...