Sakra čakra: Nebe nebo

Sakra čakra: Nebe nebo

Tisk

nebe nebo 200V nakladatelství Pointa vyšla velmi zajímavá kniha Petra Neckáře s názvem Nebe nebo.

 

 Kniha mě zaujala ukázkou, kde byly hrdinovy myšlenky připodobněny k plavajícím akvarijním rybičkám. Když jsem si v anotaci našla spojení sakra čakra, věděla jsem, že si Nebe nebo musím přečíst!

Hlavní hrdinou je obchodník s uměním a výherce vysoké částky v pokeru, Jobbi. Ten chce v životě pokoj, klid, lásku a nerušit. Touží také po nějaké hormonálně harmonické, mentálně vyvážené ženě. Do cesty se mu připlétá kosmická Maya, která se stává jeho průvodkyní. Vše však není tak jednoduché, on se dostává na černou listinu a málem umírá. Musí tak začít znova a následně se dostává do velmi netradičního prostředí.

„Aspoň by jeho rybičky netrpěly přehnanou samomluvou jako nyní. Horlivě diskutovaly. Jedny se snažily přesvědčit druhé, že se není čeho obávat. Zvláštní chvění na šourku ale jiného názoru, C žádném případě nedoporučovalo si nyní pohrávat se vzpomínkami na nahou a sténající Aiko. Akvárko však mělo vlastní rozum, a tak pár obrazů Jobbimu směle předhodilo.“ (str. 16)

Nebe nebo je velmi zvláštní knihou plnou hodně zajímavých, a především silných myšlenek. Když Jobbi hledá sám sebe, nebo tráví čas rozhovory s Majou a dalšími lidmi, čtenáři je jich spousta servírována. Osobně takové knihy nijak nevyhledávám, ale tady mi to vše sedělo a příběh jsem hltala. Podařilo se mi na něj naladit a nechávala jsem jej na sebe působit a plynout. Asi si to každý musí zažít. Já se nejen v závěru i dobře zasmála a musím říct, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Petr Neckář v současné době žije v Centru meditace a přírodního učení Sklenářka, kde poznává sám sebe a podporuje prostor pro spirituální praxi a společný rozvoj. Po rituálech se silnými přírodními psychedeliky je fascinován vědomím a kosmickou hrou, kterou sníme sami v sobě. Baví ho zkoumat podstatu reality a je velmi zaujat možnostmi toho, jak svým stavem bytí můžeme ovlivnit vlastní prožitky a jejich vnímání. Psaní mu poskytuje notnou dávku sebereflexe a možnost proměnit hlas v hlavě, který jede od rána do večera, v něco smysluplného.

nebe nebo

Nebe nebo
Autor: Petr Neckář
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320
Hodnocení: 80 %

https://pointa.cz/project/68882e61-3acf-11ea-854b-001dd8b72061


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Pro skupinu Flattus je Sunday Music Jam srdcovka!

flattus 200Skupina Flattus vystoupí na začátku září na akci Sunday Music Jam. Co plánují a jak se jim vede se dozvíte v tomto rozhovoru.

...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

Kouzlo starého antikvariátu

okamik uvodka„Máte srdce z papíru,“ řekla. „Voda ho může rozpustit. Země ho může pohřbít. Vítr ho může odvanout.“ Shelly Kingová ve své prvotině Okamžik všeho popsala kouzelný svět starého zaprášeného antikvariátu, ve kterém se dají najít opravdové poklady...


Literatura

Sny a podsvětí podle Jamese Hillmana

Hillman (2)

Pokud znáte amerického jungiánského psychologa Jamese Hillmana, pak bude tato nově vydaná kniha Sny a podsvětí z nakladatelství Portál pro vás opravdovou lahůdkou. Pokud jej neznáte, ale zajímáte se o Jungovu p...

Divadlo

Homo eroticus - zajímavý projekt brněnského divadla Buran Teatr

Homo eroticus 2Koncem září uvedlo profesionální divadlo plné mladých lidí erotickou baladu Homo eroticus, aneb láska v době těla. Režisérka Gabriela Ženatá spolu s týmem realizátorů vytvořili férii, složenou z několika obrazů, ve kterých se bez obalu ...

Film

Dokáže jeden muž zvládnout tři děti?

martin venuse perexŘíká se, že žena vydrží víc než člověk. Jak si tedy povede celý měsíc průměrný muž v ženské úloze a zda se potvrdí zažitá fráze, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, se dozvíte v romantické komedii Jiřího Chlumského Martin a ...