Sakra čakra: Nebe nebo

Sakra čakra: Nebe nebo

Tisk

nebe nebo 200V nakladatelství Pointa vyšla velmi zajímavá kniha Petra Neckáře s názvem Nebe nebo.

 

 Kniha mě zaujala ukázkou, kde byly hrdinovy myšlenky připodobněny k plavajícím akvarijním rybičkám. Když jsem si v anotaci našla spojení sakra čakra, věděla jsem, že si Nebe nebo musím přečíst!

Hlavní hrdinou je obchodník s uměním a výherce vysoké částky v pokeru, Jobbi. Ten chce v životě pokoj, klid, lásku a nerušit. Touží také po nějaké hormonálně harmonické, mentálně vyvážené ženě. Do cesty se mu připlétá kosmická Maya, která se stává jeho průvodkyní. Vše však není tak jednoduché, on se dostává na černou listinu a málem umírá. Musí tak začít znova a následně se dostává do velmi netradičního prostředí.

„Aspoň by jeho rybičky netrpěly přehnanou samomluvou jako nyní. Horlivě diskutovaly. Jedny se snažily přesvědčit druhé, že se není čeho obávat. Zvláštní chvění na šourku ale jiného názoru, C žádném případě nedoporučovalo si nyní pohrávat se vzpomínkami na nahou a sténající Aiko. Akvárko však mělo vlastní rozum, a tak pár obrazů Jobbimu směle předhodilo.“ (str. 16)

Nebe nebo je velmi zvláštní knihou plnou hodně zajímavých, a především silných myšlenek. Když Jobbi hledá sám sebe, nebo tráví čas rozhovory s Majou a dalšími lidmi, čtenáři je jich spousta servírována. Osobně takové knihy nijak nevyhledávám, ale tady mi to vše sedělo a příběh jsem hltala. Podařilo se mi na něj naladit a nechávala jsem jej na sebe působit a plynout. Asi si to každý musí zažít. Já se nejen v závěru i dobře zasmála a musím říct, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Petr Neckář v současné době žije v Centru meditace a přírodního učení Sklenářka, kde poznává sám sebe a podporuje prostor pro spirituální praxi a společný rozvoj. Po rituálech se silnými přírodními psychedeliky je fascinován vědomím a kosmickou hrou, kterou sníme sami v sobě. Baví ho zkoumat podstatu reality a je velmi zaujat možnostmi toho, jak svým stavem bytí můžeme ovlivnit vlastní prožitky a jejich vnímání. Psaní mu poskytuje notnou dávku sebereflexe a možnost proměnit hlas v hlavě, který jede od rána do večera, v něco smysluplného.

nebe nebo

Nebe nebo
Autor: Petr Neckář
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320
Hodnocení: 80 %

https://pointa.cz/project/68882e61-3acf-11ea-854b-001dd8b72061


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arogance u mého focení nemá žádnou šanci

Spingl 200Davida Spingla (29) uchvátilo focení již při studiu na střední škole. Se svými kolegy se spolupodílí na projektu „Proč ne...?“, ve kterém fotí zajímavé tváře neznámých lidí na ulici. Tématem jeho nynějšího focení je „street swag“. Čím ho modelka zauj...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Anděl mu zabil rodiče před očima

letnideti perAgentka Ramirezová najde na verandě svého domu chlapce. Je celý od krve, svírá plyšového medvídka a mluví o tom, že mu anděl před očima zavraždil rodiče. Místo toho, aby zabil i jeho, odvedl ho na bezpečné místo. Jeví známky týrání, které s vraž...


Literatura

Jedním dechem s Jitkou Zelenkovou

JZelenkova perexedním dechem. Přesně tak se čte knížka Jaroslava Kříženeckého a Jana Adama Jitka Zelenková - Sem tam. Pokud máte tuto zpěvačku rádi a navíc jste na ni „vyrůstali“, promítnete si všechno - kdy jste dostali její první gramofonovou desku, ...

Divadlo

Hosté v zajetí „dobrých“ mravů

Slavnost 200Upřímnost nebo takt. Rozhodně hlavně neurazit.  Za každou cenu stát za svým názorem nebo být součástí stáda a myslet si své pouze pro sebe? Podobné otázky si vzali na paškál tvůrci z pražského Studia Hrdinů a pohráli si s původním scénářem česk...

Film

Tlusté časopisy Kino-ikon a Iluminace opravdu existují

casop200Snad ke každému vědeckému oboru existují více či méně tlusté časopisy veskrze odborné, laickému čtenáři obtížně přístupné - a to jak zveřejňovanými texty, tak sehnatelností. Rovněž filmoznalci vydávají takové tiskoviny - na Slovensku je to Kino-ikon, u ...