Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

cukrarna v parizi 200V listopadu 2019 vyšla další kniha autorky romantických příběhů Julie Caplinové, která nás tentokrát zavane do města lásky, do Paříže. Budeme hýčkat chuťové pohárky a mlsat sladkosti a zároveň sledovat příběh mladé Niny, která se teprve hledá.


Pár slov k autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Romantická cukrárna čeká na své objevení…“

Cukrárna v Paříži představuje novou hrdinku Ninu Hadleyovou, kterou jsme neměli možnost potkat v předešlých příbězích autorky. Nině bude pomalu třicet let a stále neví, co by v životě chtěla dělat. Vyzkoušela už celou škálu povolání, ale nic pro ni nebylo to pravé, u ničeho nevydržela. Nyní pracuje jako servírka, ale kvůli uzavření restaurace se rozhodne na dva měsíce odcestovat do Paříže, vypomoct s cukrářskými kurzy pro amatéry a sama se něco naučit. Tyto kurzy pořádá nejlepší kamarád jeho bratra Nicka, profesionální šéfkuchař Sebastian, kterému štěstí nepřálo, zlomil si nohu, a tudíž potřebuje pomoc. Nina do něj byla před lety zamilovaná, ale nějak to nedopadlo. V Paříži se pokusí objevit taje cukrářské profese, zachránit kdysi vyhlášenou, ale nyní zapadlou cukrárnu před zavřením a najít svou cestu ke štěstí. Při tom ji bude provázet jak rodina, tak hlavně noví přátelé, které zde potká.

Pár slov k hrdince

Kromě podmanivé atmosféry nádherné Paříže a detailního popisu cukrářských dobrůtek stojí kniha na hrdinech. Hlavní protagonistka je ale na facku tím, jak se občas chová jak rozmazlené malé dítě. Dobrá, Nina neví, co chce v životě dělat a je pro ni těžké se prosadit v rodině, kde je nejmladší a má tři ochranářské bratry. Nějak ale nepobírám, že skoro deset let touží po chlápkovi a nic s tím nedělala. Taky je ufňukaná a tvrdohlavá, prostě na ránu. Na druhou stranu ale nemůžu popřít, že je starostlivá a pracovitá, prostě si dokáže máknout.

Doporučení?

Pokud máte rádi atmosféru kouzelné Francie, rádi mlsáte a odpočíváte u slaďáren, pak je Cukrárna v Paříži oddechové čtení přesně pro vás. Mně tady nesedlo hlavní duo, nějak jsem necítila, že jde o lásku jako trám, ale každý to vidí a hlavně vnímá jinak. Doporučuji jako poklidné čtení pro relax.

cukrarna v parizi

Název: Cukrárna v Paříži
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 3.
Žánr: román
Originální název: The Little Paris Patisserie (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/cukrarna-v-parizi-11058/


 

PřihlášeníSoutěže

Sny se mi plní, říká Taťána Kročková, autorka knihy Tajemství snů a jak ho rozluštit

Zatímco její první kniha se jmenuje Tajemství snů a jak ho rozluštit, která vyšla v minulých dnech, její další připravovanou publikací by měl být tentokrát - román. To o sobě v následujícím rozhovoru prozradila Taťána Kročková, zástupkyně šéfredaktorky serveru Kultura 21. Celé povídání se ale netočí jen kolem nové knihy o snech, ale také o kultuře jako takové, o zálibách, vášních či o tom, jak moc jí vyhovuje vesnický způsob života.

Písně Hany Zagorové jsou říší bez hranic

Bohatý průřez nabízí kolekce písní Hany Zagorové z let 1968 až 2020. Skladby jsou řazeny chronologicky podle let a na šesti cédéčcích je jich sto dvacet. Vedle notoricky známých hitů tam lze najít i vyložené perličky.
Supraphon
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Vzdušná akrobatka Šárka: „Je to přímo nebeský zážitek, když jste vzhůru nohama zavěšení a pozorujete krásu přírody“

200rozK rozhovoru jsme si přizvali Bc. Šárku Bílou, lektorku a akrobatku z Pardubic, která se již několik let věnuje vzdušné akrobacii. Co aerial dance přesně znamená, co je k němu potřeba a kde jej můžete vidět nebo začít praktikovat? To a mnohem více nalezne...

Hledat

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...

Čtěte také...

Dvojrecenze - Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jones 200

Jedna kniha, dvě redaktorky, dva různé pohledy na stejnou věc. Jak moc se liší jejich názory na světový bestseller s názvem Bri...


Literatura

Synové a vojáci - Neznámý příběh z druhé světové války

synovevojaci perexPsal se rok 1942. Americká armada nasadila do boje proti nacistickému Německu dva tisíce vojáků židovského původu. Tito speciálně trénovaní vojáci byli známí jako Ritchie Boys a využívali znalosti němčiny k efekti...

Divadlo

Michelangelo Buonarroti premiérově v Divadle Viola – novinku uvidí diváci poprvé online!

Viola perexV pondělí 4. května od 20h nabídne internetová televize Mall.tv exkluzivně záznam představení z Divadla Viola Michelangelo: mramorová horečka. Novinka na repertoáru byla původně ohlášena na duben, ...

Film

Dětská hra 2 je plná veselého zabíjení

detska hra2 plakat 200Film Dětská hra 2 (1990) je horor ze staré školy. Upřímný malý chlapec si chce hrát a užívat života, když najednou se mu do cesty připlete panenka očarovaná kouzly Voodoo. Něco podobného se může stát každému ...