Sakra čakra: Nebe nebo

Sakra čakra: Nebe nebo

Tisk

nebe nebo 200V nakladatelství Pointa vyšla velmi zajímavá kniha Petra Neckáře s názvem Nebe nebo.

 

 Kniha mě zaujala ukázkou, kde byly hrdinovy myšlenky připodobněny k plavajícím akvarijním rybičkám. Když jsem si v anotaci našla spojení sakra čakra, věděla jsem, že si Nebe nebo musím přečíst!

Hlavní hrdinou je obchodník s uměním a výherce vysoké částky v pokeru, Jobbi. Ten chce v životě pokoj, klid, lásku a nerušit. Touží také po nějaké hormonálně harmonické, mentálně vyvážené ženě. Do cesty se mu připlétá kosmická Maya, která se stává jeho průvodkyní. Vše však není tak jednoduché, on se dostává na černou listinu a málem umírá. Musí tak začít znova a následně se dostává do velmi netradičního prostředí.

„Aspoň by jeho rybičky netrpěly přehnanou samomluvou jako nyní. Horlivě diskutovaly. Jedny se snažily přesvědčit druhé, že se není čeho obávat. Zvláštní chvění na šourku ale jiného názoru, C žádném případě nedoporučovalo si nyní pohrávat se vzpomínkami na nahou a sténající Aiko. Akvárko však mělo vlastní rozum, a tak pár obrazů Jobbimu směle předhodilo.“ (str. 16)

Nebe nebo je velmi zvláštní knihou plnou hodně zajímavých, a především silných myšlenek. Když Jobbi hledá sám sebe, nebo tráví čas rozhovory s Majou a dalšími lidmi, čtenáři je jich spousta servírována. Osobně takové knihy nijak nevyhledávám, ale tady mi to vše sedělo a příběh jsem hltala. Podařilo se mi na něj naladit a nechávala jsem jej na sebe působit a plynout. Asi si to každý musí zažít. Já se nejen v závěru i dobře zasmála a musím říct, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Petr Neckář v současné době žije v Centru meditace a přírodního učení Sklenářka, kde poznává sám sebe a podporuje prostor pro spirituální praxi a společný rozvoj. Po rituálech se silnými přírodními psychedeliky je fascinován vědomím a kosmickou hrou, kterou sníme sami v sobě. Baví ho zkoumat podstatu reality a je velmi zaujat možnostmi toho, jak svým stavem bytí můžeme ovlivnit vlastní prožitky a jejich vnímání. Psaní mu poskytuje notnou dávku sebereflexe a možnost proměnit hlas v hlavě, který jede od rána do večera, v něco smysluplného.

nebe nebo

Nebe nebo
Autor: Petr Neckář
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320
Hodnocení: 80 %

https://pointa.cz/project/68882e61-3acf-11ea-854b-001dd8b72061


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

POKEC s Terezou Kostkovou a Liborem Boučkem

pokec 200Moderátorská esa Terezu Kostkovou a Libora Boučka veřejnost moc dobře zná. Co mají společného? Mají za sebou moderování velkých televizních show. Tereza bravurně uvedla (spolu s Markem Ebenem) StarDance…když hvězdy tančí, TýTý nebo Silvestr. Libor má v...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Připravte si doma nějaký luxusní dezert

moderni ceska cukrarina 200Nakladatelství Motto se chytilo příležitosti a v době slávy pořadu Peče celá země vydalo knihu jednoho z porotců – Josefa Maršálka. Jedná se o působivou kuchařku s názvem Moderní česká cukrařina.

...

Literatura

Postupte v angličtině na vyšší úroveň!

PE perexKniha Practise Your English. Tematická slovní zásoba je další v řadě učebnic, která nabízí prohloubení znalostí tentokrát pokročilejším studentům anglického jazyka, kteří bez problémů používají základní gramatiku a zvládají běžná konver...

Divadlo

Faust na deskách Buran Teatr v Brně

Faust 200Nejdřív několik základních informací:  BURANTEATR se zrodil v létě 2003 v hlavách dvojice studentů Divadelní fakulty JAMU Zetela a Jana Šotkovského – z potřeby realizovat své představy o divadelním provozu mimo existující divadla. Zakladatelé se tehd...

Film

Krvavý boj za skotskou svobodu

statecne srdceTěžký historický film Statečné srdce (1995) ztvárňuje něco, co je v období každé krize velmi aktuální. I když zabíjet není právě nejlepší řešení, můžeme se podívat, jak se daly řešit podobné problémy kdysi dávno.

...