Sakra čakra: Nebe nebo
Kultura21.cz

Sakra čakra: Nebe nebo

nebe nebo 200V nakladatelství Pointa vyšla velmi zajímavá kniha Petra Neckáře s názvem Nebe nebo.

 

 Kniha mě zaujala ukázkou, kde byly hrdinovy myšlenky připodobněny k plavajícím akvarijním rybičkám. Když jsem si v anotaci našla spojení sakra čakra, věděla jsem, že si Nebe nebo musím přečíst!

Hlavní hrdinou je obchodník s uměním a výherce vysoké částky v pokeru, Jobbi. Ten chce v životě pokoj, klid, lásku a nerušit. Touží také po nějaké hormonálně harmonické, mentálně vyvážené ženě. Do cesty se mu připlétá kosmická Maya, která se stává jeho průvodkyní. Vše však není tak jednoduché, on se dostává na černou listinu a málem umírá. Musí tak začít znova a následně se dostává do velmi netradičního prostředí.

„Aspoň by jeho rybičky netrpěly přehnanou samomluvou jako nyní. Horlivě diskutovaly. Jedny se snažily přesvědčit druhé, že se není čeho obávat. Zvláštní chvění na šourku ale jiného názoru, C žádném případě nedoporučovalo si nyní pohrávat se vzpomínkami na nahou a sténající Aiko. Akvárko však mělo vlastní rozum, a tak pár obrazů Jobbimu směle předhodilo.“ (str. 16)

Nebe nebo je velmi zvláštní knihou plnou hodně zajímavých, a především silných myšlenek. Když Jobbi hledá sám sebe, nebo tráví čas rozhovory s Majou a dalšími lidmi, čtenáři je jich spousta servírována. Osobně takové knihy nijak nevyhledávám, ale tady mi to vše sedělo a příběh jsem hltala. Podařilo se mi na něj naladit a nechávala jsem jej na sebe působit a plynout. Asi si to každý musí zažít. Já se nejen v závěru i dobře zasmála a musím říct, že jsem dlouho nic takového nečetla.

Petr Neckář v současné době žije v Centru meditace a přírodního učení Sklenářka, kde poznává sám sebe a podporuje prostor pro spirituální praxi a společný rozvoj. Po rituálech se silnými přírodními psychedeliky je fascinován vědomím a kosmickou hrou, kterou sníme sami v sobě. Baví ho zkoumat podstatu reality a je velmi zaujat možnostmi toho, jak svým stavem bytí můžeme ovlivnit vlastní prožitky a jejich vnímání. Psaní mu poskytuje notnou dávku sebereflexe a možnost proměnit hlas v hlavě, který jede od rána do večera, v něco smysluplného.

nebe nebo

Nebe nebo
Autor: Petr Neckář
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320
Hodnocení: 80 %

https://pointa.cz/project/68882e61-3acf-11ea-854b-001dd8b72061


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Seznamte se se slackline a gibbonem Markem Smolkou!

slackline smolka200Marek Smolka je členem českého národního týmu Gibbon Slacklines a jedním z organizátorů soutěží tohoto mladého dynamického sportu. Jedná se o balancování, chození, trikování a freestyle na natažen...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Letem českým módním světem
4010 hKoncem minulého roku se na trhu objevila skvělá výpravná obrazová publikace sledující vývoj módy v Československu mezi lety 1948 až 1989 v politickém a sociálním kontextu.
...

Literatura

Siri Pettersen - Plíseň

plisenDruhý díl ze série Havraní kruhy byl vyhlížen nejen jejími nadšenými fanoušky, ale i tvrdými kritiky. Norská spisovatelka Siri Pettersen navštívila v roce 2016 i pražský Svět knihy, čímž se toto očekávaní zvětšilo. Plíseň je konečně tady a jedná se o ještě ...

Divadlo

Pérka, drátky, kolečka: Dvě sestry, jedna role, jeden muž

Pérky, drátky, kolečkaSpolečenský román o herečce, která hledá opět cestu ke své sestře, vás zatáhne do divadelního prostředí a dotkne se jak sourozenecké rivality, tak také sesterské lásky. Ústředním motivem knihy pln...

Film

Kniha o pozapomenutém proklatci nové vlny

nemec perexJan Bernard patří k význačným filmovým badatelům, spojeným zejména s pražskou FAMU, kde byl během 90. let děkanem. Zabývá se jak teoretickými otázkami, tak zkoumáním tvorby významných režisérů (Pier Paolo Pasolin...