České krimi překvápko: Stvůra

České krimi překvápko: Stvůra

stvura 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr detektivní příběh stvůra od nové české autorky Kristýny Trpkové. Zaujal mě přebal knihy, ale její obsah mě naprosto pohltil a udivil – samozřejmě pouze v dobrém slova smyslu. Ráda bych na čtení navnadila i vás!


Na tuto debutantku pozor

Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, také ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Na kontě má i knihu Rozsudek smrti, taktéž z tohoto roku.

Jedno malé městečko. Dvě brutální vraždy.

V městu Holice nedaleko Pardubic je nalezeno mrtvé a znetvořené tělo mladé dívky. Vyšetřování vede mladá a ambiciózní komisařka Laura Linhartová, spolu v tandemu s novým kolegou Adamem Benešem. Hlavního podezřelého vyčíhnou rychle, ale je to až příliš jednoduché, aby viníkem byl muž nedávno usvědčený z velmi podobné vraždy. Tým kriminalistů bude mít plné ruce práce a nás čeká řada nečekaných zvratů a napínavých překvapení.

Zločin, pilná práce a vztahy

Brutální zločin, který nejde jen tak rozmotat a cesta k odhalení pachatele není přímočará a z českého prostředí? Navíc od autorky, která svou spisovatelskou kariéru teprve rozjíždí? No bravo! Máme tady mravenčí policejní práci, rozpitvanou do puntíku a neotřelé charaktery vyšetřovatelů, jež pojí dávná historie. Hned bych si přečetla druhý díl a pevně věřím, že autorka na těchto hrdinech postaví celou sérii!

Stvůra představuje známé prostředí českého městečka, které je šokováno nelidskou vraždou mladinké dívky a podle mého laického uvažování realisticky popisuje práci policie. Do toho neústupná hrdinka, které i přes její vrtochy fandíte, pro mě vytváří prostředí ideální detektivky. Tak zkuste i vy dát šanci začínající autorce, vyplatí se to!

stvura

Název: Stvůra
Autor: Kristýna Trpková
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 352
Hodnocení: 90 %

https://www.euromedia.cz/stvura/kniha/14141/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Johnny Pišto: „Žijte, jak vy sami chcete!“

zakazany ovoce pisto 200Johnny Pišto. Pohodovej, energickej a adrenalinovej chlapík, kterej se jen tak ničeho nelekne. Je neodmyslitelně spjat s kapelou zakázanÝovoce coby zpěvák a kytarista, ale vždy toužil bý...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Online marketing: Od webových stránek k sociálním sítím

Online mkt perexIdeální publikace pro všechny manažery, kteří potřebují komunikovat se svými zákazníky, nezávisle na tom, jestli prodávají koláče, pračky, knihy, kulturní nebo sportovní představení, módu nebo hnojivo. V nakladatelství Grada vychází pr...


Literatura

Just Kids o trablech dospívání a osudové lásce Patti Smith

Patti Smith Just Kids

Zpěvačku Patti Smith netřeba dlouze představovat. Dříve než se proslavila v hudební branži, neměla ani tušení o tom, že se jejím osudem stane právě hudba. Chtěla se prosadit hlavně jako básnířka, textař...

Divadlo

Příhody lišky Bystroušky. Slavnostní otevření Janáčkova divadla po rekonstrukci

LB perexDalší fáze rekonstrukce budovy Janáčkova divadla je ukončena. Kolik se ozývalo škarohlídů, že se to k výročí sta let republiky nepodaří. Avšak 17.11. byl zahájen Mezinárodní hudební festival, věnovaný dílu Leoše Janáčka, právě operou, která zazněla ...

Film

Francouzi se opět představují

festival francouzskeho filmu200Již po devatenácté se ve dnech 23. až 30. listopadu 2016 koná Festival francouzského filmu, a to nejen v Praze, ale také v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové a Ostravě. V převážné většině se jedná...