České krimi překvápko: Stvůra

České krimi překvápko: Stvůra

Tisk

stvura 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr detektivní příběh stvůra od nové české autorky Kristýny Trpkové. Zaujal mě přebal knihy, ale její obsah mě naprosto pohltil a udivil – samozřejmě pouze v dobrém slova smyslu. Ráda bych na čtení navnadila i vás!


Na tuto debutantku pozor

Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, také ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Na kontě má i knihu Rozsudek smrti, taktéž z tohoto roku.

Jedno malé městečko. Dvě brutální vraždy.

V městu Holice nedaleko Pardubic je nalezeno mrtvé a znetvořené tělo mladé dívky. Vyšetřování vede mladá a ambiciózní komisařka Laura Linhartová, spolu v tandemu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavního podezřelého vyčíhnou rychle, ale je to až příliš jednoduché, aby viníkem byl muž nedávno usvědčený z velmi podobné vraždy. Tým kriminalistů bude mít plné ruce práce a nás čeká řada nečekaných zvratů a napínavých překvapení.

Zločin, pilná práce a vztahy

Brutální zločin, který nejde jen tak rozmotat a cesta k odhalení pachatele není přímočará a z českého prostředí? Navíc od autorky, která svou spisovatelskou kariéru teprve rozjíždí? No bravo! Máme tady mravenčí policejní práci, rozpitvanou do puntíku a neotřelé charaktery vyšetřovatelů, jež pojí dávná historie. Hned bych si přečetla druhý díl a pevně věřím, že autorka na těchto hrdinech postaví celou sérii!

Stvůra představuje známé prostředí českého městečka, které je šokováno nelidskou vraždou mladinké dívky a podle mého laického uvažování realisticky popisuje práci policie. Do toho neústupná hrdinka, které i přes její vrtochy fandíte, pro mě vytváří prostředí ideální detektivky. Tak zkuste i vy dát šanci začínající autorce, vyplatí se to!

stvura

Název: Stvůra
Autor: Kristýna Trpková
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 352
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/stvura/kniha/14141/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Martin Procházka: „Kluci z Dymytry jsou strašně pohodoví“

martin prochazka 200Jaké je jezdit celou tour s Dymytry a dělat jim neoficiálního fotografa? Jak se k tomu může člověk dostat? To vše a mnohem víc nám pověděl Martin Procházka, který má vášeň a cit pro focení i rockovou muziku jednoduše v genech. Po...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Když detektivkářka Hrubešová uslyší to, co slyšet neměla...

Posledni pozdrav perexVe svém novém detektivním románu Jitka Ludvíková nemění osvědčenou strukturu – amatérský pátrač (přehnaně zvědavá spisovatelka Hrubešová) se plete do oficiálního vyšetřování. Autorka uvádí na scénu kriminalisty hned dva ...


Literatura

Kdo si prdnul u dvora

Kdo si prdnulNakladatelství HOST přináší dětským čtenářům knihu s poněkud provokativním názvem Kdo si prdnul u dvora.  Autorem publikace je přední český flatulolog doc. MUDr. Jonáš Ovanul, CSc., který si dal za cíl popularizovat bádání flatulologie. Knížečk...

Divadlo

Teror. Dechberoucí soudní proces v divadle Reduta v Brně

brno perexFerdinand von Schirach (narozen v roce 1964) je berlínský advokát, spisovatel  a dramatik. Jeho romány „Pád Collini“ a „Tabu“ jsou prodávány v milionech, jsou to dnes už mezinárodní bestsellery, publikované ve více než 40 z...

Film

Svou kariéru, která měla na začátku mezinárodní lesk, bral herec Ivan Palúch s nadhledem

ivan paluch perexByl jen jeden slovenský herec, který v roce 1969 kráčel na festivalu v Cannes po červeném koberci a který tam byl tehdy zastoupen hned třemi filmy - českým snímkem Markéta Lazarová, kde měl roli A...