Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

Romantický útěk do Cukrárny v Paříži

Tisk

cukrarna v parizi 200V listopadu 2019 vyšla další kniha autorky romantických příběhů Julie Caplinové, která nás tentokrát zavane do města lásky, do Paříže. Budeme hýčkat chuťové pohárky a mlsat sladkosti a zároveň sledovat příběh mladé Niny, která se teprve hledá.


Pár slov k autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Romantická cukrárna čeká na své objevení…“

Cukrárna v Paříži představuje novou hrdinku Ninu Hadleyovou, kterou jsme neměli možnost potkat v předešlých příbězích autorky. Nině bude pomalu třicet let a stále neví, co by v životě chtěla dělat. Vyzkoušela už celou škálu povolání, ale nic pro ni nebylo to pravé, u ničeho nevydržela. Nyní pracuje jako servírka, ale kvůli uzavření restaurace se rozhodne na dva měsíce odcestovat do Paříže, vypomoct s cukrářskými kurzy pro amatéry a sama se něco naučit. Tyto kurzy pořádá nejlepší kamarád jeho bratra Nicka, profesionální šéfkuchař Sebastian, kterému štěstí nepřálo, zlomil si nohu, a tudíž potřebuje pomoc. Nina do něj byla před lety zamilovaná, ale nějak to nedopadlo. V Paříži se pokusí objevit taje cukrářské profese, zachránit kdysi vyhlášenou, ale nyní zapadlou cukrárnu před zavřením a najít svou cestu ke štěstí. Při tom ji bude provázet jak rodina, tak hlavně noví přátelé, které zde potká.

Pár slov k hrdince

Kromě podmanivé atmosféry nádherné Paříže a detailního popisu cukrářských dobrůtek stojí kniha na hrdinech. Hlavní protagonistka je ale na facku tím, jak se občas chová jak rozmazlené malé dítě. Dobrá, Nina neví, co chce v životě dělat a je pro ni těžké se prosadit v rodině, kde je nejmladší a má tři ochranářské bratry. Nějak ale nepobírám, že skoro deset let touží po chlápkovi a nic s tím nedělala. Taky je ufňukaná a tvrdohlavá, prostě na ránu. Na druhou stranu ale nemůžu popřít, že je starostlivá a pracovitá, prostě si dokáže máknout.

Doporučení?

Pokud máte rádi atmosféru kouzelné Francie, rádi mlsáte a odpočíváte u slaďáren, pak je Cukrárna v Paříži oddechové čtení přesně pro vás. Mně tady nesedlo hlavní duo, nějak jsem necítila, že jde o lásku jako trám, ale každý to vidí a hlavně vnímá jinak. Doporučuji jako poklidné čtení pro relax.

cukrarna v parizi

Název: Cukrárna v Paříži
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 3.
Žánr: román
Originální název: The Little Paris Patisserie (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/cukrarna-v-parizi-11058/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Renata Štulcová je od dětství jazykový nadšenec a miluje češtinu

renata stulcovaS Renatou Štulcovou jsme se poprvé setkaly v roce 2003. Strávily jsme spolu pěkné dopoledne na besedě s dětmi. Zrovna jí vyšla první kniha Nemetonburk aneb Tajemství ve skále. Renata malovala dětem lab...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Jan van Helsing: Kniha za milion

kniha za milion200Autor je znám svými kontraverzními názvy, postoji a senzacechtivými titulky. Umí věci vzít pořádně od podlahy a tady to vzal přímo od zlaté podlahy. Elity světa, vlastnící největší bohatství na světě, prý znají tato pravidla. Neml...


Literatura

Děsivější než bomby pršící z nebe je žena v černém

zena 200Píše se rok 1940. Skupina školáků se dvěma učitelkami prchá do bezpečí z německými bombami trýzněného Londýna. Utíkají před nálety a měli by najít útočiště v Domě u Úhořího močálu. Je sice zpustlý, ale měl by být daleko od zkázy pršící z nebe. Rázná ...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Dny evropského filmu přece jen začnou

def logoCovidová epidemie zavinila úplné zrušení některých kulturních akcí (např. karlovarského festivalu), jiné byly odloženy na příhodnější dobu. To se mimo jiné týká rovněž DNŮ EVROPSKÉHO FILMU. Uskuteční se v náhradním termínu (pokud nákaza znovu nenabude...